Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Śmierć na torowisku - kim była ofiara wypadku?

Cieszyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniać będą przyczyny i okoliczności wczorajszego (07.04.2019) wypadku, do którego doszło na szlaku kolejowym w Cieszynie. Przypomnijmy, około 12.30 przy ul. Dojazdowej został potrącony mężczyzna.

Do zdarzenia o którym informowaliśmy na naszych łamach (czytaj:  Cieszyn: meżczyzna potrącony przez pociąg) doszło wczoraj po południu, około godziny 12.30. - Według wstępnych ustaleń przechodzący przez tory od strony ul. Frysztackiej w kierunku ul. Dojazdowej mężczyzna nie zwrócił uwagi na nadjeżdżający pociąg. Nie wiadomo, dlaczego właściwie nie zareagował. Z relacji obsługującego lokomotywę maszynisty wynikało, że nie był w stanie wyhamować składu i zapobiec tragedii. Potrąconemu mężczyźnie pomocy udzielali funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz ratownicy medyczni. Poszkodowany znajdował się pod składem pociągu, był przytomny - opisuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Mężczyzna natychmiast został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Niestety, po kilku godzinach zmarł. - Policjanci ustalają jego tożsamość. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok. Prowadzący pociąg maszynista był trzeźwy- dodaje Pawlik.

Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz cieszyńscy śledczy. Wszystkie osoby, które mają informacje na temat zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie przy ulicy Wojska Polskiego 2 lub pod nr tel. (33) 8516 280 lub (33) 8516 281. Można też informować pisząc na e-mail dyzurny@cieszyn.ka.policja.gov.pl .

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-08 13:42:27
altacet: To już drugi śmiertelny wypadek w tym samym miejscu.Może trzeba zlikwidować to przejście? Przecież niedaleko jest przejazd ze szlabanem.
2019-04-08 14:06:11
daniel3ttt: altacet Gdzie ty tam masz przejazd ze szlabanem? Najbliższy koło rondka przy kościele św Jerzego. Teraz kiedy Frysztacka jest w remoncie wiele ludzi tamtędy chodzi chociażby na przystanek autobusowy na Dojazdowej. Tam są barierki zabezpieczające i trzeba się rozglądać zanim wejdzie się na tory.
2019-04-08 15:24:48
krzysztof.mm: a może zlikwidować pociągi, skoro "to już drugi śmiertelny wypadek"?...
2019-04-09 20:03:43
ET: Tą kładką w godzinę przechodzi więcej ludzi niż "czeskie pendolino" przewozi przez granicę w 6 miesięcy. Pytam dla kogo jeździ ten skład?? Czy jego jedynym celem jest utrudnianie ruchu w Cieszynie? czy ma jeszcze cel dodatkowy?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: