Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Siedmiu zakażonych – co dalej? (AKTUALIZACJA)

Klub na razie nie zamierza odnosić się do zaistniałej sytuacji, ale jak donoszą dziennikarze iSport.cz, w zespole MFK Karwina jest siedem osób zarażonych koronawirusem. Najbliższe spotkania grupy spadkowej zostały przełożone, a działacze Fortuna Ligi mają ciężki orzech do zgryzienia – co z dokończeniem sezonu?

Dziennikarze iSport.cz poinformowali o pierwszych przypadkach już w środę, ale wówczas mówiło się o trzech osobach, a dziś ta liczba wzrosła do siedmiu, a jedną z osób zarażonych ma być klubowy lekarz. Najbliższe spotkania w grupie spadkowej, które miały zostać rozegrane w sobotę, przełożono.

Zarażonych czeka teraz dwutygodniowa kwarantanna, ale nie jest powiedziane, że nie trafi do niej cały zespół. Decyzja zostanie podjęta w najbliższym czasie. Obecna sytuacja mocno skomplikowała dogranie sezonu i już pojawiają się pytania, co z dokończeniem rozgrywek? W grę wchodzi również wariant, iż żadna z drużyn nie opuści Fortuna Ligi, a do najwyższej klasy awansuje tylko jedna drużyna, co oznaczałoby, że od nowego sezonu przystąpiłoby do rozgrywek 17 drużyn.

Klub na razie nie zamierza się odnosić do tej sytuacji i czeka na decyzję, jaką podejmie morawsko-śląski sanepid z siedzibą w Ostrawie.


Aktualizacja - Jak podaje Ct24, cały zespół musi udać się na dwutygodniową kwarantannę. Zakażonych jest trzech piłkarzy oraz jedna osoba ze sztabu. Na razie nie wiadomo, co z dokończeniem sezonu.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: