Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przedszkolaki i policja

Bynajmniej nie narozrabiali, choć byli na komendzie i policjanci ich odwiedzili - uczniowie przedszkoli uczyli się jak wygląda praca policji i poznawali zasady bezpiecznego zachowania na drodze.

Wraz z nowym rokiem szkolnym ruszają kolejne akcje policji, podczas których dzieci uczą się jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. W ciągu kilku ostatnich dni policjanci odwiedzili dzieci również w szkołach, Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie zawitali do 4 przedszkoli w Cieszynie: - Odwiedzili Przedszkola przy ulicy Pokoju, Sejmowej, Frysztackiej oraz Michejdy. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać podstawowe zasady poruszania się po drodze, w szczególności bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dzielnicowi przypomnieli przedszkolakom jak uniknąć niebezpieczeństw w trakcie zabaw, a także w domu i na drodze. Zwracali uwagę dzieciom, jak ważne jest korzystanie i zapinanie pasów w fotelikach służących do przewozu w samochodzie. Na zakończenie wręczyli maluchom odblaskowe elementy, które przyczynią się do zwiększenia ich bezpieczeństwa na drodze - opisuje asp. Rafał Domagała, oficer prasowy z cieszyńskiej KPP.

Z kolei w czwartek (26.09.2013) dzieci z Przedszkola w Zbytkowie odwiedziły policjantów w Komisariacie Policji w Strumieniu: - Podczas wizyty mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca policjantów. Dzieciaki zobaczyły m.in. pokój przesłuchań, pomieszczenie dla osób zatrzymanych i dyżurkę. Następnie zobaczyły tradycyjny sposób pobierania odcisków linii papilarnych dłoni. Ochotnicy wykonali swój własny odcisk palca, które zabrali sobie na pamiątkę. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze oraz jak unikać niebezpieczeństw w czasie zabawy i w domu - informuje oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Dzieci dostały na koniec wizyty opaski odblaskowe, mogły też zobaczyć z bliska radiowóz.(red.)

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: