Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Rozkład jazdy nie dla wszystkich

Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie w celu poprawienia czytelności rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Świąt Wielkanocnych wprowadził dodatkowe oznaczenia, niestety wielu mieszkańców narzeka, że są one dla nich mało czytelne, niektórzy uważają wręcz, że niezrozumiałe.

- Mam złudzenie, że ten kto wykonuje i drukuje rozkłady jazdy autobusów ZGK w Cieszynie, ma krótką pamięć... Dlaczego na przystankach "Garncarska" i "Kochanowskiego" jest w kursach niektórych linii wpisane oznaczenie "V", "m" i "n" bez objaśnienia? Co te skróty oznaczają ?
– zadaje pytanie mieszkaniec miasta na stronach UM  - Czy ja, przeczytawszy te skróty, mam sobie wymyślić co oznaczają ? Starsze osoby patrząc na kurs nie wiedzą czy autobus pojedzie, czy też nie...- czytamy dalej w „Pytaniach do burmistrza”.

Rzeczywiście, coś jest na rzeczy, ponieważ osób, które mają problem z identyfikacją „objaśnień” jest znacznie więcej. Na szczęście rozkłady jazdy z dodatkowymi oznaczeniami i nową legendą są już stopniowo wymienione. Wymianę pozostałych rozkładów jazdy planuje się do końca października.

Objaśnienie:
V – oznacza - nie kursuje w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, Nowy Rok i pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych,
m - nie kursuje w Wigilię,
n - nie kursuje w Wigilię i Sylwestra.
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: