Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Spartakiada po raz 20

Już po raz dwudziesty w najbliższą sobotę (10 września) w Cieszynie wystartuje Międzynarodowa Lekkoatletyczna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych. W tym roku w przedsięwzięciu weźmie udział 221 osób.

Dobra zabawa, piknikowa atmosfera, a przede wszystkim rywalizacja i ogromna wola walki – to główne atuty Międzynarodowej Lekkoatletycznej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych. 10 września na  stadionie MOSiR w Cieszynie przy al. Jana Łyska 21 do sportowych zmagań staną uczestnicy z Polski, Słowacji i Czech.

- To już dwudziesta - jubileuszowa edycja Spartakiady Osób Niepełnosprawnych – podkreśla Krystyna Stefańska – Gnida. która od czwartej edycji kieruje pracami wszystkich kolejnych komitetów organizacyjnych – w imprezie mogą wziąć udział osoby  ze wszystkimi dysfunkcjami. Zawody rozgrywane są w pięciu dyscyplinach sportowych i trzech rekreacyjnych. Łącznie uczestnicy starują w około 60 kategoriach dostosowanych do wieku i rodzaju dysfunkcji startujących. 

Niepowtarzalny klimat i integracyjny charakter imprezy od lat jednoczą grupę zapaleńców, którzy pielęgnują ideę urzeczywistnioną w 1991 roku. Przypomnijmy organizatorem Spartakiady jest Stowarzyszenie Rehabilitacji, Kultury Fizycznej, Turystyki i Integracji Osób Niepełnosprawnych w Cieszynie.

10 września na stadionie MOSiR w Cieszynie wraz z godziną 10.00 do rywalizacji staną osoby niepełnosprawne, które zmierzą się w biegu na dystansie 100,200, 400 m, w wyścigach na wózkach, rzucie oszczepem, skokach w dal i pchnięciu kulą. A wszystko po to, by... propagować wśród osób niepełnosprawnych, poprzez sport i rekreację formy aktywnego spędzania czasu wolnego.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: