Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Bezpieczne ferie w Wiśle

Akcja ''Bezpieczne Ferie'' tym razem zawitała do Wisły. Cieszyńscy policjanci po raz kolejny przypomnieli o zasadach bezpiecznego zachowania na stoku.

Impreza Beskidzkiej 5 i Radia Zet tym razem odbyła się na Stożku w Wiśle. W czasie imprezy funkcjonariusze wraz z maskotką śląskiej policji „Sznupkiem” rozmawiali z najmłodszymi oraz ich rodzicami o bezpieczeństwie w trakcie ferii zimowych. 

Pierwsza akcja „Bezpieczne Ferie” odbyła się na stoku Czantorii w Ustroniu, kolejna zawitała do Wisły. 

- To już druga taka impreza organizowana na terenie naszego powiatu. Tym razem organizatorzy - Beskidzka 5 i Radio Zet - przeprowadzili kolejne zawody dla rodzin na Stożku w Wiśle – wyjaśnia asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy KPP w Cieszynie. 

W minioną sobotę (04.02.2012) mimo 20 stopniowego mrozu frekwencja na stoku dopisała. - Mundurowi z Cieszyna wraz z policyjną maskotką "Sznupkiem" uczyli najmłodszych uczestników bezpiecznych zachowań w czasie ferii zimowych. Dzieci otrzymały ulotki o bezpieczeństwie pod hasłem „Sznupek radzi", a także odblaskowe elementy na ubranie. Z dorosłymi funkcjonariusze rozmawiali o zmianach w przepisach – konieczności noszenia kasków przez młodzież do 16 roku życia i konsekwencjach jazdy na nartach i snowboardzie pod wpływem alkoholu i narkotyków. Policjant drogówki prezentował narciarzom tzw. „alkogogle” - specjalne okulary, które symulują widzenie w stanie nietrzeźwości. Narciarze mogli się przekonać jak wygląda jazda na nartach pod wpływem alkoholu. Kolejna taka akcja odbędzie się już najbliższą sobotę. Teraz kolej na Ośrodek Narciarski Węgierski na stoku Borynia w Brennej – dodaje rzecznik policji. 

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: