Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pożar w Brzezówce

Do groźnego pożaru doszło 4 lipca 2011r. w Brzezówce. Gaszenie budynków gospodarczo warsztatowych trwało ponad sześć godzin.

Do pożaru doszło na ul. Żniwnej w Brzezówce. Tuż po godz. 15.00 zostały zawiadomione służby. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie. Swoim zasięgiem objął budynki gospodarczo – warsztatowe – chlewnię, stodołę, stolarnię,  garaż i dwa samochody.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu w pierwszej fazie działań dwóch prądów gaśniczych wody w obronie budynku mieszkalnego oraz stolarni i wiaty. Jednocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi strażacy razem  z właścicielami posesji  przystąpili do ewakuacji z pomieszczeń inwentarskich trzody chlewnej, koni , krów  oraz cieląt i drobiu. Po dojeździe kolejnych zastępów podano dodatkowe prądy gaśnicze wody w natarciu na palące się obiekty.

Po zlokalizowaniu pożaru za pomocą sprzętu burzącego  rozebrano konstrukcję dachu i przystąpiono do przerzucania i dogaszania ok. 40 ton siana. Na miejsce zdarzenia przybyła koparka oraz dwa ciągniki z przyczepami  w celu wywiezienia nadpalonego siana.

Spaleniu uległo pokrycie dachowe budynku gospodarczego, dwa samochody osobowe, dwa wentylatory do suszenia siana, wyposażenie warsztatowe oraz 40 ton słomy. Na miejsce akcji przybył wójt gminy Hażlach. W akcji uczestniczyło 5  zastępów PSP , 4 jednostki OSP z KSRG oraz 8 jednostek spoza KSRG. Ponadto policja oraz pogotowie energetyczne. Działania zakończono o godz.21:34.

O POŻARZE DOWIEDZIELIŚMY SIĘ OD NASZYCH CZYTELNIKÓW, KTÓRYM BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: