Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczyć o tyczce - z Ustronia do Nairobi

Sięgają po medale, poprawiają swoje rekordy życiowe oraz toczą już rywalizację z seniorkami. Mowa o tyczkarkach MKS-u Ustroń, które mają okazję reprezentować biało-czerwone barwy, ale do tego potrzebują wsparcia finansowego, a Państwo mogą w tym pomóc.

Anna Rogowska oraz Monika Pyrek były ostatnimi polskimi tyczkarkami, które potrafiły toczyć rywalizację z najlepszymi na arenie międzynarodowej. Na sukces w skoku o tyczce kobiet czekamy już blisko dziesięć lat – ostatni medal z wielkiej imprezy przywiozła ww. Rogowska, gdy na Halowych Mistrzostwach Europy w Goeteborgu w 2013 roku wywalczyła brąz. Nadzieje wiążemy z juniorkami, a w tej kategorii błyszczą zawodniczki MKS-u Ustroń.

Maja Chamot oraz Kinga Górny to czołowe juniorki w naszym kraju, co potwierdziły na HMPJ w Toruniu, gdzie zdominowały rywalizację, sięgając po najcenniejsze krążki, o czym więcej pisaliśmy tutaj. Podopieczne Magdaleny Kubali zanotowały udany występ również wśród seniorek, plasując się zaraz za pierwszą „3”, a przypomnijmy, że Górny ma 18 lat, a Chamot jest o rok młodsza, co świadczy o potencjale obu dziewczyn.

- Występ na HMPJ wyszedł super, jestem bardzo zadowolona z dziewczyn – przyznaje Magdalena Kubala, która trenuje tyczkarki. – Już tylko 10 centymetrów brakuje do limitu (4,10 m) na Mistrzostwa Europy Juniorów, więc gdzieś to zrobimy. Lekki niedosyt pozostał po HMP, ale to i tak dobry prognostyk na następne lata – dodaje.

Zawodniczki MKS-u Ustroń mogą reprezentować biało-czerwone barwy na arenie międzynarodowej, ale do tego potrzebują wsparcia finansowego (link do zbiórki). Niestety, pandemia koronawirusa spowodowała, iż samorządy przeznaczają mniejsze dotacje na sport, a to z kolei pokrzyżowało plany tyczkarkom MKS-u Ustroń, którym brakuje środków na wyjazdy. - Przed nami rok ogromnych wyzwań. Zawodniczki mają szansę powalczyć o starty w biało-czerwonych barwach na Mistrzostwach Europy w Tallinie i Mistrzostwach Świata w Nairobi (w kat U-20 - przyp. red.) – czytamy na oficjalnej stronie zbiórki.

- Będzie nam ciężko cokolwiek zrobić, jeżeli nie będziemy mieli wsparcia z zewnątrz, bo bez tych pieniędzy nie jesteśmy w stanie się przygotować. Chętni jesteśmy również na współpracę. To także wsparcie dla najmłodszych w klubie, a jest ich 15-20 – podsumowuje Magdalena Kubala.

Sport na OX.pl, czytaj także:

 

AP 

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-25 14:17:13
Tustela: no,no...całkiem dobrze się prezentujecie :) życzę samych sukcesów i zdrówka...miło się na Was patrzy..5m wysokości jak nic..
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: