Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rozrywka też jest potrzebna

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci gimnazjalistów, którzy w Pogwizdowie w minioną sobotę (19 lutego) bawili się na dyskotece oazowej.

Było dużo dobrej zabawy i dużo dobrego humoru. Przy akompaniamencie muzyki uczniowie gimnazjum zgłębiali tajniki irlandzkich tańców, ale nie tylko... Spotkaniu towarzyszyła również modlitwa. O godzinie 21.00 uczestnicy wzięli udział w Apelu Jasnogórskim.

W dyskotece uczestniczyło około 40 osób, organizatorem przedsięwzięcia był Ksiądz Tomasz Wojtyła z Parafii Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie.

- Z młodzieżą spotykamy się przez cały rok, co tydzień. Dyskoteka oazowa miała być rodzajem takiego podsumowania naszych działań – wyjaśnia Ksiądz Tomasz Wojtyła - najpierw w Kościele odbyła się Msza Św., a następnie wspólnie przeszliśmy na salę Domu Kultury, który udostępnił nam miejsce do zabawy. Tam młodzież wzięła udział w dyskotece oazowej.

Oprócz modlitwy i spotkań młodzież potrzebuje również trochę rozrywki, co do tego stwierdzenia wszyscy uczestnicy byli zgodni. - Pomysł na dyskotekę pojawił się już na początku roku, ale zabrakło czasu na jego realizację – dodaje Ksiądz z Parafii Świętego Jana Nepomucena w Pogwizdowie - cały swój czas poświęcaliśmy przygotowaniom do wystawianego przedstawienia, był też wyjazd na ferie zimowe, ale udało się w końcu zrealizować zamierzenia. W Wiśle Głębce byliśmy od poniedziałku do środy drugiego tygodnia ferii. Codzienna wspólna Msza Święta, zabawa na śniegu, wspólne zabawy w budynku,spacer do centrum Wisły, a przede wszystkim wspólnotowo spędzony czas. W wyjeździe uczestniczyło 30 osób plus opiekunowie. Dyskoteka natomiast była częścią podsumowania kolejnego półrocza oazowej formacji. Rozpoczęła się Mszą świętą - najważniejszym wydarzeniem. Chcieliśmy, aby był to nasz dekanalny Dzień Wspólnoty, niestety grupy z parafii naszego dekanatu nie dotarły, natomiast przybyli przedstawiciele wspólnoty oazowej ze Strumienia oraz z Łodygowic. W dyskotece, która trwała od 18.00 do 23.30, brało udział 47 osób, plus 4 opiekunów dorosłych. Zabawa nasza nie była tylko tańczeniem do upadłego. Nie zabrakło tak istotnego wydarzeni jak odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00, oraz zabaw oazowych: tańca belgijskiego i "tunelu". Bardzo jesteśmy wdzięczni Gminie Hażlach za nieodpłatne udostępnienie nam sali GOK w Pogwizdowie.

Wszyscy bawili się wspaniale, dyskoteka skończyła się, jak to zwykle bywa za wcześnie. - Takie spotkania powinny być organizowane częściej – podkreśla młodzież.

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: