Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

SLD też przeciwne

Sprawa ustrońskiego szpitala reumatologicznego zatacza coraz szersze kręgi. Po pikiecie, którą zorganizowali pracownicy, coraz więcej polityków angażuje się w sprawę i deklaruje swoje poparcie w tym temacie.
Przypomnijmy, pracownicy ustrońskiego szpitala sprzeciwiają się połączeniu z jednostką w Piekarach Zobacz: Pikieta przed szpitalem.
 
Jesteśmy temu przeciwni – deklaruje Andrzej Marszałek radny sejmiku Województwa Śląskiego z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
 
Jakie jest stanowisko klubu radnych SLD w tej sprawie?
 
Po konsultacjach, które przeprowadziłem z szefową naszego klubu a zarazem z przewodniczącą komisji ochrony zdrowia Małgorzatą Ochęduszko-Ludwik, złożyłem precyzyjną deklarację o bezwzględnym wsparciu protestujących i o opowiedzeniu się przeciwko połączeniu tych dwóch jednostek. Z drugiej strony wiem o deklaracjach RAŚu. Ich sprzeciw, jako członka koalicji rządzącej, przeciwko połączeniu mam nadzieję będzie skutkował tym, że przedstawiciele województwa a zarazem Platformy Obywatelskiej na tyle są rozsądni, że nawet nie dopuszcza do głosowania nad tym tematem.
 
Czy głosy SLD wspólnie z RAŚ wystarczą by powstrzymać tę decyzję?
 
Absolutnie nie, nie wystarczą. W tym temacie jesteśmy ręka w rękę z PISem. Jesteśmy przeciwni tego typu decyzjom w służbie zdrowa. Co warto zaznaczyć, poprzednie głosowanie nad absolutorium nie przeszło, dzięki naszym głosom i głosom PISu. Ale matematyka mówi, że koalicja rządząca ma parę głosów przewagi nad opozycją, w innym wypadku by nie rządziła. Jednak po deklaracji przedstawiciela RASiu, PO jest osłabiona o trzy głosy. Znając jednak realia sejmowe, jak i sejmikowe, Polskiego Stronnictwa Ludowego unika udziału w takich głosowaniach. Dlatego też Platforma osłabiona o głosy RASiu i nieobecny PSL wie, że przegrywa to głosowanie. Znając mądrość pana marszałka Adama Matusiewicza i szefa regionalnej Platformy Tomasza Tomczykiewicza, wiem że nie dopuszczą do takiego głosowania.
 
Czyli pana zdaniem, temat umrze śmiercią naturalną? Nie dojdzie nawet pod obrady sejmiku?
 
Powtórzę. Znając mądrość osób, o których mówiłem powyżej, nie dopuszczą do głosowania ani w komisji zdrowia ani później w sejmiku.
 
Z Andrzejem Marszałkiem rozmawiał Jan Bacza. Do tematu będziemy wracać na naszym Portalu.
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: