Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ustroń: rodzice petycje piszą. Rada odpowiada

Do Rady Miasta Ustroń wpłynęły cztery petycje od rodziców dzieci uczęszczających do przedszkoli numer 4, 5, 6 i 7. Dotyczą one planów utworzenia zespołów szkolno-przedszkolnych na terenie gminy.

Pisaliśmy:

Ustrońscy radni na wczorajszej (25.02) sesji postanowili dwie z nich pozostawić bez rozpatrzenia. - W oznaczeniu podmiotu wnoszącego petycję wskazano Radę Rodziców Przedszkola nr 5 w Ustroniu, natomiast na końcu petycji znajdują się podpisy pięciu osób. W oznaczeniu podmiotu wnoszącego petycję nie wskazano oznaczenia każdego z podmiotów wnoszących petycję ani osoby reprezentującej podmiot wnoszący petycję - czytamy w uzasadnieniu decyzji. Analogiczną treść znajdujemy też w opinii na temat pisma od Rady Rodziców Przedszkola nr 6.

Inaczej Rada Miasta ustosunkowała się do petycji od rodziców dzieci z przedszkoli nr 4 i 7, chociaż argumenty pojawiające się w obu odpowiedziach się powtarzają. Pełne treści pism radnych znaleźć można klikając linki poniżej:

Radni podkreślają, między innymi, że łączenie szkół i przedszkoli ma przynieść korzyści finansowe dla miasta, ale też pomoże usprawnić funkcjonowanie tych placówek. - Chodzi przede wszystkim o obniżenie kosztów ogólnego zarządu. Ustrońskie przedszkola nie dysponują etatami administracyjnymi (sekretariat). W związku z tym obowiązkami administracyjnymi są bardzo mocno obciążeni ich dyrektorzy. Po włączeniu przedszkola do zespołu szkolno-przedszkolnego administrację przejmie sekretariat zespołu. W efekcie wicedyrektor zespołu odpowiedzialny za przedszkole nie będzie musiał realizować tych obowiązków, co pozwoli mu w większym stopniu skupić się na zarządzaniu pracą przedszkola - piszą radni zasiadający w Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

W innym fragmencie samorządowcy odnoszą się do kwestii autonomii rad rodziców i rad pedagogicznych. - Należy podkreślić, iż połączenie organizacyjne placówek nie narusza odrębności rad pedagogicznych oraz rad rodziców, poszczególnych szkół i przedszkoli wchodzących w skład zespołu. W dalszym ciągu rady rodziców będą decydowały o imprezach/balach oraz dysponowały zebranimi środkami - jak do tej pory - dodają.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: