Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: urzędnicy z prawomocnymi wyrokami

Jak poinformował nas Jarosław Sablik, rzecznik Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej, sąd drugiej instancji utrzymał wyroki Beaty M. i Tomasza U. - dwójki skoczowskich urzędników skazanych za korupcję. Nabrały one tym samym prawomocności.

O aferze pisaliśmy w lutym bieżącego roku. Sprawa dotyczyła zażądania przez Beatę M. korzyści majątkowej lub osobistej w zamian za zawyżenie rachunku zespołu występującego na Spartakiadzie Rodzinnej Sołectw i Osiedli Gminy Skoczów, która odbyła się w 2017 roku. Co więcej, ówczesna sekretarz miasta miała podrobić podpis przedstawiciela kapeli na umowie o dzieło, a Tomasz U., naczelnik Wydziału Organizacyjnego, miał ją do tego nakłaniać.

Zarówno Beata M., jak i Tomasz U. od lutego przebywali na urlopach. Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Skoczowie od kilku tygodni wisi ogłoszenie o naborze na stanowisko naczelnika Wydziału Organizacyjnego.

Pisaliśmy:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

51
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-19 17:27:10
politykier: Co do nieprawidłowości w skoczowskim magistracie (i nie tylko) mówiło się głośno i wskazywało, nawet w wypowiedziach na tym portalu OD LAT. Zdaje się, że jest to jedna z niewielu spraw, gdzie winni ponieśli konsekwencje. Gdyby tylko istniała odpowiednia WOLA POLITYCZNA i nieco mniejsza sztama z poniektórymi sołtysami, wyroków, w różnych sprawach, byłoby więcej...
2020-06-19 17:27:47
Marcepan: Za pare groszy narażać reputację i stanowisko, wstyd i żenada.
2020-06-19 17:39:20
krzysztof.mm: ✍Roman Giertych - List do działaczy PiS. Drodzy Działacze, Członkowie, Urzędnicy, Radni, Posłowie, Senatorowie, Ministrowie PiS!...✍
2020-06-19 17:39:40
krzysztof.mm: ✍ Pięć lat tzw. dobrej zmiany zrujnowało nasz kraj do tego stopnia, że niedługo wasz Wódz odda władzę demokratycznie lub ludzie mu ją w demonstracjach odbiorą. Takie życie. Przez pięć lat pięknie żyliście sobie na nasz koszt, ale nadchodzi koniec karnawału. Wielokrotnie przekonaliście się o tym, że mimo tego, że zwalczałem Was z całych mych sił, to jednak zwykle dobrze wam radziłem (nie zawsze chcieliście mnie słuchać i wówczas źle na tym wychodziliście). Czasami te rady miały charakter szyderczy lub ironiczny. Dzisiaj jednak chciałbym Wam dać radę śmiertelnie poważną ✍
2020-06-19 17:39:55
krzysztof.mm: ✍ Zgodnie z art. 60§3 i §4 kodeksu karnego możecie nadzwyczajnie złagodzić swoją odpowiedzialność karną, a nawet uniknąć kary całkowicie za różne przestępstwa jeżeli przedstawicie organom ścigania dowody na popełnione przestępstwa przez siebie wraz z innymi osobami lub dowody przestępstw popełnionych przez innych (w tym przypadku muszą to być poważne przestępstwa zagrożone karą powyżej 5 lat pozbawienia wolności). ✍
2020-06-19 17:40:11
