Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skok do Wisły okazał się pijackim wymysłem

Sylwestrowa noc dla wielu osób upłynęła pod znakiem zabawy. Niestety, służby ratunkowe miały w tym czasie pełne ręce pracy. Ratownikom z powiatu cieszyńskiego dołożyła pracy jeszcze pijacka fantazja... Przykładem takiej sytuacji jest wtorkowa (31.12.2019) akcja straży pożarnej i policji w Skoczowie.

Alarm w jednostkach straży pożarnej pojawił się o 22:47, czyli na kilkadziesiąt minut przez Nowym Rokiem. Ratownicy szybko wyruszyli na poszukiwania osoby zaginionej w Skoczowie. Oprócz strażaków w działaniach brała udział również policja. Zgodnie ze zgłoszeniem, ktoś miał wskoczyć do Wisły — Treść zgłoszenia dotyczyła poszukiwania osoby zaginionej. Nasz zastęp przeszukiwał odcinek koryta rzeki Wisła od Ochab do Skoczowa. Do jednostki wróciliśmy już w 2020 roku – relacjonują zdarzenie strażacy z OSP Ochaby.

Nikogo jednak nie znaleziono. Jak się okazało, zgłoszenie wpłynęło od osoby pijanej, ratownicy jednak musieli sprawdzić, czy faktycznie nikomu nic nie grozi — około 22.40 nietrzeźwy mężczyzna zgłosił, że widział, jak jakiś człowiek wskoczył do wody. Opowiadając o zdarzeniu, ciągle zmieniał wersję i okoliczności zdarzenia. Podczas poszukiwań do służb ratowniczych z prośbą o pomoc zgłosiła się 18-letnia mieszkanka Skoczowa. Jak się okazało, razem z przyjaciółmi szukała swojego znajomego, który zaginął. Okazał się nim zgłaszający interwencję 21-latek. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu. Został przekazany pod opiekę najbliższych. W tej sprawie policja prowadzi czynności wyjaśniające, dotyczące fałszywego alarmowania służb ratowniczych. Mężczyzna, oprócz grzywny, może zostać również obciążony kosztami akcji ratowniczej – wyjaśnia asp. Krzysztof Pawlik, Oficer Prasowy cieszyńskiej KPP.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-02 15:51:41
doler: Przepis powinien mówić jasno że nie moze być obciążony a będzie obciążony. Kazdy nawet pijany by sie 10 x zastanowil nad tym.
2020-01-02 16:14:19
b.w.: Dokładnie, pijak powinien ponosić odpowiedzialność tak samo jak inni. Za komuny pijaków łagodnie traktowano, najwyższy czas z tym skończyć !
2020-01-02 18:41:39
krokusik: @b.w - podaj definicję słowa "pijak". Czy osoba która pierwszy raz spożyła alkohol i przesadziła jest pijakiem? Czy osoba, która wypiła dwa piwa i była świadkiem wypadku ma prawo zeznawać? Czy pijak może błędnie ocenić sytuację? Czy w twojej rodzinie nigdy nie było "zakrapianej imprezy?" Czy ty nigdy nic nie wypiłaś? Zakładam że jesteś kobietą, ale jeśli się mylę to przepraszam. O imprezy dzieci nie pytam. Pozdrawiam.
2020-01-03 06:10:58
b.w.: Nie rób jaj, każdy popełniając przestępstwa powinien jednakowoż odpowiadać. Za komuny nietrzeźwym łagodzono wyroki, dziś 'najwyższa kasta' łagodnie traktują swoich i celebrytów np. takiego Najsztuba.  Lepiej odpowiedź, dlaczego np. po spowodowaniu wypadku przez pijaka poszkodowana osoba nie wysądzi/dostanie OC i odwrotnie np. potrącony nietrzeźwy nie otrzyma nic od polisy ubezpieczenia  ?
2020-01-03 10:06:20
wyśmienity cwaniaczek: powinni gościa zamknąć w celi i pałować tak długo aż straci przytomność a potem co do grosza policzyć koszty akcji i pomnożyć razy 100 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! niech się bambus uczy życia w społeczeństwie
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: