Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

OSP ma nowy wóz bojowy

811.800 zł tyle kosztował nowy wóz bojowy dla OSP w Ustroniu Lipowcu. Uroczyste przekazanie samochodu odbyło się w sobotę, 27 czerwca.

Jednostka OSP w Ustroniu Lipowcu otrzymała średni terenowy samochód bojowy Eurocargo NL 150E32 4x4 marki Iveco. Mocny, świetnie wyposażony, gotowy do misji w każdym terenie.

- Zakup wozu bojowego był możliwy dzięki temu, że sama idea powstała już za czasów poprzedniego burmistrza, a kolejny przejął jej realizację. Kontynuował finansowanie ze środków kasy miejskiej, dbał o współpracę celem pozyskania środków zarówno z Wojewódzkiego, jak i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Niebagatelną kwotą dołożyli się przedsiębiorcy, a wszystko to zaowocowało nowym pojazdem, który będzie dbał o bezpieczeństwo każdego, do kogo „wyjedzie” na służbie – informuje Przemysław Wojtasik z Urzędu Miejskiego w Ustroniu.

Nie zabrakło hymnu, gratulacji oraz przemówień. W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, m.in.: członek Zarządu Głównego, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego OSP druh Rafał Glajcar, który pełni także funkcję prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Cieszynie, burmistrz Miasta Ustroń – Przemysław Korcz oraz wiele innych osób, spośród których należy wspomnieć Krzysztofa Krystę – prezesa OSP w Ustroniu Lipowcu.

Red./mat.pras.

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-02 19:40:59
Ebenezer: Hehehe... to ten wóz co w Lipowcu jest od zeszłego roku?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: