Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Śląsk zaśpiewał w Pogórzu

Drugiego lutego (czwartek) w kościele parafialnym pw. NMP Królowej Polski w Pogórzu, wystąpili soliści chóru, chór i orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca ''Śląsk'' im. Stanisława Hadyny. Publiczność, która szczelnie wypełniła świątynię, wysłuchała artystycznych wykonań tradycyjnych pieśni bożonarodzeniowych i pastorałek.

Piękne głosy chóru i jego solistów, którym akompaniowała kilkudziesięcioosobowa orkiestra, sprawiły, że koncert był sporym wydarzeniem artystycznym. Zespół „Śląsk swoim występem ukazał piękno polskich kolęd i pastorałek. Sprawił, że na półtorej godziny do pogórskiego kościoła wróciła radosna, bożonarodzeniowa atmosfera.

Zespołowi „Śląsk za wspaniały koncert dziękował w imieniu widzów ks. Ignacy Czader, proboszcz parafii w Pogórzu. Zapewnił, że artyści z Koszęcina (siedziba „Śląska”) ze swoim repertuarem pieśni maryjnych i pasyjnych w przyszłości powrócą do Pogórza.

Koncert ZPiT „Śląsk” był kolejnym, tym razem dużym wydarzeniem artystycznym w parafii w Pogórzu. Staje się ona coraz bardziej znanym z koncertów i wydarzeń kulturalnych miejscem, gromadzącym licznych widzów i słuchaczy.

mat.pras.

źródło: ox.pl/materiały prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: