Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków!

Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Brawura i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze rodzą poważne konsekwencje.

Słoneczna aura niestety sprzyja, że kierowcy rozwijają większe, często niedozwolone prędkości na drodze, które są najczęstszą przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu zagraża nie tylko samym kierującym, ale innym uczestnikom ruchu drogowego, w tym niechronionym. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki m.in.: umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki. – informują mundurowi.

Każdego dnia policjanci egzekwują od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Na terenie naszego kraju działają policyjne grupy SPEED, które za pomocą najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestratory dokonują pomiarów prędkości, przeciwdziałając tym samym niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-09 18:18:13
pogromca ciemnoty: Myślicie, że upośledzoni muzycznie cwele w dresach, jeżdżący w swoich bmwicach i audicach wezmą sobie ten apel do serca? Śmiem wątpić.
2020-05-09 18:42:04
krzysztof.nm: od lat 90-tych znacznie spadła liczba ofiar śmiertelnych wypadków samochodowych w Polsce - co się zmieniło? ano wybudowano tysiące kilometrów nowych, świetnych dróg - ale tak wtedy jak i teraz policja ma jeden schemat w głowie, "niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze" - no bo tak najłatwiej i najprościej, prawda panowie drogówkowi?
2020-05-09 21:21:21
john: "Słoneczna aura niestety sprzyja, że kierowcy rozwijają większe, często niedozwolone prędkości na drodze"-Polska język,trudna język.
2020-05-10 11:40:13
czesiohill: Efekt - wczorajszy wypadek w Ustroniu na DW 941.
2020-05-11 16:29:05
m.emer: Drogi krzysztofie, to nie schemat tylko życie. A łatwe i proste dlatego bo w materii ludzkiej głupoty od lat nic się nie zmieniło. Chyba że masz jakąś ambitniejszą teorię, bardzo proszę, wykaż się, może zabłyśniesz.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: