Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kalendarz Gminy Hażlach i prelekcja o Nepalu

We wtorek (07.01.2020) w Bibliotece Gminnej w Pogwizdowie (Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Hażlachu) odbyła się promocja kalendarza haźlaskiego „kalendarza bibliotecznego”, połączona z prelekcją multimedialną Krystyny i Tadeusza Radziszewskich, dotyczącą kultury Nepalu.

- To już tradycja, że Gminna Biblioteka Publiczna w Hażlachu, przy współpracy z panem Czesławem Stuchlikiem wydaje swój kalendarz – powiedział Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski. 

W tegorocznym wydaniu zaprezentowane zostały: Kościół św. Rocha w Zamarskach (na zdjęciu wykonanym ok. 1918 roku), Stodoła rodziny Żurków w Pogwizdowie (na zdjęciu z pierwszej połowy XX wieku), Pomnik św. Jana Nepomucena w Pogwizdowie, Zielona Grusza w Kończycach Wielkich, Dom Ludowy w Hażlachu, Cmentarz Komunalny na Brzezówce, Zespół Placówek Szkolno-Przedszkolnych im. Trzech Braci w Hażlachu, dawne spichlerze – obecnie Dom Przyrodnika, Ścieżka Hrabiny Thun von Hohenstein, Szkoła Podstawowa w Rudniku, Zagórowa gojka (zgodnie z ustnymi przekazami zbiorowa mogiła z Wiosny Ludów w 1848 roku, kiedy morowa zaraza dziesiątkowała ludność Śląska Cieszyńskiego) oraz kamień graniczny Komory Cieszyńskiej.

Gminna Biblioteka Publiczna w Hażlachu wydała 100 egzemplarzy ksiażki, którą można nabyć w filiach biblioteki na terenie gminy. Kalendarz nie ma ustalonej ceny, od nabywców pobiera się wolne datki.

 JŚ

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-08 09:21:41
Władek na skuterze: Redaktorzyno ----promocja kalendarza HAŻLASKIEGO A NIE HAŹLASKIEGO -poziom ortografi żałosny
2020-01-08 09:32:36
krzysztofmn: i kto to znowu?... pani redaktor Joanna Świba, gratulujemy konsekwencji w działaniu;)
2020-01-08 10:28:56
donekT: ... "postepowi" konsekwencje zalecają unikać, a w szczególności usuwać, niż brać za nie odpowiedzialność. Jak widać, niektórzy "gratulują"... Być może mają w tym jakiś swój udział, tylko co na to pańcia???
2020-01-08 21:34:28
wyśmienity cwaniaczek: tak jeszcze brakuje w" kalyndorzu" URODZIn PREZESA I DATY 4 ROZBIORU POLSKI przez pisowskie szumowiny .................................
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: