Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Skoczów na WOŚP daje gazu

Skoczów wjechał na 21. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na kontrolowanym poslizgu.

Wszystko za sprawą członków klubu BMW Podbeskidzie, który skupia fanów tej marki z Bielska-Białej, Skoczowa, Cieszyna i Żywca. - Jedni zbierają znaczki, inni chodzą na spacery, my uwielbiamy swoje samochody i naszą pasją pragniemy zarazić innych. O to przecież podczas Orkiestry chodzi – mówi Tomasz Manda z klubu wielbicieli tej marki samochodów.

Na skoczowskim Rynku stanęło niemal 20 pojazdów tej marki – modeli starszych, całkiem nowych, a nawet zabytków. Była też niespodzianka: organizatorzy przygotowali farby i niezliczoną ilosć orkiestrowych serduszek i pozwolili na nieskrępowane malowanie i wyklejanie dwóch samochodów, z czego ochocza korzystali, szczególnie młodsi, skoczowianie.

Ci starsi hojnie uczestniczy w aukcji gadżetów BMW. Licytowano m.in. kubki, kalendarze i kolekcjonerskie modele.

Mieszkańcy mogli też skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez skoczowskich strażaków. A o 15:00 pod pływalnią Delfin rozpoczyna się pokaz zimowej jazdy z samochodami BMW i członkami fanklubu tej marki w roli głównej.

- Chcemy walczyć ze stereotypem. Ludzie myślą, że auto BMW to samochód dresiarza, a kierowcy jeżdżą z kijami baseballowymi. To nieprawda. Chcemy pokazać, że BMW to jest samochód, który daje naprawdę wiele pozytywnej radości - mówi Tomasz Manda.

W całym powiecie trwają liczne atrakcje związane z 21. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Na terenie powiatu nie odnotowano żadnego incydentu związanego z WOŚP. Jest bardzo spokojnie - mówi Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

(łg)

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: