Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

3-minutowa sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego

Wczorajsza (31.03) sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego trwała dosłownie moment. Przewodniczący Stanisław Kubicius zobowiązany był ją otworzyć, po czym przesunąć w czasie ze względu na brak wystarczającej ilości radnych. Jak wyjaśnia starosta Mieczysław Szczurek, działanie takie było podyktowane wymogami prawa.

Każda Sesja jest zwoływana z 14-dniowym wyprzedzeniem i nie podlega odwołaniu. Po wprowadzeniu przez Prezesa Rady Ministrów przepisów ograniczających zgromadzenia - zostaliśmy postawieni w patowej sytuacji. Mieliśmy zwołaną Sesję, której zgodnie z nowym prawem nie mogliśmy odbyć, a na podstawie dotychczas obowiązującego - odwołać - wyjaśnia na Facebooku starosta. 

Podobna sytuacja miała miejsce przed tygodniem w Istebnej, gdzie na sali obrad zasiadł jedynie przewodniczący Stanisław Legierski i wójtka gminy Łucja Michałek (pisaliśmy o tym tutaj - LINK). Co ciekawe jednak, sesje odwołano lub przełożono między innymi w Cieszynie, Jaworzu, Goleszowie czy Ustroniu. 

Czytaj:

KR/Starostwo Powiatowe 

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

7
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-01 11:26:11
tom lem: ... brak słów, z tą interpretacją prawa przez starostę. Wszystko tak potrafi przedstawić, że z tego przedstawienia w planie pierwszym pozostaje tylko jego fizjonomia i nic poza tym ;-))
2020-04-01 12:04:26
: brak słów na to idiotyczne mędrkowanie patologicznego trolla
2020-04-01 13:23:57
tom lem: "Mieliśmy zwołaną Sesję, której zgodnie z nowym prawem nie mogliśmy odbyć" chyba tylko dlatego, że sklepy budowlane zamknięte w soboty i brakło dwumetrowej składanej calówki ;-))) by odmierzyć odległość pomiędzy radnymi.
2020-04-01 14:31:47
tom lem: ...tu chyba zachodzi inne zjawisko, niż brak przyjęcia zaproszenie, wystosowanego przez Przewodniczącego Rady. Ta niesubordynacja może wynikać z braku mandatu do tak zaszczytnej funkcji, przewodniczenia Sesji Rady Powiatu;-)))
2020-04-01 22:04:16
jasper: A moze by tak szary posel zwany prezesem poprowadzil obrady. Ponoc to czlowiek, ktory sie nawet kulom nie klanial. Koronawirus to pikus dla niego.
2020-04-01 22:38:52
tom lem: to jest DOBRE!!! " jak dwóch takich wykiwało resztę na diecie radnego" - //http://powiatcieszynski.esesja.pl/transmisja/6237/xvii-sesja-31-marca-2020.htm//
2020-04-01 22:43:37
tom lem: ...powiedziałbym - brakuje tylko słonecznych okularów - Starosta z Przewodniczącym Rady Powiatu - wspominają Stan Wojenny. Oni to potrafią czytać ustawy ze zrozumieniem ;-)))
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: