Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Debatę wygrał Kawulok

Za nami debata kandydatów na urząd burmistrza Cieszyna. Wygrał ją Kazimierz Kawulok.

Włodzimierz Cybulski, Kazimierz Kawulok, Olgierd Lizoń, Adam Swakoń i Mieczysław Szczurek spotkali się wczoraj w siedzibie „Krytyki Politycznej” (na Moście Przyjaźni w Cieszynie) na debacie wyborczej kandydatów na urząd burmistrza. Wszyscy kandydaci przedstawili swój program wyborczy oraz odpowiedzieli na cztery pytania. Na końcu, każdy z nich miał dwie minuty na podsumowanie całej debaty.

Kandydatów na urząd burmistrza pytaliśmy o ich wizję miasta za 10 lat, problemy najmłodszych mieszkańców Cieszyna oraz o komunikację miejską i infrastrukturę drogową. Największe problemy dyskutantom sprawiło pytanie: „Jak dziś wykorzystaliby 200 złotych na kulturę?”.

Debatę zakończyło głosowanie publiczności, która wybrała zwycięzcę. Zwyciężył Kazimierz Kawulok, który otrzymał 37 głosów, drugi był Olgierd Lizoń (32 głosy), trzeci Włodzimierz Cybulski (29 głosów). Najmniejsze poparcie publiczności zdobyli: Adam Swakoń (15 głosów) i Mieczysław Szczurek (9 głosów).

Debatę zorganizowała „Krytyka Polityczna” w ramach akcji „Masz Głos, Masz Wybór”, partnerem dyskusji był portal OX.pl. Wkrótce na naszym portalu opublikujemy fragmenty debaty.

Przed debatą poprosiliśmy kandydatów na urząd burmistrza o przewidzenie wyniku meczu Polska – Ekwador. Przypominamy, że każdy z nich typował zwycięstwo naszej drużyny. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Kto jest Twoim kandydatem w wyborach na burmistrza Cieszyna? Weź udział w naszej sondzie.


Łukasz Grzesiczak

Zobacz fotoreportaż>>>

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: