Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Wybierz edukację w placówkach Towarzystwa Ewangelickiego

W dynamicznie zmieniającym się świecie edukacja jest dużą wartością. Placówki Towarzystwa Ewangelickiego oferują bezpieczne warunki nauki, sprawdzone metody pracy i wszechstronny rozwój, w które warto zainwestować. Zapoznaj się z naszą ofertą.

Postaw na sprawdzone Liceum TE!

Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Ewangelickiego to szkoła, która na stałe wpisała się w krajobraz edukacji ponadpodstawowej naszego regionu. Wyniki egzaminów maturalnych absolwentów LOTE są od lat najlepsze w powiecie cieszyńskim i stawiają LOTE w czołówce szkół województwa śląskiego. To oznacza, że z nami zdasz świetnie maturę i dostaniesz się na wymarzony kierunek studiów!

LOTE jest chętnie wybierane przez uczniów, którzy mają jasno sprecyzowane plany na przyszłość i chcą się kształcić w kierunku np. biologiczno-chemicznym czy matematyczno-fizycznym, ale także w kierunkach humanistycznych. Dla tych, którzy nie mają sprecyzowanych planów na przyszłość, jest to również szkoła wymarzona! Uczniowie, którzy aplikują do naszego liceum, wstępnie deklarują przedmioty na poziomie rozszerzonym. Swoją decyzję mogą jednak przemyśleć i ostatecznie podjąć ją po klasie pierwszej (!). Siatka godzin w LOTE jest tak skonstruowana, że przedmioty na poziomie rozszerzonym rozpoczynają się dopiero w klasie drugiej. To w LOTE możesz wybrać nawet najbardziej nieoczywiste rozszerzenia i niestandardowe kombinacje przedmiotów.

Nasi nauczyciele to wysokiej klasy specjaliści – wielu z nich to czynni egzaminatorzy, którzy najlepiej wiedzą, jak przygotowywać uczniów do egzaminów maturalnych.

Jeśli jesteś szczególnie zainteresowany jakimś przedmiotem, nauczyciel znajdzie czas, żeby przygotować Cię do olimpiady. W ostatnich latach nasi uczniowie uzyskiwali tytuły finalistów i laureatów z takich przedmiotów jak: chemia, język francuski, język niemiecki, WOS, geografia. Przed Tobą duże możliwości, aby osiągnąć tytuł lub, poprzez udział w olimpiadzie, zdobyć dodatkową wiedzę.

Swoje zainteresowania można poszerzać, uczestnicząc w zajęciach dodatkowych z przedmiotów przyrodniczych, robotyki, programowania, metod numerycznych czy uczestnicząc w  sympozjach matematycznych. Dbając o harmonijny rozwój naszych uczniów, proponujemy także udział w zajęciach zespołu teatralnego, muzycznego czy kółka ekonomicznego. W szkole działa również kółko brydżowe i szachowe oraz dyskusyjny klub filmowy.

Marką naszej szkoły są języki obce. Gwarantujemy wszystkim przygotowanie do matury z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym. Proponujemy także zwiększony wymiar godzin dla drugiego języka (kontynuacja języka francuskiego oraz niemieckiego, a także język hiszpański od podstaw). Dobra znajomość języka obcego jest jedną z ważniejszych kompetencji na obecnym rynku pracy, więc jest dla nas ważne, aby nasi absolwenci byli w tym bezkonkurencyjni. Zajęcia z języków obcych prowadzone są na poziomie umożliwiającym podejście do międzynarodowych egzaminów językowych uznawanych na całym świecie. Dla uczniów szczególnie zainteresowanych językiem niemieckim proponujemy rozszerzony program nauczania DSD (Deutsches Sprachdiplom) wraz z  egzaminem, który pozwala na bezpośrednie podjęcie studiów w krajach niemieckojęzycznych. Uczniowie szlifują języki obce nie tylko na zajęciach w szkole, lecz mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w praktyce, podczas wymian międzynarodowych, np. na Korsykę, do Niemiec czy RPA.

Oferujemy bezpieczną, przyjazną, otwartą na świat i ludzi szkołę, w której znajdziesz przyjaciół i będziesz mógł się rozwijać.  

Więcej informacji na stronie lote.tecieszyn.pl oraz na naszym szkolnym FB facebook.com/LOTE-974397842604954

Szkoła Podstawowa Towarzystwa Ewangelickiego (SPTE) to szkoła z tradycją, która patrzy w przyszłość. Ważne są dla nas tradycyjne wartości, korzystamy również z nowoczesnych metod i technologii.

Naszą mocną stroną jest nauka języków obcych: odbywa się w małych grupach, mamy zwiększoną ilość godzin z języka angielskiego, już od czwartej klasy wprowadziliśmy drugi język obcy (niemiecki lub francuski), uczniowie mogą się przygotować do certyfikatu z języka niemieckiego "Deutsches Sprachdiplom" (DSD). SPTE zostało uznane przez niemiecką Kultusministerkonferenz (konferencję ministrów kultury i oświaty krajów związkowych) za szkołę egzaminacyjną. Uczniowie klas ósmych mogą bezpłatnie podejść do egzaminu na poziomie A2/B1.

Rodzice cenią nas za poczucie bezpieczeństwa; fakt, że żaden uczeń nie jest anonimowy; nauczycieli otwartych na nowe rozwiązania; szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, które pozwalają na rozwijanie różnorodnych pasji młodych ludzi; ofertę zajęć z języków obcych; pracę szkolnego pedagoga i psychologa; wysokie wyniki osiągane przez naszych wychowanków
w różnych dziedzinach, a także dwie świetlice z ciekawymi zajęciami dla uczniów i to, że sporą część czasu po lekcjach o każdej porze roku spędzamy z uczniami na szkolnym podwórku
i boisku.

Uczniowie cenią swoją szkołę za przyjazną atmosferę; nauczycieli z pasją; wycieczki naukowe i krajoznawcze; podwieczorki z matematyką; bicie rekordów czytelniczych; wszelkie akcje oraz wydarzenia (a w naszej szkole dużo się dzieje!); ciekawe kółka zainteresowań; wsparcie w trudnych chwilach.

My cenimy każdego ucznia.

Zapraszamy do nas! Zajrzyj, przekonaj się sam i zostań z nami na dłużej!

Więcej informacji na stronie:

http://spte.tecieszyn.pl/ oraz na profilu:https://www.facebook.com/SPTE-1492462264395096

Dobre wychowanie i kształcenie dzieci w Przedszkolu TE

Jeżeli wybierając przedszkole dla swojego dziecka pragniecie aby zapewniało wysoki poziom kształcenia i bezpieczeństwo, ale też kształtowało świadomość artystyczną i wrażliwość estetyczną a ponadto zachęcało do działania i osiągania sukcesu, ułatwiało poznanie siebie, własnych uczuć i emocji zapraszamy do Przedszkola Towarzystwa Ewangelickiego.

W naszym przedszkolu Twoje dziecko będzie spędzać czas w spokojnej i cichej okolicy, w budynku z dwoma placami zabaw i nowym, ogromnym ogrodem, z domową kuchnią ze smacznymi i zdrowymi posiłkami, uwzględniającą wszystkie diety dziecka.

Przedszkole zapewnia wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycielską z odpowiednimi kwalifikacjami oraz – co równie ważne – z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Ponadto do dyspozycji Twojego dziecka jest pedagog-terapeuta, logopeda, socjoterapeuta, oligofrenopedagog, psycholog a nawet rehabilitant.

Oferujemy wiele zajęć dodatkowych w ramach realizowanego projektu unijnego „Przedszkolaki zdobywają świat” – „Terapia przez sztukę” (wszystko związane z muzyką i tańcem), „Aktywne dzieciaki” (różnorodne ćwiczenia gimnastyczne), „Świat emocji” (poznawanie własnych uczuć), „Terapia psychologiczna i sensoryczna”, „Poprawnie mówimy”.

Nowością w naszym przedszkolu są zajęcia z hortiterapii. Jesteśmy jedynym przedszkolem w okolicy oferującym takie zajęcia. Co to takiego? Hortiterapia to zajęcia, dzięki którym dzieci poznają przyrodę – same zakładają rabaty, sadzą krzewy i drzewka oraz prowadzą ich pielęgnację. Do tego celu Zarząd Towarzystwa postanowił przystosować duży ogród koło przedszkola. Jesienią w ogrodzie wykarczowano stare krzewy i przycięto drzewa. Wiosną zostaną założone inspekty, w których dzieci będą sadzić sałaty i rzodkiewki. Atrakcją w naszym ogrodzie na pewno będzie szklarnia do prowadzenia małej hodowli papryk i pomidorów. To nie koniec atrakcji: w ogrodzie zostanie postawiony domek dla dzieci, w którym będą one przechowywać narzędzia ogrodowe i zabawki badawcze. Aby przyjemnie spędzać czas w ogrodzie, musi być także czas i miejsce na relaks, a do tego będą służyły stoliki z ławeczkami.

U nas żadna pociecha się nie nudzi. Przede wszystkim zapewniamy miłą i troskliwą atmosferę. Oprócz tego organizujemy wiele ciekawych warsztatów i imprez dla dzieci i ich rodziców.

Przedszkole TE ma opracowaną koncepcję pracy w oparciu o podstawę programową i nowatorskie programy edukacyjne, zapewniając dzieciom dobre przygotowanie oraz spokojny i bezpieczny start w edukację.

W tym roku szkolnym otwieramy dwa oddziały: jeden – dla dzieci urodzonych w 2017 r. (3-latki) i drugi – dla dzieci z 2018 r., które ukończyły 2,5 roku.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie pte.tecieszyn.pl oraz na naszym przedszkolnym FB facebook.com/PrzedszkoleTowarzystwaEwangelickiego

 

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: red.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: