Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wypadek z udziałem motocyklisty

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek (25.03.2019) w Istebnej. Przed godziną 15 motocyklista zderzył się z samochodem osobowym. Jedna osoba poszkodowana, czyli właśnie pechowy kierowca motoru został przetransportowany do szpitala. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe.

Do zdarzenia doszło przed godziną 15. Na miejscu pojawiły się wszystkie służby ratunkowe – stwierdzono zderzenie samochodu osobowego z motocyklem. Motocyklista znajdował się już pod opieką zespołu ratownictwa medycznego i został przewieziony do szpitala. Na miejscu odłączono akumulatory w pojazdach, kierowano ruchem, zneutralizowano wycieki, a po zakończeniu pracy policji przepchnięto samochody na pobocze i uprzątnięto jezdnię z części karoserii – wyjaśnił st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Do podobnych zdarzeń niestety w związku z wiosenną pogodą dochodzić może coraz częściej. Kierowcy powinni zachowywać szczególną ostrożność. Prowadząc samochód należy pamiętać, że przy zmianie pasa ruchu trzeba dokładnie upewnić się, czy nie wyprzedza nas motocyklista – pojazdy jednośladowe są zdecydowanie mniej widoczne, niż inne osobówki. Zachowanie należytej ostrożności często może przesądzić o życiu motocyklisty, który dysponuje zdecydowanie mniejszą ochroną, niż osoby podróżujące w zabudowanym samochodzie.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-03-26 17:17:38
hanbes: Trochę ciepła i... zaczęło się. Od Głębiec po samą przełęcz na Kubalonce będzie można znowu "podziwiać" rodzimych kamikaze! A co im tam przepisy! Najważniejsza jest ułańska fantazja i speed! Dobrze że na dachu szpitala w Cieszynie robią lądowisko dla śmigłowców, organy wewnętrzne od takiego "ułana" uratują niejednemu życie...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: