Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cieszyn kupi autobusy elektryczne

Już w przyszłym roku po ulicach Cieszyna mają jeździć dwa nowe autobusy elektryczne. Jak podkreśla Gabriela Staszkiewicz, burmistrzyni nadolziańskiego grodu, wymiana taboru na bardziej ekologiczny jest jednym z jej priorytetów.

Cieszyński magistrat ogłosił już nawet otwarty przetarg na zakup tych nowoczesnych środków komunikacji miejskiej (i budowy stacji ich ładowania). Jego ważność mija 16 listopada, a firma, która złoży najlepszą ofertę, będzie miała 10 miesięcy na wywiązanie się z umowy.

Wymiana cieszyńskiego taboru jest jednym z moich priorytetów. Potrzebujemy nie tylko nowoczesnych autobusów, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych, seniorów czy rodzin podróżujących z małymi dziećmi. Zależy nam także, by jeżdżące po cieszyńskich drogach autobusy były przyjazne środowisku i ekonomiczne - przyznaje Gabriela Staszkiewicz. 

O cieszyńskiej strategii elektromobilności pisaliśmy tutaj

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-02 19:22:26
tom lem: ... jak zwykle, obiecanki cacanki a głupiemu radość. "Wymiana cieszyńskiego taboru jest jednym z moich priorytetów ... by jeżdżące po cieszyńskich drogach autobusy były przyjazne środowisku i ekonomiczne" zamiast - by spełniały oczekiwania i potrzeby mieszkańców gminy - są ważniejsze cele, które przy wymianie sprzętu są oczywiste. Cóż, widocznie Pani Burmistrz nie potrafi nic mieszkańcom "grodu" zaoferować, poza pustosłowiem.
2020-07-02 19:43:28
Ebenezer: Tajemnica Poliszynela jes to, że utylizacja takiej baterii z elektrycznego pojazdu (trzeba ją wymieniać) zostawia większy ślad węglowy niż silnik diesla? Zresztą, jestem ciekawe jaki zasięg bedą miał te autobusy i jak poradzą sobie z "górzystym" terenem Cieszyna
2020-07-02 20:23:25
tom lem: ...E-autobusy będą jeździć do Marklowic i z powrotem, największe wzniesienie Michejdy do placu Londzina. Bateria będzie służyć do końca kadencji, burmistrzyni oczywiście ;-))
2020-07-02 22:40:30
marian1951: Jeżeli już , to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłyby autobusy zasilana CNG.
2020-07-03 08:33:30
vis: w cenie 2 elektrycznych można mieć 3 zasilane CNG, biorąc pod uwagę ciągły wzrost cen energii elektrycznej a tym samym wzrost kosztów eksploatacji autobusów elektrycznych rozwiązanie CNG może być korzystniejsze. CNG są bardzo popularne po drugiej stronie Olzy.
2020-07-03 17:34:38
stefanbbn: panowie przeciez to jest projekt, nalezy wyprobowac czy takie e autobusy sprawdza sie czy nie,nalezy rowniez inne technologie wyprobowac,CNG to metan wprawdzie malo co2 ale sa inne szkodliwe pochodne ze spalania,a baterie do e autobusow powinno sie ladowac pradem odnawialnym-zeby calosc miala sens,miasto probuje roznych wariantow wiec czekajmy cierpliwie na wyniki a nie psioczmy od razu
2020-07-03 18:33:53
tom lem: ... ależ stefanie, próby trwają do początku kadencji. Pierwszym próbowanym był zielony E autobus , teraz w/g zdjecia niebieski. Ja to się nie znam na kolorach, ale to jest jedyny powód prób, sprawowania pojazdu w warunkach miejskich. Jaki kolor bardziej będzie pasował do burmistrzyni(?) obawiam się że czerwony;-))
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: