Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów: jakie zarzuty stawiane są urzędnikom?

Wczoraj (20.02) pisaliśmy o głośnej sprawie dwójki urzędników Urzędu Miejskiego w Skoczowie - Beaty M. i Tomasza U. Otrzymaliśmy odpowiedź od rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej, który informuje nas o zarzutach, jakie są im stawiane. Zapadły nawet wyroki, chociaż nieprawomocne.

Jak informuje nas Jarosław Sablik, rzecznik bielskiego sądu, sprawa dotyczy organizacji wydarzenia gminnego z 2017 roku, a konkretnie Spartakiady Rodzinnej Sołectw i Osiedli Gminy Skoczów. Beata M., pełniąc obowiązki Sekretarza Gminy, miała zażądać od przedstawiciela zespołu F. bliżej nieokreślonej korzyści majątkowej lub osobistej w zamian za zawyżenie rachunku stanowiącego zapłatę za występ zespołu. Co więcej, po imprezie miała podrobić podpis przedstawiciela zespołu na umowie o dzieło, która stanowiła rozliczenie umowy.

Tomaszowi U. z kolei zarzuca się nakłonienie Beaty M. do sfałszowania podpisu pod wspomnianym wyżej dokumentem.

Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Cieszynie, który zapadł 30 grudnia 2019 roku, Beata M. została uznana za winną popełnionych przestępstw i skazana na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo musi zapłacić grzywnę w wysokości 7,5 tys. zł. Tomasz U. również został uznany za winnego i musi zapłacić grzywnę w wysokości 4 tys. zł.

Zgodnie z informacją, jaką przekazała nam wczoraj Beata M., sprawa jest rozpatrywana w drugiej instancji, zatem wyroki nie są prawomocne.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-21 13:05:05
quwert: Mathia74 Oczywiście Pan burmistrz znów mija się z prawdą - celowo lub nie ale skoro wyrok zapadł gmina poniosła straty ... Patrząc na oswiadczenie majątkowe Pani radnej i sekretarz, można się zastanowić jaka wielka musiała to byc korzyśc skoro jej dochody znacznie przekraczają zarobki zwyczajnych obywateli zatrudnienie urząd miejski 113 089,30 pln dieta radnej powiatowej 14 696 pln najem 12 600 pln i na mieszkanko w wawie tez starczyło o wartości jedynie 340 000 pln
2020-02-22 15:43:51
krzysztofmn: takie konkretnie typy dziś rządzą Polską, takie w kościołach w pierwszych ławkach siedzą
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: