Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejne ograniczenia w kursowaniu autobusów

Od czasu, kiedy wszystkie szkoły w kraju zostały zamknięte, wprowadzone zostały również ograniczenia w komunikacji autobusowej – dotychczas kursowały tylko autobusy szkolne, co więcej, często zawieszana była również możliwość kupowania biletu u kierowcy. Jak się okazuje, to nie koniec ograniczeń. Miasto Cieszyn poinformowało właśnie o kolejnych zawieszonych kursach.

Autobusy miejskie to kolejne miejsce, gdzie spotyka się wiele osób, w związku z czym łatwo o zarażenie. W związku z aktualną sytuacją wprowadzane są dodatkowe ograniczenia, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno kierowcom, jak i pasażerom. Nie ma możliwości zawiedzenia wszystkich kursów, gdyż wiele osób nie ma możliwości przejścia w tryb pracy zdalnej i muszą dostać się w określone miejsca. Autobusem również często wybierzemy się po zakupy, które są nam niezbędne. W związku z tymi potrzebami transport publiczny działa, jednak autobusów jeździ mniej.

Dziś (24.03.2020) władze Cieszyna poinformowały, że od czwartku (26.03.2020) do odwołania zostaną wprowadzone dodatkowe ograniczenia:

• zawiesza się obsługę linii nr 5, 50 i 41,
• skraca się obsługę linii nr 10, 21 i 40 do godz. 17:00 (wszystkie kursy rozpoczynające się na tych liniach przed godziną 17:00 będą obsługiwane w całości).

Poza tym autobusy kursują tak jak dotychczas, czyli z wprowadzonymi już wcześniej ograniczeniami. Transport odbywa się jak w dni wolne od nauki szkolnej, kierowcy nie sprzedają biletów, a w oznaczonych autobusach ograniczona jest możliwość wsiadania i wysiadania przednimi drzwiami. Rekomenduje się również zachowanie bezpiecznego odstępu między pasażerami (o ile to możliwe).

- Zachęcamy wszystkich pasażerów do korzystania z bezpiecznych form zakupu biletów tj. karty miejskiej, zbliżeniowej karty płatniczej, telefonu z funkcją NFC oraz aplikacji Mobilet. PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA I DZIĘKUJEMY ZA ZROZUMIENIE – informują władze miasta w swoim komunikacie.

 

O ograniczeniach w kursowaniu autobuswó pisaliśmy rownież:

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-29 13:56:56
Henryk.D: Niedziela 28 marca, g. 13, Cieszyn ul. Morcinka. Autobus linii 22 dwie osoby. 10 minut później autobus linii 32 - pusty. Kolejne 10 minut później, autobus linii 22 - pusty. Ma to sens?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: