Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Przebywasz w domowej kwarantannie? Ściągnij darmową aplikację!

Jak wskazują codzienne statystyki, osób przebywających w kwarantannie przybywa. Przypomnijmy, właśnie dla nich Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało bezpłatna aplikację, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

Dzięki aplikacji „Kwarantanna domowa” można sprawnie kontrolować miejsca pobytu osób przebywających w kwarantannie przy jednoczesnym ich wsparciu w trudnym dla nich czasie. Aplikacja bowiem pozwala na podstawową ocenę stanu zdrowia , dostęp do pomocnych w czasie kwarantanny informacji, sprawną komunikację ze służbami oraz możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, w celu uzyskania pomocy. Należy pamiętać, że z aplikacji mogą korzystać tylko osoby objęte kwarantanną. - Jeśli zostałeś objęty kwarantanną, zachęcamy do pobrania i zainstalowania aplikacji „Kwarantanna domowa” w sklepach Google Play oraz App Store. Po jej zainstalowaniu zarejestruj się za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS. Uwaga: jeśli pomimo przebywania na kwarantannie po ściągnięciu i próbie instalacji aplikacji wyświetli się komunikat, że Twoich danych nie ma w bazie, nie przejmuj się. Poczekaj na wiadomość SMS od nadawcy „Kwarantanna”, która zachęci do ściągnięcia i instalacji aplikacji. Otrzymanie wiadomości SMS jest kluczowe - oznacza, że dane osoby objętej kwarantanną znalazły się w bazie Ministerstwa Cyfryzacji. Dopiero po otrzymaniu wiadomości będziesz mógł dokończyć proces rejestracji. – informują policjanci i dodają - Osoby korzystające z aplikacji „Kwarantanna domowa” każdego dnia otrzymują wiadomość z prośbą o wykonanie zadania. Bardzo prostego i zawsze takiego samego. Zrobienia selfie. Prawidłowe wykonanie zadania oznacza potwierdzenie właściwego miejsca pobytu osoby objętej kwarantanną. Ważne, aby w telefonie była wtedy włączona lokalizacja GPS. Czas przeznaczony na wykonanie selfie to 20 minut od otrzymania SMSa. Po upływie tego czasu osoba objęta kwarantanną dostanie wiadomość przypominającą. Jeżeli w wyznaczonym czasie nie wykonamy zdjęcia, będzie to sygnał dla policji, że powinna sprawdzić, czy zasady kwarantanny nie są łamane.

Ściągnij aplikację! 

Aplikacja dostępna jest na system Android oraz iOS. Do pobrania tutaj:

Pisaliśmy: Aplikacja rządowa dla osób w kwarantannie

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-01 11:01:32
Selma: Czy ministerstwo dostarcza smartfony?
2020-04-01 12:08:06
św. Patryk: testów brak, sprzętu ochrony osobistej brak, oddziały szpitalne i całe szpitale jeden po drugim zamykane - władza obdarza nas za to bezprawnymi zakazami i karami, kłamliwą propagandą w TVPiS, aplikacją i modlitwami budynia na Jasnej Górze - po trupach do władzy, szlag by ich trafił,
2020-04-01 17:29:31
renegatt: A jak śpię albo padł mi telefon i nie mogę zrobić zdjęcia to w 21 minucie wpadają "kominiarze" ?
2020-04-01 18:44:38
Andrzej Dupa: Jaruzelski i stan wojenny to przy Kaczyńskim i jego ekscesom był mały pikuś
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: