Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

W Wiśle powstanie nowe muzeum. Gratka dla fanów Małysza

Marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża, burmistrz Tomasz Bujok i Adam Małysz parfowali w piątek (24.07) list intencyjny w sprawie budowy Muzeum Beskidzkiego Narciarstwa im. Adama Małysza. Samorządowcy zapowiadają, że będzie ono stanowić "magnes dla turystów".

- Mówiąc o Województwie Śląskim, zawsze akcentuję, że jest to wciąż nieodkryta, zielona perła turystyki. Wisła jest jedną z jej liderów. Bez wątpienia Adam Małysz przyczynił się do promocji tego wyjątkowego miejsca. Utworzenie Beskidzkiego Muzeum Narciarstwa to w praktyce zwieńczenie współpracy samorządów, które pracowały nad jego koncepcją. Adam Małysz jest współczesną ikoną sportu. Ma znakomitych następców. Trzeba ten dorobek docenić, zwłaszcza że ich sukcesy to wzór dla wielu młodych sportowców marzących o wielkiej karierze - mówił Jakub Chełstowski, cytowany przez stronę internetową Miasta Wisła.

Muzeum ma być podzielone na sześć stref. W pierwszej z nich znajdować się będą trofea sportowe Adama Małysza i jego kolekcje nart, w drugiej - stroje sportowe, trzeciej - filmy przedstawiające przebieg kariery "Orła z Wisły", czwarta będzie zaaranżowana na rozbieg skoczni (będzie można oddać tam wirtualny skok), a w piątej i szóstej znajdować się będą atrakcje dla najmłodszych. - Naszym zamiarem jest stworzenie miejsca, z którym mieszkańcy Beskidów będą się utożsamiać, a turyści chętnie do niego wracać. Jednocześnie chcę podziękować marszałkowi województwa, że włączył się w realizację tego projektu. Wspólnie robimy coś bardzo ważnego dla przedstawienia historii narciarstwa, której jako region jesteśmy bardzo ważną częścią - dodaje Tomasz Bujok.

Jak przyznaje Małysz, w jego istniejącej galerii trofeów brakuje miejsca na często bardzo ciekawe przedmioty związane z jego karierą. - Galeria sportu dedykowana skokom narciarskim już funkcjonuje, tylko że przez lata tego sprzętu zgromadziłem na tyle dużo, że zaczęło zwyczajnie brakować miejsca na jego składowanie, a jest tam sporo bardzo ciekawych rzeczy. Beskidzkie Muzeum Narciarstwa zdoła je pomieścić.

KR/UM Wisła

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-27 13:28:28
Zet: szkoda, że Wisła musi współpracować z takimi szmaciarzami jak Kałuża!
2020-07-27 14:17:32
Loh62: To nie kałuża - to bagno
2020-07-28 09:20:52
Andrzej Dupa: szambo
2020-07-28 11:33:45
Vito: Wisła to powinna pomyśleć o parkingach a nie ze turyści auta po przykopach stawiają. Ale co tam, parkingu każdy wyczekuje, to pyk, zaskoczymy ich. A i ksiądz z centrum by stracił dutki bo teraz połowę parkingów ma we wladaniu
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: