Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ratujemy i uczymy ratować

Kiedy o życiu decydują sekundy, żałujemy, że nie poszliśmy na kurs pierwszej pomocy. Dobra edukacja zaczyna się jednak już od najmłodszych lat. Ta myśl przyświecała organizatorom szkolenia, które odbyło się w Szkole Podstawowej nr 2 w Jaworzynce .

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy zorganizowane było przez Urszulę Stebel i Damiana Poloka pod hasłem „Ratujemy i uczymy ratować”.  Przekazali oni wiedzę, którą zdobyli 8 lutego br., kiedy uczestniczyli w szkoleniu WOŚP w Żywcu. Szkolenie skierowane było do uczniów szkół podstawowych i obejmowało niezbędna wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.

Dzieci poznały zarówno teorię, jak i praktykę: na początku przedszkolaki wysłuchały prelekcji, a następnie zostały podzielone na małe grupy, w których  ćwiczyły umiejętności praktyczne na fantomach. dzieci uczyły się m.in. sprawdzania przytomności, wzywania pomocy, układanie poszkodowanego w pozycji bocznej, wdechów ratownicze i uciskania klatki piersiowej. Na zakończenie ćwiczeń praktycznych, każda grupa zaprezentowała wybrany fragment zdobytej wiedzy i umiejętności.

- W nagrodę za zaangażowanie na zajęciach, dzieci otrzymały książki pt. „ Mój podręcznik do nauki pierwszej pomocy” oraz certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy. Podsumowaniem dnia była projekcja filmu edukacyjnego poświęconego ratowaniu ludzkiego życia - informują Organizatorzy.

Fundatorem wszystkich pomocy potrzebnych w szkoleniu - fantomów, filmów i książek była fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: