Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Straż Miejska w Skoczowie

W sołectwie Bładnice Straż Miejska prowadzi kontrolę posesji pod kątem sprawdzania sposobu oraz częstotliwości usuwania przez mieszkańców odpadów komunalnych płynnych.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości właściciele są pouczani i informowani o przepisach wynikających z Ustawy o Utrzymaniu Czystości i Porządku w Gminach.

Kronika Straży Miejskiej 3.10. - 5.10.2011

-Ukarano mandatami karnymi 42 osoby niestosujące się do ograniczenia prędkości na obszarze zabudowanym.

-Na ulicy Ustrońskiej wylegitymowano i pouczono osobę, która wywiesiła ogłoszenie na drzewie tj. w miejscu do tego nie przeznaczonym - art. 63a KW. Nakazano usunięcie ogłoszenia z drzewa.

-W parku im. Biszorskiego wylegitymowano i pouczono dwóch mężczyzn, którzy usiłowali spożywać alkohol w miejscu publicznym zabronionym - Ustawa o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi.

-Na ul. Ustrońskiej wylegitymowano i pouczono mężczyznę, który kierował rowerem bez wymaganego przepisami oświetlenia art 88 KW.

-Na ul. Rzecznej podjęto interwencję w stosunku do nietrzeźwego mężczyzny, który swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla własnego zdrowia i życia. Decyzją dyżurnego Komisariatu Policji osoba została dowieziona do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Bielsku-Białej.

-Na ul. Cieszyńskiej podjęto interwencję w związku z informacją telefoniczną o spalaniu w ognisku odpadów komunalnych. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w ognisku spalane były gałęzie i liście. Na posesji przeprowadzono kontrolę wywozu odpadów komunalnych stałych z której wynikało, że odpady są wywożone regularnie i w ilościach odpowiadających normom określonym w regulaminie utrzymania czystości i porządku w gminie Skoczów.

-Na dworcu PKS w Skoczowie wylegitymowano i pouczono mężczyznę, który palił papierosy w miejscu publicznym zabronionym - art 13 ust1 pkt 1 Ustawy o przeciwdziałaniu szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych.

-Na ul. Targowej wylegitymowano i pouczono mieszkankę osiedla, która nie zachowała zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. art 77 KW.

-Na ul. Góreckiej wezwano Pogotowie Gazowe w związku z podejrzeniem ulatniania się gazu z kratki wentylacyjnej przebiegającej tam nitki rurociągu gazowego.

-Na ul. Objazdowej wylegitymowano i pouczono kierującego samochodem osobowym, który pozostawił swój pojazd ma trawniku.

-Na ul. Cieszyńskiej wylegitymowano i pouczono kierującego ciągnikiem rolniczym, który podczas wykonywania prac w polu zanieczyścił błotem jezdnię. Nakazano uprzątnięcie zanieczyszczonego terenu.

-Na ul. Bielskiej wylegitymowano i pouczono dwóch pieszych, którzy nie zastosowali się do obowiązującej sygnalizacji świetlnej i przechodzili przez jezdnię na czerwonym świetle.

-Na ul. Zawiśle wylegitymowano i pouczono kierującego rowerem bez wymaganego przepisami oświetlenia.

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: