Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: burmistrz z wotum zaufania i absolutorium

Podczas czerwcowej (29.06) sesji Rady Miejskiej Skoczowa radni podjęli decyzję o udzieleniu wotum zaufania oraz absolutorium burmistrzowi Mirosławowi Sitko.

Podczas czerwcowej (29.06) sesji Rady Miejskiej Skoczowa radni podjęli decyzję o udzieleniu wotum zaufania oraz absolutorium burmistrzowi Mirosławowi Sitko.

Końcem czerwca radni Rady Miejskiej Skoczowa pochylili się nad Raportem o Stanie Gminy Skoczów za 2021 rok. Ten kilkusetstronicowy dokument jest zbiorem najważniejszych informacji o gminie, a także początkiem dyskusji na temat wykonania budżetu, a także udzielenia (lub nie) wotum zaufania i absolutorium urzędującemu burmistrzowi.

W raporcie jest również miejsce na kilka słów od burmistrza. Mirosław Sitko skupił się m.in. nad pracą nad wizerunkiem gminy, oraz podziękowaniami dla współpracowników i mieszkańców - Determinacją w działaniu, cierpliwie i konsekwentnie budujemy wizerunek gminy stabilnej i przewidywalnej. Być może mieszkając tu, obcując na co dzień z tym, co się wokół nas dzieje, wielu zachodzących zmian nie zauważamy lub nie doceniamy. Widzimy je dopiero z perspektywy lat. Dostrzegają je na pewno odwiedzający nas goście. W trakcie intensywnej pracy często nie da się uniknąć błędów. Mogą wynikać z pośpiechu, ludzkiego niedopatrzenia i bardzo często z czynników zewnętrznych, które coraz bardziej determinują funkcjonowanie jednostek samorządowych. W niniejszym dokumencie zostały wskazane także kwestie, które wymagają rozwiązania lub podjęcia długoterminowych działań, co może stanowić wstęp do dyskusji o sposobach realizacji zadań gminnych w kolejnych latach. (…)Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w codzienną pracę nad rozwojem naszej Małej Ojczyzny, w tym wielu aktywnym mieszkańcom, pracownikom urzędu miejskiego, Radnym Rady Miejskiej w Skoczowie, sołtysom i przewodniczącym rad osiedli, druhnom i druhom z OSP, a także wszystkim instytucjom i osobom spoza Gminy wykazującym tak dużo dobrej woli, aby nas wspierać. – informował Mirosław Sitko w raporcie.

Raport wskazuje, że Gmina Skoczów nieznacznie, jednak wciąż traci mieszkańców. W 2021 roku liczba osób zamieszkujących gminę wynosiła 25242. Dla porównania, w 2020 roku Skoczów miał 25415 mieszkańców, a w 2019 roku 25600. Co ciekawe, spada liczba mieszkańców Miasta Skoczów, a liczba mieszkańców sołectw rośnie. Gmina zakończyła również rok nadwyżką – Budżet 2021 roku zamknął się nadwyżką w wysokości 3 246 290,93 zł, co oznacza większe wykonanie dochodów od wydatków ogółem – czytamy w raporcie. Caly raport dostępny jest tutaj.

Radni zadecydowali o udzieleniu burmistrzowi wotum zaufania oraz absolutorium burmistrzowi. Za głosowało 20 osób (wszyscy obecni na sali rani). Jedna osoba była nieobecna.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-30 11:29:29
☞☞☞: 2022-06-30 10:44:30 - barbara1945: brawo brawa brawissimo. żenia żenada żenniinsssimo, TWA w pełnej okazałości. brr buhhaha
2022-07-01 16:05:34
Bartel: Taka nadwyżka budżetu a pieniędzy na nic niema bardzo to ciekawe,
2022-07-05 13:57:03
Anakin324: Panie Burmistrzu Sitek !, Ile drog na terenie miasta Skoczowa nie zostalo jeszcze wyremontowane? chyba tylko jedna
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: