Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Rajd Niemiec 2019: Kajetanowicz i Szczepaniak na trzecim miejscu

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ukończyli najdłuższy etap Rajdu Niemiec, pokazując świetną dyspozycję. Polacy awansowali dziś z szóstej na trzecią pozycję w kategorii WRC2, finiszując każdy z ośmiu odcinków specjalnych w czołowej piątce, a trzy z nich w najlepszej trójce. Załoga LOTOS Rally Team jechała świetnym tempem, a precyzyjne przygotowanie pozwoliło unikać większych błędów. Zawodnicy na każdym kroku podkreślali także wielki doping polskich kibiców, którzy tłumnie odwiedzili zachodnie Niemcy, by wspierać naszą załogę.

Pierwsza pętla składała się z dwóch odcinków specjalnych pokonywanych dwukrotnie. Tam Kajetanowicz i Szczepaniak wykręcali odpowiednio trzy razy piąte i raz czwarty czas. Z trasy wypadli Francuzi - Lefebvre i Ciamin, uszkadzając swoje samochody. Po przerwie serwisowej rywalizacja przeniosła się na poligon Baumholder, gdzie w niezwykle wymagających warunkach toczyły się kolejne pojedynki. Tu Ustronianin wykorzystał swoje doświadczenie i pojechał bezbłędnie. Dwukrotnie kończył na drugiej pozycji, raz na trzeciej i raz na czwartej, co pozwoliło na awans do czołowej trójki i zbliżenie się do liderów. Polacy unikali także przebijania opon, co przytrafiało się wielu konkurentom.

Po piętnastu odcinkach specjalnych liderami kategorii WRC2 są dwukrotny mistrz Niemiec Fabian Kreim z Tobiasem Braunem. 16,9s tracą do nich Marijan Griebel i Pirmin Winklhofer (również Niemcy), Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak są 25,4s za liderami. W czołowej piątce plasują się jeszcze Włosi Fabio Andolfi z Simone Scattolinem (+39,5s) oraz Rosjanie Nikołaj Griazin z Jarosławem Fedorowem (+4:19,3s).

- To był bardzo udany dzień. Jesteśmy na podium. Dobra walka dwóch niemieckich zawodników. Jeden z nich podobno mieszka przy trasie odcinka specjalnego. Fantastyczna sprawa! To był długi dzień. Z niecierpliwością czekamy na jutro. Różnice pomiędzy zawodnikami nie są duże. Przed nami jest Marijan, za nami Fabio, więc będziemy walczyć najlepiej jak potrafimy – powiedział Kajetan Kajetanowicz, zawodnik LOTOS Rally Team.

Rajd Niemiec 2019, nieoficjalna klasyfikacja WRC2 po OS 15:

1. Kreim/Braun (Niemcy, Skoda Fabia R5 evo) 2:37:41,9s
2. Griebel/Winklhofer (Niemcy, Skoda Fabia R5 evo) +16,9s
3. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Volkswagen Polo GTI R5) +25,4s
4. Andolfi/Scattolin (Włochy, Skoda Fabia R5) +39,5s
5. Griazin/Fedorow (Rosja, Skoda Fabia R5) +4:19,3s
6. Dinkel/Furst (Niemcy, Hyundai i20 R5) +4:24,4s
7. Yates/Morgan (Wielka Brytania, Skoda Fabia R5) +4:40,4s
8. Tempestini/Itu (Rumunia, Hyundai i20 R5) +4:43,6s
9. Fourmaux/Jamoul (Francja, Ford Fiesta R5) +6:55,1s
10. Pedro/Baldaccini (Włochy, Ford Fiesta R5 MK2) +13:31,5s

Już jutro rozegrany zostanie finałowy etap, na który zaplanowano dwie próby - każda pokonywana dwukrotnie: Grafschaft (28,06 km, godz. 7:46 i 10:10) oraz Dhrontal (11,69 km, godz. 9:41 i 12:18 – jako Power Stage). Łączna długość wyniesie 79,50 km.

mat.pras,

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: