Tyczkarki MKS-u Ustroń zdominowały rywalizację

Happy endem zakończyła się rywalizacja w skoku o tyczce kobiet podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które w ostatni weekend odbyły się w Toruniu. Maja Chamot sięgnęła po złoty medal, a ze srebrnego krążka radowała się Kinga Górny.

Niedzielny konkurs na długo zapamiętają obie zawodniczki MKS-u Ustroń. Maja Chamot sięgnęła po złoty medal w skoku o tyczce, po raz pierwszy pokonując granicę 4 metrów. Tyczkarka była o krok od odpadnięcia z rywalizacji na wysokości 3,8 m, ale powiodło się jej pokonać ją za trzecim razem. Bez większych problemów poradziła sobie z 3,9 m, a swoją nową życiówkę – 4,0 m – ustanowiła podczas drugiej próby.

Na podium stanęła jej koleżanka klubowa, Kinga Górny, która również poprawiła swój rekord życiowy – 3,9 m. Wśród juniorów młodszych (U-18) tuż za podium uplasował się Michał Kunc. Zawodnik MKS-u Ustroń zajął 4. miejsce.

Klub z Ustronia zaliczy z pewnością krajowy czempionat juniorów do udanych, ponieważ spośród śląskich ekip uplasował się najwyżej w klasyfikacji medalowej. Obie tyczkarki zobaczymy w akcji podczas najbliższych Halowych Mistrzostw Polski, które również odbędą się w Toruniu.