krzysztof.mm: ✍ Sami dobrze wiecie co się teraz dzieje i jaka fala złodziejstwa, marnotrawstwa, korupcji i nepotyzmu ogarnia wszystko co jest związane z własnością państwową. Tak więc teraz jest czas, abyście zbierali dowody przestępstw. Fotografujcie dokumenty, nagrywajcie rozmowy, zapisujcie daty i wydarzenia, róbcie zrzuty SMS-ów i e-maili, zbierajcie dokumentację. Wszystkie dowody dobrze przechowujcie w bezpiecznym miejscu.Te wszystkie dowody mogą rozstrzygnąć w przyszłości, czy będziecie długie lata siedzieć za przekręty ( o ile sumienie Wam takowe wyrzuca, bo przecież są wśród Was i tacy, którzy z naiwności służyli tej grupie), czy też łagodnie przejdziecie przez okres rozliczeń. ✍
2020-06-19 17:41:06
krzysztof.mm: ✍ Dla Państwa Polskiego zgromadzone przez Was dowody mogą być bezcenne i mogą pomóc odzyskać, przynajmniej częściowo, ukradziony majątek. Tak więc złagodzenie dla Was kary może mieć sens zarówno polityczny, jak i gospodarczy, o ile zbierzecie mocne dowody na poważne przestępstwa. Powodzenia i do roboty! Pamiętajcie, że w tych sprawach kto pierwszy ten lepszy i kto wie, czy już inni nie zbierają dowodów na Was? Zawsze życzliwy, ale tym razem szczerze życzliwy dla wszystkich skuszonych, którzy chcieliby zawrzeć w przyszłości układ z prokuraturą w zamian za dowody przestępstw. Roman Giertych. ✍ P.S. Tym listem wypełniam lukę, która powstała w pomocy prawnej, którą obiecywał dla wszystkich Andrzej Duda. To jest taka moja dla Was "Dudapomoc" ✍
2020-06-19 17:42:53
politykier: Osobiście od dawna wychodziłem z założenia, że SPARTAKIADA SOŁECTW to chybiony pomysł, impreza głównie dla sołeckiej elity.
2020-06-19 17:44:45
vis: A co na to Starosta?
2020-06-19 19:47:59
Zenobia55: Vis - chyba, żeś się pomylił. Najprawdopodobniej chodzi Ci chyba o Burmistrza Skoczowa, prawda? Staroście nic do tego, ponieważ to nie jego urzędniczka.
2020-06-19 20:43:41
: Zenobia, Beata M. to radna powiatowa o czym najprawdopodobniej chyba nie wiesz ;)
2020-06-19 20:44:29
: p.s. skazana prawomocnym wyrokiem za korupcję radna powiatowa...;)
2020-06-19 22:22:17
Krzyś Kowalski: Św. Patryk w takim przypadku to wypowiadać powinien się Przewodniczący Rady Powiatu, a nie Starosta. Starosta jest zwykłym radnym, wybranym do organu wykonawczego, którym jest Zarząd Powiatu Cieszyńskiego. W gestii radnych władnym jest Przewodniczący, ponieważ to on z mocy prawa reprezentuje Radę, a nie Starosta. Starosta reprezentuje Zarząd. Zapewne tego też nie wiedziałeś?
2020-06-19 23:00:10
donekT: Krzyś Kowalski należy uzupełnić, że STAROSTA NIE JEST ORGANEM POWIATU! Jest odpowiednia komisja, zajmą się sprawą.
2020-06-19 23:17:33
Krzyś Kowalski: donekT - w gwoli ścisłości - tak naprawdę to Komisarz Wyborczy wygasi mandat radnej. Zmieniły się przepisy prawa wyborczego, a więc wyrok z sądu musi trafić do Komisarza, który obwieści wygaśnięcie mandatu w wojewódzkim dzienniku urzędowym, a więc ani Rada, ani Starosta nie mają w rzeczywistości nic do powiedzenia, nie będą decydowali. Postanowienie komisarza wyborczego również podaje się do publicznej wiadomości w Biuletynie Informacji Publicznej. Teraz doczytałem. Po wygaśnięciu mandatu, do Rady wejdzie kolejna osoba z listy, która miała najwięcej głosów. Tak masz rację - organy w powiecie mamy dwa: Radę i Zarząd. Rada organ uchwałodawczy, Zarząd - wykonawczy. Zarząd jest pod Radą, która w każdej chwili może go odwołać, zmienić. Na czele Rady stoi Przewodniczący, czyli tylko on może się wypowiadać w imieniu Rady i ją reprezentować na zewnątrz, a na czele Zarządu stoi Starosta.
2020-06-19 23:35:10
donekT: Teraz jest OK:)
2020-06-19 23:37:22
donekT: plus kolejna osoba z listy musi wyrazić taką wolę:)
2020-06-19 23:38:05
donekT: Gwoli uczciwości... Nie popieram żadnego przestępstwa i bynajmniej nie próbuję podważać wyroku Niezawisłego Sądu. Uczynek Pani Beaty M. i Pana Tomasza U., oczywiście pod każdym względem jest naganny i karygodny, tym bardziej że dopuściły się tego osoby z wieloletnim stażem, doświadczeniem i zaufaniem społecznym. Nie mam zamiaru nikomu ubliżać, osobiście znam wielu przykładnych, oddanych społeczeństwu i prawu urzędników, i samorządowców. Warto jednak niektórym uświadomić, iż w środowisku lokalnych samorządowców i urzędników samorządowych funkcjonują OKAZY, które mają podobnego, a nawet gorszego gatunku przestępstwa na swoim koncie i do dziś pozostają bezkarni. Jedną z przyczyn tej bezkarności jest lokalnie rozumiana OMERTA, a także ospałość i brak inicjatywy ze strony lokalnie funkcjonujących organów ścigania.
2020-06-19 23:41:02
donekT: Warunkiem dobrze funkcjonującego samorządu jest klarowność życia publicznego, kadencyjność, rozdzielność funkcji politycznych od społecznych, poczucie współodpowiedzialności Mieszkańców za dobro wspólne, a zwłaszcza czynne uczestniczenie w samorządzie możliwie największej ilości tego samorządu (Mieszkańców) etc. Samorząd tworzą Mieszkańcy. Tymczasem w Gminie Skoczów (nie tylko) zdarzają się przypadki/osoby, które obejmują kilka funkcji (oczywiście, prawo pozwala), stanowiska okupują od kilku dekad (oczywiście, prawo pozwala), a nawet łączą działalność wyznaniową z polityczną (oczywiście, prawo pozwala) etc. W konsekwencji pojęcie samorządu bywa faktycznie ograniczane do wąskiego kręgu lokalnej elity, niejednokrotnie z konotacjami rodzinnymi. Niektóre familie możemy już nawet nazywać miejscowymi dynastiami... Tym sposobem ogół mieszkańców czuje się wyalienowany z samorządu, gminę postrzega jako instytucję sobie obcą i tworzy się doskonała atmosfera pod różnego rodzaju naganne zachowania.
2020-06-20 00:06:12
donekT: Tajemnicę Poliszynela stanowi, iż w lokalnych samorządach, tych rozumianych "faktycznie" a nie zgodnie z przepisami prawa, ISTNIEJE REALNE PRZYZWOLENIE pod dopuszczanie i tolerowanie pewnego rodzaju nagannych zachowań. W konsekwencji niektórzy tego pewnego rodzaju naganne zachowania, choć te są sprzeczne z prawem, uznają za DOPUSZCZALNE. Dowodzi tego przypadek afery w Domu Narodowym w Cieszynie, sposób sprawowania funkcji przez jednego z członków Zarządu Powiatu wybranego spoza rady powiatu, ubijanie interesów z gminą przez pewnego radnego z Istebnej, a także opisana w artykule afera w skoczowskim ratuszu etc. Lokalne środowisko samorządowców do tego stopnia pod pewnymi względami jest zepsute i wyalienowane, iż w swoim sprzecznym z prawem postępowaniu, jego poszczególni członkowie nie dopatrują się niczego złego. Co gorsza, ten wadliwy stan uznaje się za normalny i wspólnie podejmowane są działania w jego obronie. GDZIE NIE MA OSKARŻYCIELA, TAM NIE MA PRZESTĘPSTWA, w przybliżeniu // Ubi non est culpa, ibi non est delictum //. Ci, którzy zaburzają spokój i dobrostan pewnych wpływowych osób, których czyny są naganne, z reguły są wliczani w poczet lokalnych WROGÓW PUBLICZNYCH, narażają się na ostracyzm i represje.
2020-06-20 00:14:48
donekT: Przy czym warto podkreślić, iż ten lokalnie funkcjonujący system, gdzie np. funkcje społeczne i polityczne są łączone w gestii tych samych osób, jest gorszący nie tylko dla mnie, również inni są tego samego zdania, nawet podejmują interwencje w tej sprawie. Ja nie podejmuję, wiem, że prawo pozwala, a spora część lokalnych polityków przyzwoitości NIE MA! Lokalni politycy powołują się na prawo, ale nie pragną zauważyć, że prawo to nie wszystko, a lokalna społeczność sobie tego nie życzy. Lokalni politycy, świadomie i z wyrachowaniem postępując na przekór miejscowej społeczności, tak naprawdę okazują Mieszkańcom POGARDĘ. W związku z tym podobnego rodzaju sytuacje będą się nadal powtarzać i czeka nas jeszcze niejedna afera. Pomijam, ile takich gorszących czynów się przedawniło, jak wiele pozostanie niewykrytych. W pierwszej kolejności WADLIWY JEST SYSTEM! Poszczególne osoby korzystają, dopóki nie pojawi się oskarżyciel z przekonywającymi dowodami, albo polityczne zapotrzebowanie.
2020-06-20 00:23:08
donekT: Ten lokalnie funkcjonujący system jest niewątpliwie ZŁY i WADLIWY, może jest zgodny z literą prawa, ale bynajmniej NIE z DUCHEM i ISTOTĄ tego prawa! Sytuacja WYMAGA GŁĘBOKICH ZMIAN, tymczasem WOLI POLITYCZNEJ BRAK! Gmina zmonopolizowana przez grupkę interesu niewątpliwie TRACI SWOJE ZNACZENIE i STAJE SIĘ WYPACZENIEM SAMORZĄDU, przestaje być samorządem. W MODELOWYM SAMORZĄDZIE ogół Mieszkańców realnie udziela się w jego funkcjonowaniu. Występujące i obserwowane tendencje, poza tymi narzucanymi przez władzę centralną, prowadzą w zupełnie innym kierunku, na manowce.
2020-06-20 09:43:41
Ruben: Jeszcze w lutym Pan burmistrz raczył zaznaczać, że "okoliczności sprawy budzą wiele moich wątpliwości...". Jakoś burmitrz nie ma dobrej ręki do kadr. Przypomne, że na początku jego kadencji wzorem dla innych były dwie bardzo, ale to bardzo zaufane panie. Jedna uczestniczyła w aferze obyczajowej, a drugą właśnie skazano. O trzeciej co uciekła z autem i pieniędzmi już nie chce mi się pisać.
2020-06-20 09:59:55
Halos: Ruben: może własnie tutaj jest źródło problemu...Pan Burmistrz... patrząc na ostatnie lata ratusza, to więcej się tam urzędników zwalnia niż przyjmuje...
2020-06-20 12:15:50
czesiohill: donekT: we wszystkim masz rację (niestety :-)) ). Myślę, że po części winą są układy partyjne, bo te ad hoc organizowane przed wyborami samorządowymi "stowarzyszenia, grupy itd" działają z reguły dla dobra mieszkańców. Dopiero kliki partyjne, realizujące zadania "wierchowki" często mają mieszkańców w ... nosie. A przynosi się to na pracowników magistratów, którzy wchodząc na urząd rozpoczynają "dynastię". Jak nowy, nie uwikłany w układy, a odpowiedzialny i mądry burmistrz, wójt czy starosta robią porządek, to jest wielkie larum i krzywda. Jeśli wybieramy byle jakiego burmistrza, który o niczym nie ma pojęcia, to logicznym jest, że musi opierać się na starych, dynastycznych wyjadaczach, a oni mają sposoby jak w końcu wziąć go do garści.
2020-06-20 14:04:17
Ruben: Do Pana Halosa. Wielu tych kompetentnych zwolnili z uwagi na ich sympatie polityczne daleko inne od przekonań burmistrza (PIS). Ostatnio np.Pana K.Kusińskiego. Dzieje się to w majestacie prawa, ze szkodą dla samego miasta. Nigdy w dziejach skoczowskiego samorządu nie działy się takie rzeczy, jak teraz!
2020-06-20 14:20:42
vis: W większości fundacji, stowarzyszeń, placówek oświatowych, zakładów pracy chronionej działających w naszym powiecie ( tam wszędzie gdzie są wszelakie dotacje i dofinansowania ktore idą przez samorzady) gdyby sie dokładnie przyjrzeć to nazywając to delikatnie mamy do czynienia z konfliktem interesów. Ww. podmioty powiązane są często pośrednio, a zdarza się również że bezposrednio z samorządowcami.
2020-06-20 14:51:40
donekT: czesiohill, Dziękuję za wyrazy uznania. Te treści, które zaprezentowałem powyżej, powielam w komentarzach na tym portalu od 2016 i niejednokrotnie spotykałem się z oporem, wrogością, brakiem zrozumienia, a nawet NIENAWIŚCIĄ, ze strony osób, które przedstawiały się jako miejscowi politycy. Przez grzeczność nie będę podawał nazwisk, wystarczy, że posiadam skany. Dziś ten opór ze strony lokalnych polityków jakoś nieco osłabł, nie spekuluję, z czego to wynika, ale skoro coraz częściej spotykam się z osobami podzielającymi mój pogląd w konkretnej sprawie (nie chodzi o cały światopogląd, ludzie naturalnie są różni, co nas jako ogół ubogaca), to oznacza, że sytuacja idzie w DOBRYM KIERUNKU. Jako Mieszkańcy mamy prawo domagać się DOBRZE FUNKCJONUJĄCEGO SAMORZĄDU i to bez znaczenia na sympatie polityczne. Na marginesie tylko zasugeruję, iż dawniej również informowałem urząd, lokalnych włodarzy o nieprawidłowościach ze strony poszczególnych polityków i za każdym razem spotkałem się z "KLASOWĄ SOLIDARNOŚCIĄ" z ich strony.
2020-06-20 15:06:44
donekT: vis, pełna zgoda, w ten sposób faktycznie często tak to funkcjonuje. Oczywiście, w tym, co teraz napiszę, będę daleki od sytuacji modelowej i definicji prawnych, ale w ten sposób można to postrzegać. Samorząd, w sensie funkcjonalnym, składa się z szeregu instytucji, również lokalnie działających stowarzyszeń i fundacji, i podobnego rodzaju podmiotów, które realnie wpływają na politykę gminy. Zdarza się, iż pomiędzy stojącymi na czele poszczególnych instytucji dochodzi do konfliktu interesów, ci stojący na czele, zdarza się, że są nominowani z klucza partyjnego i zdarza się, że wykazują chęć przejęcia władzy. Moim zdaniem, oczywiście mogę się mylić, na przykładzie Gminy Skoczów, mieliśmy ostatnio do czynienia z klasycznie rozumianym konfliktem interesów na linii instytucjonalnej, mowa o NARZUCENIU PODWYŻKI CEN ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW. Oczywiście, sytuacja ekonomiczna wymaga, ale podejrzewam, że u podłoża tkwi również intencja polityczna w skali lokalnej. Modelowy mieszkaniec gminy nie ma czasu na rozważanie i zgłębianie politycznych niuansów, ale realnie czuje koszt czyiś aspiracji. W przypadku gminy, z samej zasady negatywne emocje są odnoszone i personalizowane w osobie Burmistrza/Wójta, choć sytuacja może mieć zupełnie inne podłoże.
2020-06-20 15:21:14
donekT: Dla "przypomnienia" lokalnym politykom. SAMORZĄD TWORZĄ MIESZKAŃCY, a nie Wy politycy. Władzę w SAMORZĄDZIE ma sprawować możliwie największa część mieszkańców, a nie tylko ci z konotacjami RODZINNYMI i Układami. Poszczególne gminne instytucje mają służyć Nam, Mieszkańcom i bynajmniej nie stanowią zasobu DOBRZE PŁATNYCH STANOWISK dla nominowanych z KLUCZA PARTYJNEGO i nie wolno tych instytucji postrzegać przez pryzmat zestawu narzędzi służących do przejmowania władzy, jak Wy, politycy zwykliście czynić. Mieszkańcy w URZĘDZIE GMINY są GOSPODARZAMI, bynajmniej nie jakimiś "KLIENTAMI", jak w treściach artykułów na tym portalu jesteśmy określani...
2020-06-20 17:02:12
Wiederholec: Stołek samorządowca to niejednokrotnie drzwi do wielkiej polityki (Szydło, Olbrycht) i często te wszystkie zawiązywane przed wyborami komitety wyborcze tylko z nazwy są samorządowe. Tak naprawdę stoją za nimi politycy.
2020-06-20 19:29:57
jasper: Ruben pisze - „ Nigdy w dziejach skoczowskiego samorządu nie działy się takie rzeczy, jak teraz!„ Jaki z tego wniosek ? Tam gdzie rzadzi PiS mozliwe przekrety, klamstwa ... Reszte kazdy moze dopisac sam !
2020-06-20 19:33:51
jasper: Ruben pisze - „ Nigdy w dziejach skoczowskiego samorządu nie działy się takie rzeczy, jak teraz!„ Jaki z tego wniosek ? Tam gdzie rzadzi PiS mozliwe przekrety, klamstwa ... Reszte kazdy moze dopisac sam !
2020-06-20 19:36:21
Alek123: Jedyny komentarz jaki mi się nasuwa w sprawie jak wyżej to: "Wszystko dobre co się dobrze kończy".
2020-06-20 20:32:54
donekT: jasper-Q, Ruben, czy może kolejna emanacja płatnego TROLLA?
2020-06-20 20:36:03
donekT: Poruszamy tu sprawy SYSTEMOWE, wymiana X na Y, NIC NIE ZMIENI. Dlatego prośba do lokalnych polityków, zwłaszcza tych zainteresowanych przejęciem władzy w Skoczowie, o zaprzestanie NIEPOTRZEBNEGO i NIECELOWEGO podsycania negatywnych emocji.
2020-06-21 06:51:42
politykier: A jednak, kolejna emanacja płatnego TROLLA.
2020-06-21 10:10:28
jasper: donus, nie piskaj. Nervosol najlepszy na uspokojenie :)
2020-06-21 20:04:56
krzysztof.mm: przypadek Beaty M., lokalnej politykierki PiS, to w mikroskali skoczowskiego zadupia klarowny obraz choroby jaka toczy całą Polskę, z samego dołu po szczyty władzy, od pięciu lat
2020-06-21 21:54:10
politykier: krzy-sio+ jasper-Q, Pani Beata na swoich barkach dźwigała już nie jedno LOGO PARTYJNE. Może przypomnisz, w której partii się udzielała przed przystąpieniem do PiS?
2020-06-21 21:54:46
politykier: PO-PiS jedno zło, czy jak to leciało?
2020-06-22 06:45:15
jasper: Tylko LOGO PiS umozliwily przekrety. Tylko pod LOGO PiS moga sie dziac takie rzeczy, jak pisal Ruben ! Politykier, doszlo wreszcie do ciebie ?
2020-06-22 16:18:06
politykier: krzy-sio+jasper-Q, pod LOGIEM innej partii skoczowski ratusz był zdolny gubić po 2 mln złotych. Nikt do dziś nie poniósł konsekwencji, "młody chłopak umarł" i na tym sprawa się skończyła.
2020-06-22 19:58:03
jasper: politykier, Luka vatowska przez 8 lat rzadu PO 250 miliardow , luka vatowska po 4,5 roku rzadu PiS 170 miliardow i jak do tej pory jeszcze nikogo nie zamkneli mimo, ze w 2015 krzyczeli iz wsadza do wiezienia cala mafie vatowska. Kto zaplaci 70 mln zl za bezprawnie wydrukowane pakiety wyborcze ? PiS, Sasin czy wszyscy podatnicy ? Kto zaplaci za skladowanie tych pakietow i wreszcie ich utylizacje ? Oj powtorze do znudzenia - ciemny lud wszystko kupi i za wszystko zaplaci !
2020-06-22 20:15:05
jasper: politykier, nie porownuj tej sprawy pomylki przy przesylaniu danych do ministerstwa z jawnym przestepstwem. Nikt nie ukradl 2 mln zl, a chlopak, ktory popelnil blad, popelnil samobojstwo. Ponoc burmistrz zwracal sie do prokuratury o zbadanie tej sprawy swojej poprzedniczki ale prokuratura odrzucila ja. Na pewno stala sie straszna tragedia ale wiazac ja z tym co dzieje sie tu i teraz jest nie na miejscu !
2020-06-23 01:41:46
politykier: krzy-sio+jasper-Q, Od kiedy informatyk zajmuje się wprowadzaniem danych? Od tego jest urzędnik;) Pieniądze tylko wyparowały a -"chlopak, ktory popelnil blad, popelnil samobojstwo." Faktycznie, to tylko zbieg okoliczności- ktoś już się w ten sposób tłumaczył, a zmarły niestety nie potrafi się bronić.
2020-06-23 11:26:21
Halos: Cyt. GC: "Umowa o pracę z pracownikiem zajmującym stanowisko naczelnika została już rozwiązana i został on przeniesiony, zgodnie z obowiązującym prawem, na stanowisko nieurzędnicze – obsługa powstałego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Natomiast z uwagi na to, że sekretarz gminy od początku roku przebywa na zwolnieniu lekarskim, wypowiedzenie umowy może nastąpić po powrocie do pracy. Z tym, że albo zostanie oddelegowana na inne stanowisko albo zwolniona ze świadczenia pracy do czasu formalnego zakończenia stosunku pracy." No to już jest szczyt bezczelności.! Jak można urzędników z prawomocnym wyrokiem za defraudacje publicznych pieniędzy znów zatrudnić w urzędzie? Burmistrz widzę już przechodzi samego siebie w tym prywatnym folwarku jaki sobie w Skoczowie ukręcił!
2020-06-23 16:52:53
politykier: Halos, w Skoczowie prywatny folwark już sobie ukręciła formacja, która sprawowała władze w ratuszu w latach 1999-2014. Co więcej, SOLIDARNOŚĆ KLASY URZĘDNICZEJ bynajmniej nie wynika z sympatii/antypatii burmistrza, ale jest to konsekwencja systemu. Mieliśmy już z podobnymi sytuacjami do czynienia, gdzie w grę wchodziły kwoty nie tyle liczone w tysiącach, ile w milionach. Do tego w dużym ośrodku jak na polskie warunki. Polecam lekturę i zagłębienie się w temat // https://krakow.naszemiasto.pl/iwona-krol-z-wyrokiem-ale-nadal-z-praca-w-mpec-jako/ar/c1-7360401 //. Oczywiście, tak samo, jak Ty Halos, nie popieram tego rodzaju praktyk, uznaję je za karygodne. Jednak na problem należy spojrzeć globalnie, a nie przez pryzmat postawy jednej osoby, która jest tylko częścią systemu i to bez znaczenia na etykietkę partyjną. Halos, o co dokładnie mi chodzi? #Walka z wiatrakami #Don Kichot. Jak możemy zauważyć, zmiany na szczeblu samorządowym MUSZĄ BYĆ INICJOWANE CENTRALNIE i ODGÓRNIE. Samorząd i klasa urzędnicza sama z siebie się nie zreformuje, tylko pogłębi się w marazmie. Tak się składa, iż podział partyjny w Polsce przebiega również wedle modelu CENTRALNEGO ZARZĄDZANIA PAŃSTWEM i MODELU ZDECENTRALIZOWANEGO, opartego na dużych samorządach. Pod rozwagę pozostawiam, która opcja dla Polski i Mieszkańców jest korzystniejsza.
2020-06-23 20:08:29
Ruben: Do Pana Politykiera. Nie wiem czy Pan zauważył, ale komunizm, a raczej bolszewizm w Polsce skończył się już dawno z odgórnym i centralnym zarządzaniem. Tematem tego artykułu jest sprawa karna Pani która w UM pełnił funkcję sekretarza gminy. To nie była zwykła urzędniczka. Przypomnę jakie są najważniejsze osoby w urzędzie. Burmistrz, wiceburmistrz, sekretarz gminy, skarbnik. Wcześniej z atmosferze skandalu została zwolniona z pracy Pani wiceburmistrz. Sytuacja bez precedensu. Nie znam w kraju podobnej sytuacji, kiedy żegnają się z urzędem , i to w taki sposob Pani wiceburmistrz i Pani sekretarz gminy. Coś strasznego, co automatycznie dużo do myślenia. Pozdrawiam serdecznie.
2020-06-23 23:44:51
politykier: Panie Ruben, KOMUNIZM nie jedno ma imię, a wieko trumny zatrzasnęło się tylko nad interpretacją MARKSISTOWSKO-LENINOWSKĄ. Inne nurty MARKSIZMU obecnie przeżywają swój "RENESANS". Co więcej, odróżniaj Pan skandal obyczajowy od sprawy karnej.... Pragnę przypomnieć, że to JA od lat, również w komentarzach na tym portalu, nawołuję do KLAROWNOŚCI ŻYCIA PUBLICZNEGO. Krytykuję również organizację tych "SPARTAKIAD" i jak się okazuje, w swojej ocenie bynajmniej się nie pomyliłem. Odsyłam do swoich komentarzy z 2017. Kochany, przedstawiłem już podobną sytuację, warto się zainteresować // https://krakow.naszemiasto.pl/iwona-krol-z-wyrokiem-ale-nadal-z-praca-w-mpec-jako/ar/c1-7360401 // W Skali kraju przypadek bynajmniej nie jest odosobniony. Proponuję więcej OBIEKTYWIZMU i postrzegania sprawy z punktu widzenia NAS, MIESZKAŃCÓW, a nie innej linii światopoglądowej, zainteresowanej ODBICIEM RATUSZA. Jako Mieszkańcy mamy już dość waszego wyścigu do koryta i familijnych interesów. Pozdrawiam i do zobaczenia w przyszłości;)
2020-06-24 14:11:04
Halos: Ruben, politykier: Obaj macie racje. Przykład idzie z góry ,gdzie poprzednia czy obecna władza robiła co chciała. Co jest odbiciem tutaj, lokalnie, jak widać na przykładzie Skoczowa. Ale piszmy o nim ,bo o nim jest artykuł. Dla mnie to po prostu absurd, bezczelność i pycha Burmistrza. Takie osoby nie powinny już nigdy znaleźć pracy w tym urzędzie i jednostkach im podległych. Tyle ode mnie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: