Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Jaworze: sesja Rady Gminy odwołana

Jak poinformował Radosław Ostałkiewicz, wójt Jaworza, zaplanowana na czwartek (26.03) sesja Rady Gminy nie odbędzie się.

Nietrudno wskazać powody podjęcia takiej decyzji. - Przyczyna była jedna, a mianowicie zagrożenie spowodowane przez epidemię #KORONAwirus. O ile jeszcze w zeszłym tygodniu mieliśmy odwagę, by się spotkać, od ostatniej soboty wykazalibyśmy się tylko brawurą. Nie jest to nikomu potrzebne. Wśród radnych są seniorzy z problemami zdrowotnymi, młode mamy, nauczyciele prowadzący e-lekcje - napisał na Facebooku Ostałkiewicz. 

Epidemia wirusa SARS-Cov-2 ma też niebagatelne skutki na sytuację gospodarczą Jaworza. Co prawda nowe, wyższe stawki opłaty za wywóz śmieci nie zostaną wprowadzone (najbliższy termin, w którym mieszkańcy mieliby je uregulować mija 15 kwietnia), jednak wiele przedsięwzięć musi zostać zawieszonych lub odwołanych:

  • Realizacja Budżetu Obywatelskiego
  • Realizacja Programu Ograniczania Niskiej Emisji (czyli wymiany kotłów dla gospodarstw domowych)
  • Większość inwestycji gminnych - planuje się dokończyć jedynie te, które trwają obecnie (np. budowa Motylarni, oświetlenie "Starego Basenu", ewentualnie termomodernizacja budynku byłego gimnazjum)
  • Większość imprez gminnych - z pewnością wszystkie, które miałyby się odbyć w maju i czerwcu
  • Program czipowania psów i kotów

Niewykluczone, że z powodu nowych ograniczeń, które wprowadził dziś rząd (pisaliśmy o nich tutaj - LINK), sesje pozostałych rad gmin i miast również będą musiały zostać odwołane. Oficjalnych informacji jednak jeszcze nie ma. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-24 16:23:57
tom lem: ... taki wykształcony a nie wie, że do zwoływania i odwoływania Sesji Rady upoważniony jest przewodniczący Rady Gminy. Szanowny Panie Wójcie, może należy tak zorganizować pracę Urzędu by Sesja mogła się odbyć, zamiast wtrącać się w czyjeś kompetencje lub całą swoją aktywność w czasie godzin pracy wylewać na fb ?
2020-03-24 17:28:52
ostalkiewicz: Pan Panie "Tomie Lemie" wybitnie mnie nie lubi i obraża non stop. Ale cóż. Pan jest anonimowym hejterem, ja z kolei dzielnie to znoszę. W końcu za to mi płacą. Ale żeby odnieść się "ad rem", a nie "ad personam", to jednak wytknę Panu niedokształcenie w tym zakresie. Otóż na podstawie art. 20 ust. 3 zd. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym "Na wniosek wójta lub co najmniej 1/4 ustawowego składu rady gminy przewodniczący obowiązany jest zwołać sesję na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia złożenia wniosku." - ja po prostu ten wniosek wycofałem, a sesja była właśnie w tym trybie zwołana. Stąd też uzgodniłem to z Panem Przewodniczącym, z którym startowałem z jednego Komitetu Wyborczego "Łączy Nas Jaworze". A co do mojej aktywności na FB, robię to zazwyczaj po godzinach pracy w ramach wewnętrznego wolontariatu, a także w dbałości o informowanie mieszkańców o sprawach dla nich najważniejszych. Tylko tyle i aż tyle. Kilka zdań napisałem, teraz Pana kolej do przyczepiania się, czepiania, mącenia, obrażania. Zatem czyń Waść swoją powinność - czym chata bogata. Z niskimi pokłonami, Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Jaworze, samorządowy i fejsbukowy "Pana zdaniem - Pański wróg". Chociaż nie wiem dlaczego. No nic - Pan ma ze mną problem, a nie ja z Panem... :-)
2020-03-24 17:52:22
św. Patryk: Panie Ostałkiewicz, każda reakcja na jego komentarze to jedynie karmienie trolla, ma na tym forum ustaloną opinię - uważam że szkoda zachodu
2020-03-24 17:55:26
tom lem: Szanowny Panie Wójcie, to fakt ze dzielnie Pan znosi siedzenie w urzędzie jak w domu. Jest Pan niestety w błędzie myśląc, że płacą Panu za dzielne znoszenie krytyki, nie hejtu. Nie wydaje się możliwe, by miał Pan problem z przekazem ONLINE i na tej podstawie organizacją sesji jak konferencji na odległość. Proszę wiec nie robić zemnie " wroga ", tylko przemyśleć usprawiedliwienie wiekiem radnych - brak sesji w sprawach ważnych dla gminy. Z niskimi pokłonami, tom lem - z wyboru nie osoba publiczna, mający nadzieję, że "Łączy Nas Jaworze" Pozdrawiam ;-)
2020-03-24 17:56:42
ostalkiewicz: Panie św. Patryk, nie wiedziałem. Ale chcę, żeby w tym trudnym dla nas czasie przekaz był nie "właściwy", a PRAWDZIWY. Stąd też moja reakcja. Ale dzięki za cynk. Na następny raz będę wiedział - nie śledzę komentarzy, ale w sprawach Jaworza "czuwam". W tym momencie znowu komunikat do Pana "Toma Lema" - ma Pan kolejne moje wersiki, coby... :-)
2020-03-24 17:58:00
ostalkiewicz: Panie "Tomie Lemie" - Pan mnie zaczął naprawdę bawić. Niczym Jaś Fasola... Proszę nie prowokować :D ;-)
2020-03-24 18:06:48
tom lem: ....że Pan się bawi. gratuluję, w tym trudnym dla nas czasie - BEZCENNE ;-)
2020-03-24 18:54:44
koszor: Panowie, dejcie pokój! Mało momy problemów?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: