Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: Stalmacha do remontu

Około 3,6 mln zł kosztować będzie remont ponad 600-metrowego odcinka ulicy Stalmacha w Skoczowie - od Starego Targu do skrzyżowania z ul. Wiślicką. Prace zakończyć się mają w listopadzie br.

Obejmą one wymianę nawierzchni jezdni, a także remont chodnika, pobocza, kanalizacji deszczowej oraz przebudowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. - Jest to odcinek drogi, z którego remontu cieszę się, ale równocześnie, się go obawiam. Skoczów jest miastem kilkusetletnim, a dobrze pamiętam, jakie niespodzianki zdarzały nam się przy remontach dróg w Cieszynie. Obawiam się, że możemy znaleźć niezaewidencjonowane sieci kolidujące ze sobą, tak więc proszę mi wierzyć, że będę naprawdę szczęśliwy i zadowolony, kiedy po kilku miesiącach uda nam się podpisać odbiór końcowy i kiedy przekonam się, że te wszystkie moje obawy udało się zażegnać - przyznał Mieczysław Szczurek, cieszyński starosta.

Z inwestycji cieszy się Mirosław Sitko, burmistrz Skoczowa. - Ta inwestycja rodziła się w wielkich bólach, jeżeli chodzi o jej projektowanie. Pan Starosta i Pani Dyrektor Powiatowego Związku Dróg Publicznych w Cieszynie zauważyli, że w jezdni drogi, w pasie drogowym jest mnóstwo instalacji podziemnych. One wszystkie będą musiały zostać przebudowane. Mało tego, musi zostać wybudowana nowa kanalizacja deszczowa - dodaje.

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-26 21:37:19
krzys78: Dolny Bór i Pierściec-Kowale wołają o pomstę do nieba.Gorsze drogi ciężko znaleźć.Wstyd
2021-02-26 22:08:46
św. Patryk.: należy się domyślać, że fundusze na remont to dar od prezesa Obajtka albo radnego Kałuży
2021-02-27 07:16:34
Skoczowianin: Zgadzam się z krzys78 mało tego na ul. Dolny bór jest koniec terenu zabudowanego auta mogą tam jechać szybko a dzieci do szkoły muszą chodzić po drodze ponieważ pobocza są rozwalone a chodnika brak mało tego w lesie latarni nie chcą zrobić tam gdzie są ostre zakręty i naprawdę jest niebezpiecznie przykład ostatnio wypadek na zakręcie auto w rowie jakby tam rano szło dziecko i zginęło to każdy z miasta umyje ręce może ktoś wkoncu z tym coś zrobi
2021-02-27 17:58:46
miriam11: Widać że każde miasteczko chce mieć swoją Głęboką. Który to już remont generalny?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: