Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

MZ: 36 nowych przypadków koronawirusa

Dziś (01.04.) rano, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 36 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Łączny bilans wzrósł do 2347. Zmarły dwie kolejne osoby: 83-letni i 68-letni mężczyźni. W sumie to już 35 zgonów.

Resort podał, że nowe potwierdzone badaniami laboratoryjnymi przypadki dotyczą 10 osób z woj. wielkopolskiego, ośmiu z woj. śląskiego, ośmiu z woj. małopolskiego, czterech z woj. dolnośląskiego, czterech z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Śląskie:  3 pacjentów, u których wykryto obecność koronawirusa, przebywa w szpitalu w Chorzowie, jeden z mieszkańców, który był pod nadzorem służb sanitarnych w Katowicach, trafił do szpitala zakaźnego w Tychach, zaś próbki do badań mieszkanki powiatu raciborskiego pobrano w szpitalu w Raciborzu. Dodatnie okazały się także próbki pobrane od starszego mężczyzny, który trafił do szpitala w Sosnowcu oraz wiekowego mieszkańca powiatu tarnogórskiego, hospitalizowanego w szpitalu w Bytomiu. W pracy zakaziła się prawdopodobnie kobieta w sile wieku, która w dobrym stanie jest w izolacji domowej pod nadzorem sanepidu w Gliwicach.

Ministerstwo poinformowało też o śmierci dwóch kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 83-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach. Obaj mieli współistniejące choroby.

Red/(PAP)

 

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-01 12:21:39
utopiec: Ile osób zmarło w końcu na koronawirusa? Oprócz tych co zmarli na choroby współistniejące lub na niewydolność oddechową
2020-04-01 12:34:37
krzysztof.nn: utopiec: na koronawirusa nikt nie umiera - to zawsze są powikłania, niewydolność oddechowa itepe, a ich ofiarami są najsłabsi i wcześniej na co innego chorujący - mało tego, nasza władza jak wiadomo nie testuje na koronawirusa, a zalicza do zgonów związanych z nim tylko tych co umierają zdiagnozowani w szpitalach, więc prawdziwa liczba zgonów jest z pewnością kilkakrotnie wyższa niż władza oficjalnie podaje - żadna władza nie lubi się chwalić takimi danymi, ale akurat ta PiS-owska będzie je świadomie i celowo fałszowała, nie ma wątpliwości - po trupach do władzy
2020-04-01 15:21:41
politykier: A jak to się robi w Szwecji?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: