Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Ratownicy GOPR Beskidy nie próżnują

Chociaż w większej części powiatu cieszyńskiego śnieg jest tylko odległym marzeniem miłośników białej aury, w miejscowościach położonych nieco wyżej i w górach, białego puchu nie brakuje. Niestety, śnieg i duża ilość turystów w czasie długiego weekendu to pełne ręce pracy beskidzkiego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W samą niedzielę (05.01.2020) ratownicy z beskidzkiego GOPR interweniowali kilkukrotnie. Najwięcej interwencji podjęto w rejonie Babiej Góry (3 wyprawy ratunkowe, w których łącznie udzielono pomocy, polegającej na sprowadzeniu lub ewakuacji). Pomocy musiano również udzielać również na szlakach zlokalizowanych w rejonie Śląska Cieszyńskiego. Turystka znajdująca się na niebieskim szlaku w rejonie Wielkiej Czantorii zgłosiła uraz nogi – Na miejsce wyruszył zespół ze Szczyrku, który po dotarciu na szlak stwierdził złamanie nogi oraz hipotermię I stopnia. Kobieta została zaopatrzona i ewakuowana w miejsce przekazania jednostce Państwowego Ratownictwa Medycznego – informuje GOPR.

Zapewne w najbliższych dniach goprowcy również będą mieli sporo pracy. Od poniedziałku (13.01.2020) rozpoczynają się ferie zimowe, w związku z czym, w najbliższych tygodniach miejscowości górskie w regionie przeżywać bedą wzmożony ruch turystyczny. Nie zabraknie amatorów górskich wypraw, czy białego szaleństwa na stokach. Niestety  w górach nawet najmniejsza pomyłka, czy chwila zawahania, może zakończyć się koniecznością wezwania pomocy.

- Udzieliliśmy także pomocy w wielu wypadkach na zabezpieczanych przez Grupę Beskidzką GOPR stokach (od początku sezonu narciarskiego zanotowaliśmy ich już ponad 160!) — informują przedstawiciele GOPR Beskidy, podsumowując długi weekend na swojej stronie w mediach społecznościowych — Apelujemy o właściwe zachowanie się na drodze i udrażnianie przejazdu ratownikom jadącym na sygnale do wypadku. Dziękujemy wszystkim, którzy zdają sobie sprawę, jak ważny jest czas dotarcia do osoby poszkodowanej, zwłaszcza w warunkach zimowych – uzupełniają.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: