Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przyjdź na koncert, pomóż dzieciom

Już w najbliższy czwartek wielkie wydarzenie w muzyczne w Cieszynie. W mieście nad Olzą wystąpi zespół Zakopower. Jest to główna gwiazda koncertu na rzecz dzieciaków z Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych. To już trzeci tak duży koncert, który organizuje szkoła. W dwóch poprzednich wystąpili Bracia Golcowie i Zespół Feel..
Z Brygidą Wnentrzak-Szteler dyrektorką Zespołu Placówek Szkolno–Wychowawczo–Rewaidacyjnych w Cieszynie, rozmawia Jan Bacza.

 
Placówki szkolne zazwyczaj organizują niewielkie wydarzenia. Wam udaje się, kolejny raz, przygotować imprezę na miarę powiatu.
 
Ja myślę, że wystarczy trochę dobrej woli, sporo kreatywnych ludzi, chętnych do pracy, mających konkretny cel. Już pierwszym koncertem udało się nam przekonać lokalne środowisko do tego co robimy. Zebraliśmy środki na i w konkretny cel zostały one wydane. Stąd też kolejne koncerty cieszą się popularnością, my też mamy większe doświadczenie.
 
Co udało się kupić po tych dwóch zbiórkach.
 
Wzbogaciliśmy się o pięknie wyposażoną pracownię rehabilitacyjną. Podczas tegorocznego koncertu będziemy dalej zbierać środki, aby ją jeszcze doposażyć. W ubiegłym roku utworzyliśmy i doposażyliśmy pracownie muzykoterapii. Wówczas wydaliśmy około 30 tysięcy złotych. Te działania, które podejmujemy w ramach organizacji koncertu, wymagają dużego nakładu pracy. Ale nie idzie to na marne i ludzie to widzą. Rodzice, a przede wszystkim uczniowie, mogą korzystać z nowych form terapii, na dobrym sprzęcie. W inny sposób, niż organizacja takiej zbiórki, nie bylibyśmy w stanie go zakupić. Stąd tez w tym roku będziemy doposażać pracownie rehabilitacyjną oraz salę doświadczania świata. Ponieważ wzrosła nam liczba dzieci z autyzmem, dlatego też postanowiliśmy powiększyć tę salę.
 
Dzieci z Pani szkoły to osoby o specjalnych wymaganiach edukacyjnych. Z jakimi dysfunkcjami są to uczniowie.
 
Generalnie niepełnosprawność umysłowa w stopniach lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, z sprzężeniami oraz autyzmem. Niepełnosprawność umysłowa to bardzo ogólne pojęcie, bardzo często z tym wiążą się inne zespoły chorobowe, które występują przy tego typu niepełnosprawnościach. Jak przykładowo Zespół Aspergera, bardzo podobny w objawach do autyzmu, czy Zespól Retta, Willego-Pradera. Tych jednostek chorobowych jest bardzo dużo. W tej chwili uczy się u nas 201 podopiecznych z całego powiatu.
 
W najbliższy czwartek, 5 czerwca, wiele się będzie działo na Hali Widowiskowo-Sportowej. Wszystkie zebrane środki trafią na doposażenie waszej szkoły. Gwiazdą wieczoru będzie Zakopower.
 
Już od 16.00 przed halą będzie się wiele działo. Gry, zabawy, dla starszych będzie symulator jazdy. Imprezy dla wszystkich i dla dzieci, i rodziców. Będzie wiele słodkości. O 18.00 zapraszamy już na koncert. Poprzedzi go, jak co roku, support w wykonaniu naszych uczniów i opiekunów. Będzie też licytacja prac wychowanków. Ruszy zbiórka publiczna, wspomagać nas będą wolontariusze – studenci z Uniwersytetu Śląskiego.
 
Gdzie jeszcze można kupić bilety?
 
Na cieszyńskim rynku w Informacji Turystycznej, w kasach hali widowiskowej, w starostwie powiatowym w biurze podawczym, również u nas w sekretariacie szkoły. Bilety są w cenie: dorośli – 35zł, dzieci i młodzież do 18 roku życia – 20 zł.
 
Dziękuję za rozmowę.
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: