Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skutki niedzielnej burzy - dwa razy piorun trafił w dom

W niedzielny (26.07) wieczór przez powiat cieszyński przetoczyła się ulewa i burza. Skutki złej pogody najbardziej dały się we znaki mieszkańcom gminy Istebna, Ustronia i Górek Wielkich. Ratownicy interweniowali 10 razy w związku ze skutkami opadów, doszło również do dwóch poważniejszych zdarzeń.

W Kończycach Małych zapalił się dach budynku mieszkalnego – ogień pojawił się najprawdopodobniej w wyniku wyładowania atmosferycznego. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, strażacy z OSP podali jeden prąd wody na ogień, po przybyciu PSP podano kolejny prąd wody, co pozwoliło opanować sytuację. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych i dogaszono zarzewie ognie – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP. Obiekt sprawdzono kamerą termowizyjną i czujnikiem wielogazowym.

Piorun uderzył w budynek również w Istebnej, tam jednak właściciele mieli zdecydowanie więcej szczęścia, gdyż nie doszło do pożaru, uszkodzony jednak został fragment dachu. Przepaliła się również skrzynka z prądem. Strażacy sprawdzili budynek kamerą termowizyjną i zadysponowali na miejsce pogotowie energetyczne.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-27 23:16:42
w.s.b: A czy wie ktoś może o jakimś drzewie w które uderzył piorun?
2020-07-28 19:37:32
w.s.b: Jeżeli dzisiaj by gdzieś w drzewo uderzył piorun to bardzo bym prosił o informację. Musze obejrzeć takie drzewo w celach naukowych. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: