Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (91)

Obecna w naszym życiu od roku pandemia nie przeszkadza wydawnictwom wypuszczania do księgarni nowości książkowych dla zainteresowanych czytelników. Dlatego dzisiaj przedstawiamy cztery jeszcze ciepłe tytuły z datą premiery luty 2021 r.

24 lutego na półkach w księgarniach pojawiła się powieść fantasy z szyderczo-cynicznym humorem Marcina Mortki „Nie ma tego Złego”. Jedni mówią, że Złe to kraina za Gwiżdżącymi Górami. Inni utrzymują, że Złe to wszyscy, których Dolina wygnała, w tym magowie. Mieszkają w górach i hodują w sobie nienawiść, aż nie mogą jej znieść – wtedy sięgają po oręż i ruszają do ataku. Są też tacy, co twierdzą, że Złe to moc. I że to ona zmienia ludzi w bestie. Edmund zwany Kociołkiem, niegdyś żołnierz w armii księcia Stefana, dziś spełniony mąż i ojciec, a do tego karczmarz słynny na całe Wichrowiny, wdepnął w bagno, które podejrzanie zalatuje Złem. Razem ze swą drużyną do zadań specjalnych – socjopatycznym elfem, goblinem zwiadowcą, pełnym tajemnic guślarzem, charakternym krasnoludem i jednym z ostatnich prawdziwych rycerzy Doli – otrzymał zlecenie, które okazało się czymś więcej niż zwykłe dostarczanie przesyłek czy osłanianie karawan. Karczemne bijatyki, dworskie spiski, nocne biesiadowanie, walka z potworami, a do tego kuchnia taka, że palce lizać!

Druga nowość to najnowsza powieść romantyczno-obyczajowa Gabrieli Gargaś „Luna”, która premierę miała 14.02.2021 Luna ma w sobie coś z żywiołu. Gdy się śmieje, świat śmieje się wraz z nią. A gdy kocha, to całym sercem. Latając, czuje się wolna. I choć wciąż ściga ją wspomnienie przeszłości, wierzy, że wypełniając swoją misję w przestworzach, zagłuszy czarne myśli.Daniel musi być silny. W jego zawodzie chwila zawahania może oznaczać czyjąś śmierć. Tajemniczy samotnik nie wie, czym jest strach. Przy Lunie dowie się, czym jest miłość.Połączy ich gorący romans. Rozdzielą setki kilometrów i mężczyzna, który potrafi walczyć o swoje. Czy krótki, ale bardzo intensywny związek przetrwa tak ciężką próbę?Szalona miłość, spontaniczne wybory i żar, który może zranić. Gabriela Gargaś odważnie opowiada o emocjach silniejszych niż rozsądek.

Trzecia książka to znowu coś z ostatnich dni (premiera 24.02.2021 r.) – powieść romantyczno- obyczajowa „Taniec z gangsterem” autorstwa Łucji Benderskiej. Mafioso, który ma poślubić inną.Dziewczyna, od której nie potrafi oderwać wzroku.Życie Chloe na zawsze zmienił wypadek samochodowy. Kobieta niestety go nie pamięta. Jednak następstwa tego zdarzenia wciąż mają ogromny wpływ na jej codzienność. Chloe nie rozumie, dlaczego wszyscy bliscy zerwali z nią kontakt. Czy obwiniają ją za to, co się stało? Czy zrobiła komuś krzywdę?Z pomocą przychodzi jej przyjaciel Troy. Mężczyzna załatwia dziewczynie pracę u bogatej i przedsiębiorczej pani Rose. Chloe pomaga prowadzić jej biuro, które znajduje się w rezydencji przełożonej. Wspiera również w codziennych obowiązkach mieszkańców posiadłości.Jedną z takich osób jest Aurora, wnuczka pani Rose. Kobieta jest podekscytowana swoim rychłym ślubem, chociaż w ogóle nie zna przyszłego męża. Okazuje się, że będzie to małżeństwo aranżowane. Ten fakt wydaje się Chloe bardzo dziwny, ale dziewczyna woli nie wścibiać nosa w nie swoje sprawy.Kiedy w rezydencji pojawia się tajemniczy mężczyzna, Chloe jest zaintrygowana. Jednak to właśnie on ma być przyszłym mężem Aurory. Szybko wychodzi na jaw, że jest on bardzo niebezpiecznym człowiekiem, a Chloe znajdzie się w samym centrum mafijnych rozgrywek.

Autorami emocjonującej i pełnej zwrotów akcji powieści dla dzieci od dziewiątego roku są Philippe Cousteau, światowej sławy ekolog, gospodarz programu telewizyjnego Xploration Awesome Planet oraz Austin Aslan, autor książek z serii ,,TURBO Racers". Książka ukazała się 10 lutego br. I nosi tytuł „Bractwo Zagrożonych"„ Już czas, aby zwierzęta wzięły swój los we własne łapy. Zwierzęta na Ziemi mają nie lada problem: temperatura rośnie, poziom wód się podnosi, na świecie jest coraz mniej pokarmu. Trzeba ratować istoty walczące o przetrwanie i zapobiec globalnej katastrofie. To zadanie w sam raz dla Bractwa Zagrożonych. Supersilny niedźwiedź polarny, łuskowiec obdarzony talentem technicznym, wyjątkowo sarkastyczny narwal i orangutan marzyciel postanawiają ocalić zagrożone gatunki na Ziemi. Zjazd na linie do jaskini? Zapętlenie obrazu wideo? Przekręcenie gałki w drzwiach, gdy nie ma się kciuków? Dla Bractwa nie ma rzeczy niemożliwych! Ale czy przyjaciele poradzą sobie także, gdy dwoje z nich zostanie porwanych przez złoczyńcę, który chce umieścić ludzi i zwierzęta na liście wymarłych gatunków?

Zapraszamy więc tym razem do księgarni lub portali z wydawanymi nowościami. Na pewno znajdziecie Państwo coś interesującego bo codziennie ukazują się nowe tytuły.

AK, mat. wydawnictw

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-02-27 08:21:05
jasper: KK jako instytucja coraz bardziej traci zaufanie za przestepstwa swoich pasterzy. Oto lista 26 hierarchow opisanych w raporcie o tuszowaniu przestepstw seksualnych , przekazanych papiezowi Franciszkowi w 2019 - * bp Tadeusz Rakoczy – sprawa ks. Jana Wodniaka; * bp Stanisław Napierała – ks. Arkadiusz Hajdasz; * bp Edward Janiak – ks. Edward P. z Pszenna, ks. Paweł Kania oraz ks. Arkadiusz Hajdasz; * abp Andrzej Dzięga – ks. Józef G. z Ostrowca Świętokrzyskiego, ks. Andrzej Dymer; * abp Wiktor Skworc – ks. Stanisław P.; * abp Stanisław Gądecki – ks. Krzysztof G. z Chodzieży, ks. Marian Wróblewicz z Nakła; * kard. Stanisław Dziwisz – ks. Stefan D. oraz ks. Jan Wodniak; * bp Stanisław Stefanek – ks. Andrzej Dymer; * abp Marian Przykucki – ks. Andrzej Dymer; * abp Leszek Sławoj Głódź – ks. Andrzej Dymer, ks. Jarosław Pestka, ks. Mirosław Bużan z Bojan * abp Wojciech Polak – ks. Andrzej Dymer; * bp Andrzej Czaja – ks. Mariusz Kozak z Jemielnicy; * bp Andrzej Suski – ks. Jarosław Pestka; * bp Stanisław Wielgus – czterej księża z diecezji płockiej; * bp Jan Wątroba – ks. Roman J. z Małej; * abp Józef Michalik – ks. Roman J. z Małej, ks. Stanisław Kaszowski z Hłudna oraz ks. Michał Moskwa; * bp Jacek Jezierski – ks. Antoni Wójtowicz z Dywit; * bp Andrzej Dziuba – ks. Wincenty Pawłowicz; * abp Marek Jędraszewski – abp Juliusz Paetz; * abp Henryk Hoser – ks. Grzegorz H. z Otwocka Wielkiego; * abp Józef Górzyński – ks. Jarosław Miler oraz ks. Roman Kramek; * abp Wojciech Ziemba – ks. Jarosław Miler oraz ks. Roman Kramek; * abp Edmund Piszcz – ks. Jarosław Miler oraz ks. Roman Kramek; * bp Marian Gołębiewski – ks. Marek Kruszewski; ks. Paweł Kania; * bp Jan Tyrawa – ks. Marian Wróblewicz z Nakła, ks. Paweł Kania; * kard. Kazimierz Nycz – ks. Piotr D. z Werdun, ks. Jerzy Uberman , ks. Dariusz O.
2021-02-27 09:49:46
jasper: Rozumiem, ze lapki w dol to przez obroncow pedofilii w sutannach i tych co ich kryli !
2021-02-27 10:05:59
tom lem: ... G.... rozumiesz! każde natręctwa są niesmaczne, jasper-Q ;-)
2021-02-27 10:21:06
jasper: Masz na mysli natrectwa pedofilii i tych, co ich ukrywaja ? To zgadzam sie z toba, tomlimku !
2021-02-27 16:00:21
św. Patryk.: Rakoczy z Dziwiszem to gwiazdy pierwszej wielkości w pedofilskiej mafii, a wielu z lokalnych partyjniaków i samorządowców umoczonych jest dupolizaniem i całowaniem ich po butach, wspólnym obfotografowywaniem się i zapraszaniem, obdarowywaniem drogimi prezentami z publicznej kieszeni - ci będą zawsze wypierać prawdę o tych skaramenckich dziadach i bez wątpienia są na jednym z nimi poziomie moralnego dna
2021-02-27 16:05:31
św. Patryk.: to nowy, ale w swej treści klasyczny już przypadek ujawniony przez wolne media: "Po trwającym blisko półtora roku śledztwie Prokuratura Okręgowa w Radomiu potwierdziła, że znany radomski ksiądz Stanisław S. wykorzystywał seksualnie nieletnich - informuje "Rzeczpospolita". Ksiądz Stanisław S. z diecezji radomskiej pracował m.in. na parafiach w Goźlicach, Sandomierzu, Opatowie, Pionkach, Oleksowie, Suchedniowie i Radomiu. Duchowny w przeszłości był działaczem podziemia antykomunistycznego, kapelanem Solidarności organizatorem mszy za ojczyznę, harcerzem i sportowcem (jeden z bardziej znanych w Polsce popularyzatorów karate). W 2011 r. otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. tym, że S. molestował seksualnie nieletnich, media pisały już w 2019 r. Teraz, jak poinformowała "Rzeczpospolita", po trwającym blisko półtora roku śledztwie Prokuratura Okręgowa w Radomiu orzekła, że w latach 1985-1998 duchowny "wielokrotnie" doprowadził "do obcowania płciowego" oraz "poddania się innym czynnościom seksualnym" siedem osób znanych prokuraturze, oraz "innych nieustalonych". Jak ustalili śledczy, najmłodsza z ofiar S. miała dziewięć, a najstarsza - dwanaście lat. Do wykorzystywania miało dochodzić w jego rodzinnym domu w Wawrzeńczycach, na parafiach, a także podczas organizowanych przez duchownego obozach harcerskich i sportowych. "Ustalenia prokuratury, z którymi zapoznała się 'Rz', pełne są szczegółowych drastycznych opisów aktów seksualnych, do których duchowny miał zmuszać dzieci. Poza stwierdzeniem, że 'dotykał miejsc intymnych', nie nadają się do cytowania" - pisze Tomasz Krzyżak, dziennikarz "Rzeczpospolitej". "
2021-02-27 16:11:36
św. Patryk.: PiS w reakcji na ujawniane przez wolne media kolejne afery pedofilskie z udziałem księży katolickich powołał komisję, która pod pozorem walki z pedofilią zajęła się de facto ochroną pedofilów w sutannach i pilnowaniem, by żadnemu z nich włos z głowy nie spadł - takie są efekty zblatowania partii i episkopatu, na dno pójdą razem
2021-02-27 19:28:06
św. Patryk.: dzisiaj jednak numer jeden na liście przebojów afer PiS to Daniel "Wszystko Może" Obajtek, ksywa Czekoladka - to klasyczny jeleń z kryminalną przeszłością, na którego PiS uzbierał wystarczająco dużo haków by ten bez wahania i za dodatkowa sowitą opłatą zgodził się być pajacem Kaczyńskiego w państwowych firmach i instytucjach - sprawa się rypła kiedy Ziobro grożąc Kaczyńskiemu poświęcił Obajtka i ujawnił małą cząstkę z tego co na niego nazbierał - tak to od coraz bardziej brutalnych walk przy korycie się zaczyna koniec świata bandy złodziei i oszustów z PiS - i bardzo dobrze, i bogu niech będą dzięki
2021-02-28 08:16:24
monika8989: Cześć , jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym http://panieonline.pl/monia89
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: