Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Przez Polskę na BMXie

Mają przed sobą 700 kilometrów. Wyruszyli dzisiaj (środa) przed ósmą rano z Cieszyna. Dwójka miłośników rowerów typu BMX zamierza w siedem dni dotrzeć do Gdańska.


Za tydzień rozpocznie się tam festiwal sportów ekstremalnych. Jeżdżę od czwartego roku życia, czyli już jakieś 27 lat, z taką trasą nie powinno być problemów – przyznaje z uśmiechem Miłosz Kuder.

 

POSŁUCHAJ   

Razem z cyklistą z Bielska Białej, w trasę wyruszył Michał Augustowski z Buska Zdroju. „Zawsze marzyłem by zwiedzić Polskę, początkowo chciałem zrobić to samochodem – rowerem będzie dużo ciekawiej - mówi Michał.


POSŁUCHAJ


Kolejne etapy dwójki przemierzającej Polskę, obserwować można na stronie www.bmxemprzezpolske.pl

Pomysł Miłosza to nie tylko wyczyn młodego śmiałka ale działanie młodzieży z cieszyńskiego wolontariatu Freestyle City, którzy zorganizowali start na Moście Przyjaźni. W ten sposób dają dowód na silne więzi i wzajemną promocje z młodzieżą z Gdańska, w którym organizowany jest Festiwal Baltic Games. Każdy piątek na Zamku w Cieszynie szkolimy młodzież w zakresie organizacji imprez i pracy nad własnym czasem wolnym. To trudne zadanie, zważywszy, że w szkole uczą się akurat zupełnie innych rzeczy. Jedyna motywacja na jaką możemy liczyć, to nasze własne przekonanie, że po prostu warto - Mówi Michał Paluch, koordynator wolontariatu i współorganizator Freestyle City.
 

Jan Bacza

źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: