Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przyszli paraolimpijczycy w powiatu cieszyńskiego

Większość osób dla których sport jest jakimś hobby i interesują się nim, osoba kulomiota, paraolimpijczyka z naszego terenu Janusza Rokickiego jest znana. Historii choroby nie będziemy przypominać, bo nie o to dzisiaj chodzi, ale dzięki determinacji, poświęceniu większości swojego czasu, nie zapominając o swojej rodzinie - poświęcił zawodowemu uprawianiu sportu.


W swojej kolekcji medalowej może pochwalić się trzykrotnie zdobytym srebrnym medalem paraolimpijskim (Ateny 2004, Londyn 2012, Rio de Janeiro 2016 )w konkursie pchnięcia kulą oraz w Mistrzostwach Świata Złotym medalem w Doha 2015, srebrnym medalem Assen 2006, Lyon 2013 oraz brązem w Londyn 2017.

Obecnie Pan Janusz oprócz treningów, od kilku lat proponuje „zapalić światełko” wśród młodych adeptów sportu, którzy próbują swoich sił w lekkoatletyce osób niepełnosprawnych z terenu powiatu cieszyńskiego. Grono osób z różnymi dysfunkcjami jest naprawdę duże i z myślą o całej grupie zarówno dzieci i młodzieży oraz dorosłych od 2016 roku działa w Cieszynie „Integracyjny Klub Sportowy (IKS) Cieszyn”.

Dowodem mogą być ostatnie osiągnięcia. W trzeci weekend lipca (15-17.07.) zawodnicy reprezentujący cieszyński klub IKS Podczas zawodów w Ostrawie zdobyli następujące miejsca: Janusz Rokicki dwa złote medale w pchnięciu kulą oraz w rzucie dyskiem w kat F57 wynik w dysku 45.03 obecnie to drugi wynik na Świecie w rankingu IPC, Joachim Krężelok złoty medal w rzucie dyskiem, Piotr Cieślik srebrny medal w rzucie dyskiem oraz brązowy medal w pchnięciu kulą Kamil Fałek, srebrny medal w rzucie dyskiem Kamil Dudek i brązowy medal w rzucie oszczepem Dumitru Temeliescu. Trenerami zawodników byli Zbigniew Gryżboń i Marta Rokicka.

Jednak aby takie wyniki widniały w statystykach krajowych lub światowych potrzebna jest praca, często ciężka, poświęcenie swojego czasu oraz nie ukrywajmy wyczerpujący trening na który aby dotrzeć potrzebna jest pomoc asystenta czy opiekuna.

Osoby młode, ale niekoniecznie,  zainteresowane uprawianiem sportu osób niepełnosprawnych bez względu na dysfunkcję zapraszamy do kontaktu najlepiej telefonicznego pod nr tel. 798 547 832 (Janusz Rokicki) Lub drogą e-mailową: Rokicki74@gmail.com. Każdy wiek jest dobry aby rozpocząć przygodę ze sportem i może godnie zastąpić takich paraolimpijczyków jak Janusz Rokicki czy Mirosław Madzia.

AK, JR

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-07-29 10:20:52
utopiec: Pani Rokicka czegoś trenuje czy tylko pobiera kasę?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: