Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Msze i nabożeństwa online

Nie możesz być na mszy lub nabożeństwie? Nic straconego, zawsze możesz uczestniczyć w nich dzięki kamerom udostępnionym online. Poniżej prezentujemy listę kościołów z naszego regionu, w których zostały uruchomione transmisje na żywo.

Kościoły Rzymskokatolickie:

CIESZYN


Parafia św. Marii Magdaleny
Msze:

 • niedziele i święta nakazane: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00
 • dni powszednie: 6.30, 8.00, 15.30(w piątki), 18.00


Transmisja online: http://parafiamm.pl/kamera-online


Parafia św. Elżbiety
Msze:

 • niedziele o godz.: 7.30, 9.30, 11.30, 18.00
 • dni powszednie:

Poniedziałek, Wtorek - godz. 6.30
Środa - godz. 6.30, 18.00
Czwartek - godz. 18.00 (od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu)
Piątek - godz. 6.30, 18.00
Sobota - godz. 6.30, 18.00 (godz. 17.30 Różaniec, liturgia Mszy św. niedzielna)
W każdą czwartą niedzielę miesiąca o godz. 15.30 - Msza św. dla osób niesłyszących w języku migowym (od godz. 15.00 spowiedź)
 

Transmisja online: http://www.elzbieta.katolik.bielsko.pl/transmisja-wideo-z-kosciola

Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Jerzego w Cieszynie

Msze:

 • niedziela   7.35  10.05 11.30
 • dni powszednie:

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek – godzina 18.00

Środa, sobota – godzina 8.00
Sobota - 8.00

Transmisja online: http://www.swjerzycieszyn.ox.pl/?p=kamera

POGÓRZE


Rzymsko-Katolicka Parafia p.w. NMP Królowej Polski

Msze:

 • niedziele i święta - 7.00, 9.00, 11.00
 • dni powszednie:

Poniedziałek i wtorek - 7.00, 18.00
Środa i czwartek  - 18.00
Piątek - 8.00, 18.00
Sobota - 18.00

Transmisja online: http://www.pogorze.katolik.bielsko.pl/

SKOCZÓW


Rzymsko-Katolicka Parafia p.w. M.B. Różańcowej

Msze:

 •  niedziele i uroczystości - 8.00; 9.30; 11.30; 19.00
 •  święta zniesione - 7.00; 16.30; 18.00
 • dni powszednie - 7.00; 17.00


Transmisja online: http://parafiagornybor.ox.pl/index.php/kamera-online.html


Rzymsko-Katolicka Parafia p.w. św. Piotra i Pawła

Msze:

 • niedziela i święta - 7:00, 9:00, 11:00, 18:00
 • Kaplicówka godz.16.00
 • dni powszednie - 6:15, 18:00

Transmisja online: http://www.kamera.parafiaskoczow.ox.pl/

Kościoły Ewangelicko- Augsburskie

 

CIESZYN


Kościół Jezusowy


Nabożeństwa - niedziela godzina 8.00 i 10.00
spowiedź: 9.00
Transmisja online: http://www.transmisje.cieszyn.org.pl/

SKOCZÓW


Parafia EA Skoczów

Nabożeństwa: niedziela godzina 8.00 i 10.00

Transmisja online: http://livestream.com/accounts/810139/events/1695211
 

WISŁA

Parafia EA w Wiśle Czarnem

Nabożeństwa: niedziela godzina 8.45

Transmisja online: http://wisla-czarne.luteranie.pl/?page_id=94

Parafia EA W Wiśle Malince

Nabożeństwa: niedziela  godzina 10.15

Transmisja online: http://malinka.org.pl/transmisja/

źródło: ox.pl
dodał: MP

Komentarze

31
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-25 06:35:57
donekT: W związku z faktem, iż poniektórzy na forum tego portalu mają problemy z kwestią określenia, CZY HOMOSEKSUALIZM STANOWI CECHĘ NABYTĄ, CZY WRODZONĄ? Postanowiłem samodzielnie sprawdzić, jak sprawa wygląda. W szczególności w odniesieniu do pewnych autorytetów, na których lubują się powoływać uważający za postępowych. Mowa o takich postaciach jak ZYGMUNT FREUD i WILHELM REICH. Zaznaczam, iż cytowane treści nie stanowią moich opinii, TYLKO KONKRETNYCH POSTACI.
2019-08-25 06:36:17
donekT: W sprawie określonej orientacji seksualnej społecznie uznanej za mniejszościową (nie wnikam, czy taka jest, czy nie), pojawia się kwestia jej istoty, z czego wynika, jest wrodzona, czy nabywana. Ostatnio pojawiło się wiele różnych opinii, odniesień, badań, których wyniki w sporej części pozostają w sprzeczności. Uważam, iż warto odnieść się do przedstawionej kwestii i SPOJRZEĆ NA SPRAWĘ Z PUNKTU WIDZENIA ZYGMUNTA FREUDA i WILHELMA REICHA, których trudno posądzić o jakąkolwiek nienawiść, badali problematykę i po dzisiaj są przedstawiani przez pryzmat autorytetu w konkretnej dziedzinie, także w środowiskach, które uznają się za obrońców ponoć zagrożonej tolerancji. Na wszelki wypadek zaznaczam, iż osobiście do sprawy odnoszę się z dystansem, to znaczy bez emocji, jestem za TOLERANCJĄ I RÓWNYM TRAKTOWANIEM WSZYSTKICH, zgodnie z naturą i zaistniałym stanem rzeczy. Co sobie kto czyni prywatnie, nie obchodzi mnie. Osobiście myślę, aby w kwestii pewnych zachowań wypowiedzieli się merytorycznie Wilhelm Reich i Zygmunt Freud, których trudno posądzić o brak postępowości, także z dzisiejszego punktu widzenia. Zatem postanowiłem przytoczyć ich twierdzenia, ZAZNACZAM, Z KTÓRYMI SAM SIĘ NIE ZGADZAM. Co nie oznacza, iż nie należy znać ich zdania, w określonej treści. Przedstawione poniżej treści stanowią CYTAT I NIE STANOWIĄ MOJEGO STANOWISKA W SPRAWIE.
2019-08-25 06:36:41
donekT: Wilhelm Reich członek KOMUNISTYCZNEJ PARTII NIEMIEC, uczeń i współpracownik Zygmunta Freuda prowadził zajęcia z zakresu edukacji seksualnej oraz zajmował się publikacją broszur związanych z tym tematem. Jedną z przyczyn problemów społecznych, jaką Reich wskazywał, był brak lub odwracanie skutków rewolucji seksualnej. Wśród postulowanych zagadnień była promocja bardzo wczesnej inicjacji seksualnej kobiet, również w kontaktach ze starszymi mężczyznami. Interesująca jest książka pt. „Seksualna walka młodzieży”/” Der Sexuelle Kampf der Jugend”/”The Sexual Struggle of Youth”, która powstała na bazie pierwszych doświadczeń terapeutycznych Reich'a. W przedstawionej pozycji Reich doszedł do takich wniosków jak np. że ponoć dziewictwo młodych kobiet jest chorobą powodującą niedostateczne docieranie bodźców cielesnych do świadomości, co później również wielokrotnie zaznaczał. Jako terapię proponował, aby terapeuta nakłaniał młode kobiety do kontaktów seksualnych z rówieśnikami, w tym grupowych, lub do innych praktyk i czynności mających skłonić pacjentkę do inicjacji seksualnej. Natomiast ten AUTORYTET w kwestii pewnej mniejszości stwierdził: [CYTUJĘ]
2019-08-25 06:37:03
donekT: [CYTAT] „Każdy człowiek jest z natury przygotowany do rozwinięcia OBYDWU płci zarówno pod względem cielesnym jak i psychicznym (duchowym). Do trzeciego miesiąca od poczęcia każdy zarodek może rozwinąć się w kierunku płci męskiej jak i żeńskiej. Dopiero od trzeciego miesiąca życia z reguły rozwija się w jednym z tych kierunków, podczas gdy rozwój w drugim kierunku zostaje zatrzymany. Jednak początkowe cechy tego zatrzymanego kierunku pozostają, chociaż nie pełnią już żadnej funkcji. (…) [ze względu na estetykę pomijam]
2019-08-25 06:37:24
donekT: [CYTAT] Istnieją ludzie, u których rozwój tych niedorozwiniętych cech posunął się nieco dalej, tak, że występują u nich jednocześnie cechy dwóch płci, takich ludzi nazywa się obojnakami. (…) Zwykle takie osoby mają również bardziej złożoną psychikę, tzn. czują pociąg seksualny do osobników ich własnej płci (dominującej). Ta zagadka nie została jeszcze rozwiązana i jest bardzo skomplikowana.”
2019-08-25 06:37:45
donekT: [CYTAT] O ile opisane przypadku homoseksualizmu uwarunkowanego biologicznie są rzadkie, znacznie częściej zdarzają się osoby homoseksualne, które w sensie biologicznym są normalne, (typowe), tzn. mają jednoznacznie ukształtowaną płeć biologiczną. W TAKICH PRZYPADKACH MOŻNA PRZY DOKŁADNYM BADANIU STWIERDZIĆ, ŻE NIE ZAWSZE BYŁY ONE HOMOSEKSUALNE, ALE ICH HOMOSEKSUALNOŚĆ POWSTAŁA W WYNIKU SPECJALNEGO ROZWOJU ICH POPĘDU SEKSUALNEGO. (…) Te odmiany homoseksualizmu nie są wynikiem zaburzonego rozwoju biologicznego, ALE ZABURZONEGO ROZWOJU SEKSUALNEGO WE WCZESNYM DZIECIŃSTWIE, polegającego na tym, że przeżyły one głębokie rozczarowanie wobec przeciwnej płci.
2019-08-25 06:38:05
donekT: [CYTAT] Tak więc, przykładowo, męskie dzieci stają się homoseksualne, jeśli przeżyją rozczarowanie miłosne wobec zbyt oschłej, władczej matki. Podobnie dziewczynki stają się homoseksualne, jeśli przeżyją głębokie rozczarowanie wobec ojca. Takie dzieci łatwo odwracają się od przeciwnej płci i skłaniają ku własnej. Te wczesne bolesne rozczarowania są z reguły wypierane ze świadomości, doświadczeni nimi dorośli nie pamiętają o nich i mogą je sobie przypomnieć, jeśli powrócą do nich w wyniku specjalnej, duchowej terapii, jaką jest psychoanaliza. […]
2019-08-25 06:38:26
donekT: [CYTAT] Obydwa rodzaje homoseksualizmu SĄ WIĘC ZABURZENIAMI ROZWOJU, które można nazwać chorobą, jeśli – co ma najczęściej miejsce- powodują one cierpienie. Jest błędem twierdzić, że to cierpienie jest uwarunkowane wyłącznie społecznie przez prawne prześladowanie homoseksualistów. WIELU HOMOSEKSUALISTÓW JEST RÓWNIEŻ POD INNYMI WZGLĘDAMI „NIE W PORZĄDKU” POD WZGLĘDEM DUCHOWYM I SEKSUALNYM, tzn. SĄ ONI NEUROTYKAMI. Wielu homoseksualistów, którzy tak pogodzili się ze swoim stylem życia, że czują się w nim dobrze, protestują przeciw nazywaniu homoseksualizmu cierpieniem lub wynikiem zaburzonego rozwoju. Widzą oni w tym poniżenie ich orientacji seksualnej; wielu z nich widzi siebie jako „trzecią płeć”, jako specjalną odmianę płciowości.
2019-08-25 06:38:51
donekT: [CYTAT] TRZEBA SIĘ TEMU SPRZECIWIĆ Z POZYCJI CZYSTO NAUKOWYCH. Przede wszystkim młodzież musi być powstrzymywana przed ostatecznym zwróceniem się ku homoseksualizmowi nie z moralnych, ale z seksualno- ekonomicznych przyczyn, ponieważ można stwierdzić, że zaspokojenie popędu seksualnego jest znacznie intensywniejsze w stosunkach heteroseksualnych niż w stosunkach homoseksualnych, a to ma ogromne znaczenie dla równowagi (bilansu) duchowej (psychicznej).
2019-08-25 06:39:14
donekT: [CYTAT] Jako koronny argument przeciw twierdzeniu homoseksualistów, że stanowią oni odrębną orientację seksualną a nie wynik zaburzenia rozwoju należy stwierdzić, że KAŻDY HOMOSEKSUALISTA MOŻE ZMIENIĆ ORIENTACJĘ POD WPŁYWEM SPECJALNEJ TERAPII, ALE NIGDY NIE ZDARZYŁO SIĘ, ŻEBY HETEROSEKSUALISTA STAŁ SIĘ POD WPŁYWEM TERAPII HOMOSEKSUALISTĄ. Jeśli homoseksualista nie przekroczył pewnego wieku, jeśli jego stosunek do płci przeciwnej nie został całkowicie zniszczony, jeśli nie zaakceptował on swojego stanu i chce go zmienić, zaburzenie rozwoju seksualnego jest co do zasady uleczalne.
2019-08-25 06:39:34
donekT: [CYTAT] To, co zostało tu powiedziane jest udowodnionym naukowo faktem, co można jeszcze podkreślić stwierdzeniem, że u ludów pierwotnych prowadzących nieograniczone życie seksualne i które nie hamują rozwoju seksualnego dzieci homoseksualizm- z wyjątkiem uduchowionej formy przyjaźni- nie występuje. Na podstawie najnowszych ustaleń angielskiego naturalisty Malinowskiego, homoseksualizm pojawił się u ludów prymitywnych, gdy misjonarze- agenci kapitalizmu, zaczęli wprowadzać chrześcijańską moralność do naturalnego życia seksualnego i dzielić płci. Potwierdza to także obserwację czynioną nieustannie, że wszędzie tam, gdzie utrudniane są lub uniemożliwiane naturalne stosunki między kobietą a mężczyzną, między dziewczyną a chłopcem, (internaty, armia, marynarka itp.) tam zawsze rozwija się homoseksualizm.
2019-08-25 06:39:56
donekT: [CYTAT] Tak więc homoseksualizm, z wyjątkiem przypadków, gdy wynika on z przyczyn biologicznych, jest zawsze zjawiskiem społecznym, wynikiem seksualnego rozwoju i wychowania, a najlepszym środkiem zapobiegawczym jest wspólnotowe wychowanie seksualne i odpowiednio wczesny początek życia seksualnego.
2019-08-25 06:40:15
donekT: [CYTAT] […] Byłoby całkowitym błędem wyciągać z powyższego wniosek, że homoseksualistów należy zwalczać lub nimi pogardzać. Równie błędnym byłoby- ulegając moralności mieszczańskiej- potępić homoseksualizm jako zachowanie „nieproletariackie”. Jak długo wychowanie będzie prowadzić do powstania homoseksualizmu, nikt nie ma prawa oceniać zjawiska, jeśli homoseksualiści nikomu nie szkodzą i żyją po swojemu. STWIERDZENIE, ŻE HOMOSEKSUALIZM JEST WYNIKIEM ZABURZENIA ROZWOJU, A WIĘC NIE JEST ZJAWISKIEM NATURALNYM NIKOGO NIE UPRAWNIA DO JEGO POTĘPIENIA LUB KARANIA. HOMOSEKSUALISTOM, KTÓRZY CHCĄ WYDOBYĆ SIĘ ZE STANU, KTÓRY JEST DLA NICH ŹRÓDŁEM CIERPIEŃ, ALBO KTÓRZY NIE ZNAJDUJĄ W NIM PEŁNEGO ZASPOKOJENIA, POWINNO POMAGAĆ SIĘ W LECZENIU, ALE NIKT NIE POWINIEN ICH DO TEGO ZMUSZAĆ. Nie tylko dlatego, że nikt nie ma do tego prawa, ale przede wszystkim dlatego, że wymuszona terapia jest nieskuteczna.
2019-08-25 06:40:36
donekT: [CYTAT] W społeczeństwie klasowym homoseksualizm staje się zagrożeniem, ponieważ istnieją szantażyści grożący homoseksualistom denuncjacją i wymuszających od nich pieniądze, czemu sprzyja ekonomiczna nędza. Istnieje wiele proletariackiej młodzieży, która pod wpływem nędzy sprzedaje się homoseksualistom z bogatych kręgów. Homoseksualizm odgrywa również istotną rolę w politycznych kręgach reakcyjnych, jak np. wśród nacjonalistycznych studentów i oficerów. Przyczyną jest hamowanie naturalnych popędów typowe dla tych kręgów.
2019-08-25 06:40:59
donekT: [CYTAT] Abstrahując od powyższego zachowania homoseksualne będące wynikiem kapitalizmu, wpływu kościoła, rozdzielenia płci, opresyjnego wychowania seksualnego są mniej szkodliwe, niż powszechne ogłupianie przez religijne dogmaty. I tak właśnie widzimy różnicę między kapitalizmem i socjalizmem również w tym, że owa ogłupiająca maszyna nazywana religią cieszy się najwyższą czcią i umożliwia zarabianie ogromnych pieniędzy, jednocześnie karząc homoseksualizm. W Związku Radzieckim za to homoseksualizm jest dozwolony, karze się natomiast religijne ogłupianie młodzieży i dzieci do osiemnastego roku życia.„ [KONIEC CYTATU]
2019-08-25 06:41:29
donekT: Jak można zauważyć, Reich nie znał jeszcze zmiany podejścia wobec określonego tematu ze strony STALINA. Wprowadzona przez bolszewików depenalizacja homoseksualizmu utrzymała się tylko do 1934 r. Od tego momentu stosunek homoseksualny był karany pozbawieniem wolności na okres od 3 do 5 lat. Bolszewicka ”wolna miłość” lat 20. XX wieku inspirowała także zachodnioeuropejską i amerykańską Nową Lewicę/skrajną lewicę (lewactwo), czego efektem była rewolucja seksualna lat 60. Co więcej, czy po przybliżeniu treści wyprodukowanych przez uznanego przez pewne środowiska za GURU REICH'A, nie można odnieść przynajmniej wrażenia, iż posiadał pewne podejście (np. względem związków wyznaniowych), jaki na tym portalu wydaje się reprezentować nasze forumowe kolorowe TRIO? krzysztof.mm w kwestii wyznaniowej a jasper również w odniesieniu do FREUDYZMU?
2019-08-25 06:42:09
donekT: Teraz pora na przytoczenie myśli, kolejnego autorytetu, Zygmunta Freuda, którego sylwetki i poglądów raczej nie trzeba bliżej przedstawiać. Warto wspomnieć, iż Wilhelm Reich był jego uczniem (?) a z pewnością współpracownikiem. Jak możemy wyczytać również w necie, propagowanie seksu wśród nastoletnich kobiet było najbardziej prawdopodobną przyczyną zerwania współpracy z Reichem przez Freuda. Jak natomiast do pewnego tematu odnosił się sam Zygmunt Freud?
2019-08-25 06:42:36
donekT: [CYTAT] „Szanowna Pani [Prywatne] Wnioskuję z Pani listu, że Pani syn jest homoseksualistą. Bardzo zadziwił mnie fakt, że Pani sama nie użyła tego sformułowania we własnym opisie syna. Czy mógłbym spytać czemu unika Pani tego określenia? Homoseksualizm z pewnością nie jest zaletą, jednakże nie jest niczym, czego można by się wstydzić, nie jest wadą, nie jest degradacją, nie można go klasyfikować jako choroby; uważamy homoseksualizm za odmianę funkcji seksualnej spowodowaną przez specyficzne zahamowanie rozwoju seksualnego. Wiele szanownych jednostek starożytnych i współczesnych czasów było homoseksualistami, w tym wielu z największych ludzi (Platon, Michał Anioł, Leonardo da Vinci, itd.) Jest wielką niesprawiedliwością prześladowanie homoseksualizmu jako przestępstwa, jest to też okrutne. Jeśli mi Pani nie wierzy, odsyłam do książek Havelocka Ellisa. Pytając mnie czy mogę pomóc, jak mniemam, ma Pani na myśli, czy mogę zastąpić homoseksualizm normalnym heteroseksualizmem. Odpowiedź brzmi, ogólnie rzecz biorąc, nie możemy obiecać, że da się to zrobić. W określonych przypadkach udawało się nam rozwinąć martwe zalążki tendencji heteroseksualnych, które są obecne u każdego homoseksualisty; w większości przypadków nie jest to możliwe. Zależy to od charakteru i wieku danej osoby. Wyników leczenia nie da się przewidzieć. Analiza może pomóc Pani synowi w inny sposób. Jeśli jest on nieszczęśliwy, neurotyczny, nękany problemami w życiu społecznym, to wtedy analiza może przywrócić mu harmonię, spokój ducha, pełną wydajność, niezależnie od tego czy pozostanie homoseksualistą, czy się zmieni. Jeśli zdecyduje się Pani na polecenie go mnie - a nie oczekuję tego - musiałby udać się z wizytą do Wiednia, gdyż tylko tutaj przyjmuję. Proszę pamiętać, by mnie powiadomić. Szczerze oddany z najlepszymi życzeniami, Freud” [KONIEC CYTATU]
2019-08-25 06:43:25
donekT: Z przedstawionych treści możemy wysnuć pewne wnioski. Jak się okazuje, obydwaj przytoczeni psychoanalitycy Freud i Reich, których z pewnością nie można posądzić o homofobię, jakkolwiek, z tego, co możemy zauważyć, mają inne poglądy na temat tego, czy homoseksualizm jest chorobą, to jednak możemy zauważyć, iż zgodnie oni stwierdzają, jakoby miał być on wynikiem „zaburzenia” lub „zatrzymania” rozwoju seksualnego i oni, obydwaj wymienieni twierdzą, że nie jest orientacją wrodzoną, czyli naturalną (nieco inaczej Reich podchodzi do kwestii obojnactwa) – o ile nie nastąpiło utrwalenie nabytej preferencji i głębokie „zainfekowanie skłonności heteroseksualnych”- jest on uleczalny. To nie moje zdanie, tylko ich.
2019-08-25 06:44:45
donekT: WARTO SIĘ ZAPOZNAĆ: // Wilhelm Reich „Der Sexuelle Kampf der Jugend” // Bronisław Malinowski „Seks i stłumienie w społeczności dzikich oraz inne studia o płci, rodzinie i stosunkach pokrewieństwa” i „Życie seksualne dzikich w północno-zachodniej Melanezji”/”The Sexual Life of Savages in North-Western Melanesia” - Malinowskiego warto porównać z pracami Margaret Mead „Dojrzewanie na Samoa”/”Coming of Age in Samoa” i „Dorastanie na Nowej Gwinei”/”Growing Up In New Guinea”, która przedstawia inne podejście niż Malinowski, z czasem okazało się, że to Malinowski miał rację, jednak nie mógł się przebić, ponieważ Mead miała lepsze plecy. Niestety to do błędnych wniosków Mead się częściej odnoszono.// Zygmunt Freud „List Freuda (do matki homoseksualisty)” //
2019-08-25 06:45:16
donekT: Nasze forumowe Trio (krzysztof.mm, jasper, Mach) i spółka & co??? Autorytet Wilhelma Reicha i Zygmunta Freuda się kłania? Co wobec tego?
2019-08-25 07:37:30
LeonKowalski : Największą wiedzę o homoseksualizmie,teoretyczną a szczególnie praktyczną mają księża,wiedzę tą nabywają już w seminariach a potem dalej kształcą,rozwijając również inne praktyki np.pedofilia, szczególnie widać to też w Watykanie,gdzie homoseksualizm to podstawa.
2019-08-25 09:21:04
jasper: „Bylem ksiedzem“ - Roman Jonasz. Prawdziwe oblicze KK. Opisuje proze kaplanskiego zycia - pelnego intryg, skandali, ludzkich slabosci i upadkow jak i blednego systemu instytucji KK.
2019-08-25 09:25:34
jasper: https://m.facebook.com/notes/nowy-ateizm/spis-księży-pedofilów-artyści-wybrani/376658015745064/
2019-08-25 11:01:46
donekT: jasper-Q, Roman Kotliński dla przyjaciół "Jonasz", lider pamiętnej partii Racja Polskiej Lewicy. Książka, o której piszesz, jest stara jak świat. Z tego, co pamiętam, ukazała się coś około 1999 roku a może wcześniej. Był też taki tytuł jak "Sekrety spod sutanny" Bożeny Dołęgowskiej chyba z 1993. Tymczasem jasper-Q co się okazało? FREUD i REICH, zgodnie oni stwierdzają, jakoby "HOMOSEKSUALIZM" miał być wynikiem „zaburzenia” lub „zatrzymania” rozwoju seksualnego. Obydwaj wymienieni twierdzą, że nie jest orientacją wrodzoną, czyli naturalną (nieco inaczej Reich podchodzi do kwestii obojnactwa) – o ile nie nastąpiło utrwalenie nabytej preferencji i głębokie „zainfekowanie skłonności heteroseksualnych”- jest on uleczalny. To nie moje zdanie, tylko ich. ZDANIEM FREUDA i REICHA "HOMOSEKSUALIZM" poza uwarunkowaniami biologicznymi jest cechą nabytą, a nie wrodzoną. jasper-Q & co????
2019-08-25 11:25:43
donekT: jasper-Q, metoda TEORII KRYTYCZNEJ i próba STYGMATYZACJI niewiele Ci się jasper-Q przyda. Tymczasem jak jasper-Q myślisz, co łączy przedstawione osoby? Stanisław Obirek, Roman Kotliński, Tadeusz Bartoś, Dariusz Kędziora, Artur Cecuła, Bolesław Parma, Michał Misiak, Michał Macherzyński, Piotr Szeląg, Lesław Juszczyński, Marcin Kuśmierek, Robert Samborski i Marcin Wójcik?
2019-08-25 11:28:52
donekT: LeonKowalski, Twórczość Michel'a Foucault'a jest Ci znana? On jest twórcą poglądu, jaki przybliżyłeś. Odniósł go jednak do każdej władzy, nie tylko konkretnej.
2019-08-25 15:28:34
krzysztof.mm: wierzący powinni się dziś modlić o rychłe uzdrowienie tego trącniętego
2019-08-25 20:24:08
jasper: Obawiam sie, ze modly nie pomoga. Mowi sie, ze gdy pan Bog chce kogos ukarac, to mu rozum odbiera :)
2019-08-25 22:35:01
skuter66: Proszę pomodlić się za krzysztofa.mm i jaspera, może przestaną bredzić.
2019-08-25 23:18:28
donekT: Dołączam się do intencji. Za krzysztof.mm, jasper, Stanisław Obirek, Roman Kotliński, Tadeusz Bartoś, Dariusz Kędziora, Artur Cecuła, Bolesław Parma, Michał Misiak, Michał Macherzyński, Piotr Szeląg, Lesław Juszczyński, Marcin Kuśmierek, Robert Samborski i Marcin Wójcik......... racz im dać Panie........
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: