Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sala czeka na dobry pomysł. Jaką funkcję będzie miało dawne kino w Wiśle?

Wisła nie ma już kina. Decyzją władz miasta sala w Domu Zdrojowym, w której wyświetlano filmy została zamknięta. Powód? Niska, wręcz mizerna frekwencja widzów. Ale są szanse, że miejsce będzie dalej służyło kulturze.
jak już informowaliśmy, obiekt nieczynny jest od września. O zamknięciu kina zadecydowały przede wszystkim kwestie finansowe. - Chcieliśmy kino ratować, natomiast konkurencja bielskich multipleksów jest tak duża, że nasze kino trzeba cały czas dotować - przekonuje Jan Poloczek burmistrz Wisły. Kilkadziesiąt minut jazdy samochodem i już można być w profesjonalnej sali, z dobrym nagłośnieniem i nowościami na ekranie. Ale burmistrz miasta nie przekreśla funkcji sali. Na pewno trzeba przeprowadzić w niej remont - mówi  -  Sala jednak na pewno straci amfiteatralny układ krzeseł.
 
 
Zdaniem Jana Poloczka, bliskie usytuowanie restauracji, która znajduje się piętro niżej, jest doskonałym atutem dla sali. Niebawem ma zostać ogłoszony przetarg na oba lokale.Czekamy teraz na propozycje najemców, chcemy wynająć kompleksowo i restaurację i salę – liczymy, że do urzędu wpłyną ciekawe pomysły zagospodarowania dawnego kina – dodaje Poloczek. Miasta na remont nie stać. Mamy ważniejsze wydatki, jak kanalizację – przyznaje burmistrz. Funkcjonowanie sali z restauracją to konieczność, bo prowadzenie samej restauracji w centrum Wisły zapewne jest wielu chętnych. Chcę jednak, aby przyszedł ktoś z dobrym pomysłem ożywienia całego tego miejsca - mówi burmistrz Wisły.
 
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: