Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczowski Hufiec - nowa siedziba, nowe działania...

Od listopada biuro skoczowskiego OHP mieści się w nowej lokalizacji, a dokładnie pod tym samym adresem co Młodzieżowe Centrum Kariery przy ul. Ks. Jana Mocko 14 w Skoczowie. Przeprowadzka nie wpłynęła na aktywność skoczowskiego Hufca.

Jesień to nie czas na zwalnianie tempa w skoczowskim Hufcu. Młodzież aktywnie bierze udział w konkursach i różnego rodzaju akcjach. Uczestnicy naszego Hufca wzięli udział w konkursie na kartkę do Powstańca. Młodzież uczestnicząca w kółku plastycznym „Spotkania z wyobraźnią” zaprezentowała swoje talenty plastyczne, a najładniejsze z kartek zostały wysłane do ŚWK OHP w Katowicach - informuje Jan Szczypka Komendant HP w Skoczowie. - W tym samym czasie wśród uczestników hufca uczęszczających do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbył się konkurs wiedzy BHP i prawa pracy. Zwyciężczyni konkursu miała okazję reprezentować Hufiec podczas wojewódzkiego etapu konkursu wiedzy BHP w Katowicach. Nasza reprezentantka zajęła 3 miejsce - dodaje. 

14 października- Święto Edukacji Narodowej uczestnicy Hufca uczcili wręczając nauczycielom własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami. W Ustroniu w Szkole Branżowej przy ZDZ w Katowicach, Dzień Nauczyciela połączono z warsztatami kulinarnymi „Dyniowe Smaki”. Uczestnicy skoczowskiego Hufca we współpracy z istebniańskim Uniwersytetem Seniora przeprowadzili również akcję sadzenia 1500 drzewek. Wzięli także udział w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej OHP.

Górskie wycieczki, konkursy i warsztaty to nie jedyna forma aktywności młodzieży. W ostatnim czasie grupa uczestników w ramach wolontariatu udała się do Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Pogórzu, aby pomóc w jesiennych porządkach. Wspólne grabienie liści było świetną okazją do integracji społecznej z osobami z niepełnosprawnością intelektualną - dodaje Szczypka. OHP Skoczów chwali się również na swoim profilu Facebookowym coraz większą liczbą polubień.

 

Msz

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: