Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Spowodował wypadek i uciekł. Weekendowe interwencje Policji i Straży Pożarnej

Wietrzna i śnieżna aura przyczyniła się do wielu niebezpiecznych sytuacji, w których interwencje musiały podjąć służby mundurowe z naszego regionu.

Strażacy zaliczyli przez weekend szereg interwencji dotyczących powalonych drzew, zerwanych konarów czy uszkodzonych przewodów energetycznych na terenie takich miejscowości jak Cieszyn, Pierściec, Ustroń, Bąków, Drogomyśl, Skoczów, Mnich, Marklowice Górne, Kończyce Małe czy Simoradz. W niedzielę (22.01) o 6:43 doszło też do pożaru sadzy w Dębowcu, na szczęście nic się nikomu nie stało.

Sporo pracy mieli też cieszyńscy policjanci. W nocy z piątku na sobotę, o 2:40 w Wiśle Głębcach doszło do kolizji samochodów BMW i Audi. - Kierujący Audi nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków i uderzył w prawidłowo poruszający się pojazd marki BMW, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Znajomy drugiego z uczestników pojechał za uciekającym pojazdem i zablokował mu drogę. Jak się okazało, sprawca zdarzenia był poszukiwany listem gończym - mówi nam asp. Artur Górny z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Z powodu niedostosowania prędkości do warunków drogowych doszło też do kilku innych zdarzeń drogowych:

  • W Wiśle Głębcach w piątek (20.01) o 22:00 - czołowe zderzenie Audi A4 i Subaru g3x, brak poszkodowanych
  • W Wiśle na ul. Ustrońskiej w niedzielę (22.01) o 10:20 - kierujący Volkswagenem Passatem uderzył w tył Toyoty iQ
  • W Ochabach Małych na Drodze Krajowej nr 87 w piątek (20.01) o 22:15 - kierujący samochodem ciężarowym obywatel Turcji uderzył barierki, a ciężarówka przechyliła się na bok

Do stłuczki Volkswagena Tuarega i Volkswagena Up doszło w Ustroniu na skrzyżowaniu ulic Turystycznej i Wczasowej, jednak tu przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa. Zdarzenie miało miejsce wczoraj (22.01) o 12:50.

Z kolei w Cieszynie na ul. Garncarskiej w sobotę (21.01) o 20:15 kierujący Volkswagenem Passatem potrącił pieszego na oznakowanym przejściu. Nic się mu nie stało, a zarówno kierowca, jak i poszkodowany byli trzeźwi.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-01-23 12:56:39
Marx.: Spowodował wypadek i uciekł, to identycznie jak z Macierewiczem kilka lat temu
2023-01-23 13:35:49
Artur_z_bažin: rozdoopcył nielegalnym granatnikiem pół komendy głównej, nie musiał uciekać bo był z PiS
2023-01-23 13:59:10
pszeniczny: Dwie uwagi się nasuwają.Pierwsza jest taka, że być może to drogi nie dostosowały się do umiejętności kierowców.Natomiast druga, że obywatel Turcji nieźle musiał przygrzać w barierkę, że aż droga krajowa zmieniła swoją nazwę
2023-01-23 14:40:44
tuluza: Dwa błazny powyżej każdą sytuację mieszają z polityką. Wypadek, śmierć czy jakaś inna tragedia, nigdy nie uszanują powagi. A poza tym piszcie miernoty na temat !!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: