Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przegląd pieśni patriotycznej

W zebrzydowickim Zespole Szkół we wtorek zakrólowały pieśni patriotyczne, nie tylko te tradycyjnie ale również współczesne. W kolejnym, tym razie XIV już Przeglądzie Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek (eliminacje w gminie Zebrzydowice) wzięło udział kilkudziesięciu młodych ludzi.

Na przeglądzie pojawili się, oprócz gospodarzy, reprezentanci z Marklowic Górnych, Kończyc Małych oraz goście z Jastrzębia-Zdroju. – Mam nadzieję, że ta impreza  w naszej szkole zagości na stałe – mówiła przed rozpoczęciem dyrektor szkoły Jolanta Wawrzyczek.

W programie znalazła się cała gama przeróżnych pieśni patriotycznych:  – To niezwykle ważne, by  kształtować w młodym pokoleniu takie właśnie postawy – mówi Mariola Rojek, prezes POAK (Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej) w Zebrzydowicach, organizator przeglądu – cieszy nas wysoki poziom i przygotowanie uczestników oraz zaangażowanie nie tylko samych uczniów, ale także i nauczycieli – dodaje.

Młodzi artyści postawili jury trudne zadanie, poziom był niezwykle wyrównany: – Podczas  przesłuchań usłyszeć można było nie tylko tradycyjne pieśni patriotyczne, ale również te współczesne   - podkreśla Jadwiga Sikora, przewodnicząca jury.

Każdy konkurs rządzi się swoimi prawami i trzeba było wyłonić zwycięzców. Jury w składzie: Jadwiga Sikora – przewodnicząca komisji, Halina Sztymon, Zbigniew Kościelny , ks. Mariusz Chwedczuk – postanowiło wyłonić następujących laureatrów:

Grupa klasy I-III
1.miejsce: -  Małgorzata Chmiel, Kończyce Małe

Grupa klasy IV – VI


W kat. zespołów do 10 osób:
1. miejsce:  Zespół ze SP Marklowice Górne (Klaudia Gajda, Karolina Jas, Lena Prandzioch)
2. miejsce: Katarzyna Bortel
3. miejsce: Marcelina Sitek, Sara Brejza

W kat. powyżej 10 osób:
- Chór Szkolny z Kończyc Małych

Grupa Gimnazjum:
1. miejsce: Zespół Szkolny HELP
2. miejsce: Jakub Górny
3. miejsce: Martyna Kozok, akompaniament  Marlena Dadej

Laureaci pierwszych miejsc, zmierzą się ze zwycięzcami eliminacji przeprowadzonych w innych gminach podczas finału XIV Przeglądu  Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek,  który odbędzie się w Hałcnowie.

Zobacz fotoreportaż>>>

Zobacz występ Małgorzaty Chmiel:

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: