Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: burmistrz z wotum zaufania i absolutorium

Podczas czerwcowej (29.06) sesji Rady Miejskiej Cieszyna radni podjęli decyzję o udzieleniu wotum zaufania oraz absolutorium burmistrz Gabrieli Staszkiewicz.

Podczas czerwcowej (29.06) sesji Rady Miejskiej Cieszyna radni podjęli decyzję o udzieleniu wotum zaufania oraz absolutorium burmistrz Gabrieli Staszkiewicz.

Dyskusję na temat działań burmistrza oraz najważniejszych z punktu widzenia Miasta Cieszyna kwestii standardowo rozpoczęło przedstawienie Raportu o Stanie Miasta Cieszyna za 2021 rok. We wstępie do dokumentu burmistrz Gabriela Staszkiewicz podkreślała, że miniony rok nie był prosty – żyjemy w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. Za nami trudny 2021 rok. Pandemia i związane z nią nowe okoliczności funkcjonowania to największe wyzwania minionego roku. Priorytetem było zdrowie i bezpieczeństwo, każdego dnia zdawaliśmy egzamin także z życzliwości i wzajemnej troski. Rok 2021 był trudny, wymagał szybkiego reagowania na zmieniające się dynamicznie warunki funkcjonowania, ale także planowania i organizowania. Często także konieczność zmiany planów, uwzględnienia nowych realiów. Był to czas szczególnie dotkliwy dla kultury i turystyki, tym bardziej warto zwrócić uwagę na przedsięwzięcia, które często w nowej formie, udało się zrealizować – czytamy we stępie do raportu.

Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy Raport o Stanie Miasta Cieszyna nie ma formy drukowanego dokumentu, udostępnionego jako plik do odczytu, lub jako skan dokumentów. Tym razem całość została opracowana jako strona internetowa - Mam nadzieję, że nowa formuła raportu spotka się z Państwa przychylnością. Strona internetowa została zaprojektowana w sposób intuicyjny. Dane są zaprezentowane w sposób jasny i klarowny. Są odzwierciedleniem wszystkiego, w co byliśmy zaangażowani w 2021 r. – od infrastruktury lokalnej, poprzez działania kulturalne, społeczne, ekologiczne, na edukacji kończąc. Nie brakuje także planowania i wybiegania w przyszłość przy okazji opracowywania planów i strategii – poinformowała Gabriela Staszkiewicz. Link do raportu znajduje się tutaj.

Zgodnie z raportem, zadłużenie Miasta Cieszyna na koniec 2021 r. wyniosło 50,3 mln zł i stanowiło 24,02% wykonanych dochodów. Choć w stosunku do ubiegłego roku kwota zadłużenia nieznacznie wzrosła (o 0,58%), to jednocześnie o 0,70 pp. spadł udział zadłużenia w dochodach ogółem. W 2021 r. liczba mieszkańców Miasta Cieszyn spadła o 1,43% w stosunku do roku poprzedniego. Spowodowana jest ona znaczną, prawie trzykrotną przewagą liczby zgonów względem liczby urodzeń. Spadek niweluje częściowo większa liczba osób meldujących się na pobyt stały nad osobami wymeldowującymi się z pobytu stałego. Liczba kobiet w 2021 r. wyniosła 16.460, a liczba mężczyzn 14.401.

Radni podjęli decyzję o udzieleniu Burmistrz wotum zaufania (13 głosów za, 7 głosów przeciw, jedna osoba nie oddala głosu) oraz absolutorium (16 głosów za, 4 głosy przeciw, jedna osoba nie zagłosowała).

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-06-30 10:44:30
barbara1945: brawo brawa brawissimo. żenia żenada żenniinsssimo, TWA w pełnej okazałości. brr buhhaha
2022-06-30 11:49:41
barbara1945: najlepsze lata cieszynskiego grodu, od 2020 roku, mam nadzieje ze jak najdłużej. TWA-Tylko Wszechstronni Analitycy mogą tego dokonac. jest super
2022-06-30 12:16:30
altacet: Nic dziwnego.Radni od 3 lat przyzwyczaili się do bezmyślnego podnoszenia rąk.Tak jest wygodnie - brać diety i nie myśleć
2022-06-30 15:01:37
PUT-IN-ONE: Pogratuluje zza trawy i chwastów po pas ;-)
2022-06-30 18:43:03
Juliet: Trochę nie w temacie Może by zrobić ranking na ulicę Miasta Cieszyna z największa ilością dziur....Proponuję ul.Elizy Orzeszkowej od strony Puńcowskiej. W maju panowie przyjechali, połatali ze 2 dziury i tyle ich widziano a reszta dziur została. Bareja wiecznie żywy...
2022-06-30 18:52:09
tom lem: ... się nie martw Juliet: oni po wakacjach wrócą, pojechali tylko na śniadanie do bazy ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: