Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Najlepiej uczą w Dębowcu

Według ostatnich wyników sprawdzianu szóstoklasisty i testu gimnazjalnego, Gmina Dębowiec ma się czym pochwalić! Uczniowie miejscowych podstawówej są najlepsi w województwie śląskim. Egzaminy humanistyczne gimnazjalistom z Dębowca poszły najlepiej w powiecie!


Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie opublikowała wyniki tegorocznego testu szóstoklasisty oraz egzaminu gimnazjalnego w województwie śląskim. Dzieci kończące szkołę podstawową miały rozwiązać 26 zadań: 20 zamkniętych, 4 otwarte z matematyki i 2 opisowe z języka polskiego. Do zdobycia było maksymalnie 40 pkt. Uczniowie z Dębowca uzyskali średnio 27,81 punktów. Tym samym stanowią najlepszy wynik w całym województwie śląskim. Najlepszą szkołą w gminie jest podstawówka w Iskrzyczynie średni wynik uczniów to 32 pkt, kolejna – Dębowiec 28,05 pkt, następnie Simoradz 27,75 pkt i Ogrodzona 26,27 pkt.


Dobrze poradzili sobie także gimnazjaliści z Dębowca. Egzamin Gimnazjalny składał się z części humanistycznej, matematyczno – przyrodniczej oraz z części językowej. Do zdobycia było maksymalnie po 50 pkt. z każdej części. Uczniowie Gimnazjum w Dębowcu z części humanistycznej egzaminu uzyskali średni wynik 28,65 pkt. Co stanowi najlepszy wynik w powiecie cieszyńskim.  W części matematyczno – przyrodniczej, uczniowie mieli już trochę pod górkę. Średni wynik to 25,72 pkt. co daje czwarty wynik w powiecie, zaś na egzaminie z języka angielskiego uzyskali średnią 32,01 pkt. co jest trzecim wynikiem w skali powiatu cieszyńskiego.

Analizując wyniki egzaminów zewnętrznych w naszej gminie można stwierdzić, iż na sukces uczniów, oprócz ich uzdolnień osobistych, wpłynęły zajęcia z dobrze wykwalifikowanymi  i przygotowanymi nauczycielami. Duże znaczenie miały również sprzyjające warunki do nauki w szkołach czyli mało liczne klasy, przydzielane dodatkowe godziny na zajęcia dodatkowe i kółka zainteresowań oraz dobrze wyposażona baza dydaktyczna – komentuje Remigiusz Jankowski, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Dębowcu.

..................................

Sprostowanie do artykułu: „Najlepiej uczą w Dębowcu”

Informacja zamieszczona w artykule jest nieprecyzyjna, gdyż OKE w pierwszym zestawieniu błędnie zamieściła średnie wyniki egzaminu gimnazjalnego uczniów Gimnazjum nr 1 w Cieszynie, zarówno w części humanistycznej, jak i matematyczno-przyrodniczej (nie ujęto maksymalnych wyników laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych).
W części humanistycznej uczniowie G1 uzyskali średni wynik 30,33 pkt., w części matematyczno-przyrodniczej 29,07 pkt., a w części językowej (j.angielski) 35,66 pkt., co wg naszej wiedzy jest najwyższym wynikiem w powiecie (we wszystkich trzech częściach)
w szkołach publicznych.
Wyniki można sprawdzić na stronie internetowej OKE Jaworzno :
www.oke.jaworzno.pl → Komunikowanie wyników → Informacje o wynikach  sprawdzianów i egzaminów → Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2011 w szkołach woj. śląskiego – część GH i GM

Z poważaniem
mgr Dariusz Niemiec
Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Cieszynie
 

 

CZYTAJ TEŻ: SZKOŁA ZOSTAJE, PROBLEMY TEŻ

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: