Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Sprawdź swoją wiedzę

Już w najbliższa sobotę, w Katowicach odbędzie się druga edycja Testu z Historii Śląska ''Czas Wolnego''.
16 czerwca 2012 r. o godz. 15.00 w Sali Sejmu Śląskiego w gmachu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach (ul. Ligonia 46) odbędzie się druga edycja Testu z Historii Śląska.
 
Celem tegorocznego przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy na temat historii dwudziestolecia międzywojennego na Górnym Śląsku. Rok 2012 został ogłoszony Rokiem Konstantego Wolnego. Pragniemy przybliżyć postać tego wielkiego Ślązaka, twórcy statutu autonomicznego Województwa Śląskiego oraz wieloletniego marszałka Sejmu Śląskiego. W tym roku przypada również 90. rocznica pierwszych wyborów do Sejmu Śląskiego, które odbyły się 24 września 1922 r. Poprzez naszą inicjatywę pragniemy przypomnieć piękne karty historii naszego regionu oraz uczcić pamięć bohaterów naszego regionu.
 
Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 14 lat. Konkurs skierowany jest do mieszkańców całej Polski, zainteresowanych tą tematyką. Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Testu z Historii Śląska: Czas Wolnego”!
 
Prosimy o dokonanie rejestracji do 14 czerwca 2012 r. Można to zrobić za pośrednictwem strony www.slaskitest.pl (zakładka Rejestracja) lub mailowo na adres biuro@projektslask.pl, telefonicznie pod numerami telefonów 32 209 78 37 lub 32 353 80 43, a także pocztą na adres Stowarzyszenie Projekt Śląsk 40-006 Katowice, ul. Warszawska 10/37.
 
Konkurs będzie się składał z dwóch części: pisemnej oraz ustnej, do której zostanie zakwalifikowanych 3 najlepszych uczestników.
 
W jury zasiądą wybitni znawcy tematu: prof. Zygmunt Woźniczka z Zakładu Teorii i Historii Kultury Uniwersytetu Śląskiego, dr Tomasz Słupik adiunkt w Zakładzie Historii Myśli Społecznej i Politycznej Uniwersytetu Śląskiego oraz dr Marian Małecki – adiunkt w katedrze Powszechnej Historii Państwa i Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 
Organizator konkursu: Stowarzyszenie Projekt Śląsk.
Konkurs odbywa się pod patronatem Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.
 
Więcej informacji na stronie internetowej: www.slaskitest.pl
 
JB
źródło: OX.PL/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: