Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Jan Olbrycht: to zagrożenie dla wszystkich

Cieszyński europoseł 16 kwietnia zaczął publikować na swoim profilu facebookowym filmy, w których krótko komentuje różne zagadnienia związane z polityką krajową. W ostatnim z nich odniósł się do zamieszania związanego z wyborami prezydenckimi.

- To trochę tak, jak z zasadą jeżdżenia prawą stroną. Zgadzamy się co do zasady, mamy inne rozwiązania organizacyjne, mamy nawet inne przepisy ruchu drogowego, ale zasada jest taka sama. I nagle ktoś zaczyna jeźdźić lewą stroną , stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich. Stąd też to oburzenie - mówi poseł do Parlamentu Europejskiego. 

Wcześniejsze filmy z cyklu "Jan Olbrycht wyjaśnia" można obejrzeć poniżej: 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

40
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-05-09 17:35:08
koszor: Niech pan opowie, jak za zasłoną "pandemii", wprowadzacie 5G, a przy okazji wykańczacie małe polskie firmy, na których zbudowana jest polska gospodarka.
2020-05-09 17:41:48
kulafoltyn: Tu się z Panem zgodzę co do jazdy samochodem. Wasza Kandydatka cały czas jeździ po lewej stronie a kierownicę trzymie Budka
2020-05-09 17:47:01
donekT: A tymczasem dzisiaj 9 Maja. 8/9 Maja 75 lat temu zakończyła się w Europie II wojna. Jak można zauważyć, Niemcy jako państwo, w swej historii przegrywały i to z kretesem... Czego to dowodzi? O tych dniach w Polsce powinno się więcej mówić, a bywa jakoś cicho. Niektórym w Europie, zwłaszcza młodszemu pokoleniu, powinniśmy przypominać, że w końcu to również Polscy Żołnierze brali udział w ostatnich operacjach militarnych, również na froncie wschodnim, zdobyli Berlin i odnieśli zwycięstwo nad Nazizmem. Ostatni żołnierze broniący kancelarii Rzeszy byli Francuzami... Mało brakowało, a Francja nie zostałaby zaliczona do grona zwycięzców II wojny światowej, w związku ze skalą kolaboracji... TEGO RODZAJU ROCZNICE W EUROPIE SĄ NIEWYGODNE, nasi EUROposłowie powinni przynajmniej próbować kogoś o tym UŚWIADOMIĆ. W końcu jako reprezentanci NARODU, który stracił w konflikcie około 6 mln obywateli, są komuś coś winni I DO CZEGOŚ ZOBOWIĄZANI, mowa zwłaszcza o ofiarach.
2020-05-09 18:02:50
donekT: Niektórym nasi EUROposłowe, z okazji atmosfery konkretnych dni (8/9 Maja), albo przy "okazji" co jakiś czas powinni przypominać: OBCOKRAJOWCY W WAFFEN-SS: Holendrzy- 55 000; Węgrzy 50 000; Belgowie- 43 000; Ukraińcy- 40 000; Łotysze- 32 000; Francuzi- 20 000; Włosi- 19 000; Duńczycy- 6 000; Norwegowie- 6 000; Szwedzi- 2 000; Finowie- 1180; Szwajcarzy- 800; Liechtenstein- 80; Brytyjczycy- 75; Japończycy- 10; Amerykanie- 1. Źródło tygodnik POLITYKA... Byli również przedstawiciele innych narodowości. Dla tych mniej zorientowanych, WAFFEN-SS stanowiło formację partyjną nazistów...
2020-05-09 18:12:08
tom lem: ...a ten z choinki się urwał i broniąc unii kala gniazdo z którego się wywodzi, czy może i ma rację, gdy jego rodowód zza granicy II RP się wywodzi;-)
2020-05-09 18:15:38
donekT: Naziści na uprzednio zajętym przez siebie terenie pozostawili również własne podziemie, podległe partii nazistowskiej, WERWOLF. Jak się okazuje, stosowna struktura funkcjonowała również w Cieszynie... Dla bardziej zainteresowanych Albrecht II Habsburg wg części opracowań ostatni książę cieszyński, wedle innych tylko tytularny książę, również zaangażował się w działalność NAZISTÓW, choć inny z jego rodu, Karol Olbracht Habsburg okazał się polskim patriotą. Zdaje się, iż ktoś z Habsburgów, chyba Karl Habsburg zasiadał w PE. Ciekawe ile przodków obecnych EUROposłów było nazistami? Może warto im przypomnieć, kiedy kolejny raz fałszywie będą kogoś stygmatyzować.
2020-05-09 18:39:45
krzysztof.nm: panie radny Foltyn, skoro pana się żarty trzymają, to ja dla odmiany na poważnie: kaczyński jedzie po bandzie, bez prawa jazdy, w stanie wskazującym na chorobę psychiczną, łamiąc wszelkie możliwe przepisy, a waszego kandydata dudę ciągnie za sobą jak psa, przywiązanego na krótkiej smyczy
2020-05-09 18:53:48
jasper: Konstytucja to DNA panstwa. Tak jak komorki w zywym organizmie, obywatele sie wymieniaja. Konstytucja pozostaje i decyduje o tozsamosci panstwa. Okresla, czym owo Panstwo jest z "dziada i pradziada", stworzone przez naszych dawno juz niezyjacych Przodkow. Tego dziedzictwa nie wolno lekcewazyc, bo tym samym lekcewazy sie Ich. Jezeli jakas komorka nie slucha swojego DNA, zamienia sie w raka. Raka sie wycina. PiS jest rakiem. A obecne wybory / niewybory odkryly kolejna chorobe - konflikt miedzy szarym poslem Kaczynskim i Gowinem pokazal dobitnie, ze obecny prezydent Andrzej Duda jest przedmiotem, a nie podmiotem polityki szefa PiS i nikt na arenie miedzynarodowej nie bedzie sie liczyl z „papierowym” prezydentem. Sami kalacie swoje gniazdo jakim jest Polska, tom lem. Myslicie, ze UE czy organizacje swiatowe sa slepe i nie widza tego burdelu jaki robi szary posel od PiS ? Nie tylko glupcy z was ale i naiwni.
2020-05-09 19:01:27
tom lem: ....czemu tu się dziwić, gdy wykształcony człowiek nie odróżnia lewej od prawej, wtedy zaczyna myśleć że jest deputowanym: z UE do POLSKI ;-)))
2020-05-09 19:18:46
rainman: Gowin proponował jednorazową, siedmioletnią kadencję urzędującego prezydenta RP. Budka odrzucił argumentując: "Nie ma możliwości, by wydłużać kadencję panu prezydentowi Andrzejowi Dudzie tylko dlatego, że ktoś tak bardzo pragnie utrzymać się przy władzy". PiS nie chciał wprowadzać stanu klęski żywiołowej (nawet na jeden dzień) bo ustawa o wyrównywaniu strat majątkowych wynikających z ograniczenia w czasie stanu nadzwyczajnego wolności i praw człowieka i obywatela z 2002 roku w art. 2 stwierdza, że w przypadku wprowadzenia stanu nadzwyczajnego , "każdemu, kto poniósł stratę majątkową w następstwie ograniczenia wolności i praw człowieka i obywatela w czasie stanu nadzwyczajnego, służy roszczenie o odszkodowanie". PiS więc brnął do wyborów korespondencyjnych 10. maja które ostatecznie się nie odbędą. Teraz jesteśmy w punkcie w którym opozycja zgłasza pretensje, że nie odbędą się wybory przed którymi sama przestrzegała.
2020-05-09 19:36:42
jasper: Wlasnie skonczyla sie narada w siedzibie PiS. Znow pisie marionetki szarego posla beda zajmowac sie pseudowyborami. zamiast ratowac polska gospodarke, sluzbe zdrowia, system edukacji - bo o ratowaniu demokracji u tych bolszewikow mowy nie ma. Pisie trolle dostaja orgazmu, ze coraz blizej Polsce do Azji.
2020-05-09 19:48:53
krzysztof.nm: rainman, dobrze ci idzie - jedziesz dokładnie według p r z e k a z u_d n i a z nowogrodzkiej: ✍ O brak wyborów 10 maja należy - zgodnie z instrukcją - winić opozycję. W pierwszym punkcie "Kampania/Wybory korespondencyjne" czytamy: "W związku z odrzuceniem przez opozycję wszystkich konstruktywnych propozycji umożliwiających przeprowadzenie tegorocznych wyborów prezydenckich w terminie konstytucyjnym partie Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie Jarosława Gowina przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach".✍ [btw, nie czujesz, że się na śmieszność narażasz wobec tych ewidentnych, bezczelnych wyborczych machlojek i szwindlu kaczystów?]
2020-05-09 20:06:08
jasper: „ Obecny stan epidemii ma wszelkie cechy „sytuacji nadzwyczajnej”. Analiza rozwiazan prawnych zwiazanych z zapobieganiem koronawirusa i ich zestawienie z regulacjami Konstytucji RP uprawniaja do sformulowania tezy, ze z dniem 31.03.20 Rada Ministrow wprowadzila stan kleski nadzwyczajnej w formie stanu epidemii. Obecna sytuacja, poza ograniczeniem obowiazywania stanu epidemii do 30 dni, spelnia wszystkie konstytucyjne przeslanki ogloszenia stanu kleski zywiolowej. Jedynym zatem motywem, jaki stoi za negowaniem przez rzad faktu wprowadzenia stanu kleski zywiolowej sa obecne wybory i zwiazany z tym obowiazek przelozenia ich na okres po ustaniu epidemii” - gazeta prawna, wypowiedzi osob znajacych sie na prawie konstytucyjnym o duzym dorobku naukowym.
2020-05-09 20:10:58
jasper: Pisiory na oxie wierza tylko niedouczonej magister TK czy niedouczonemu panu magistrowii od prokuratury, ktorzy w przekazie dnia z Nowogrodzkiej, probuja wcisnac ciemnemu ludowi poprzez jedyna sluszna TVP rezimowa, ze za wszystko odpowiada opozycja. Lykacie kazde klamstwo, ktore wam za podpisanie Volkslisty PiS 500+ sprzedaja.
2020-05-09 20:18:15
rainman: @krzysztof.nm zagrożenie koniecznością odszkodowań w przypadku wprowadzenia stanu wyjątkowego jest czy nie jest?
2020-05-09 20:41:35
miriam11: Panie Olbrycht proste pytanie : CO PAN ZROBIŁ DO NASZEJ CIESZYŃSKI OJCZYZNY?
2020-05-09 21:03:31
politykier: krzysio+ miriam11, kogo próbujesz oszukać?
2020-05-09 21:08:22
politykier: Skoro Konstytucja to DNA panstwa, to dlaczego ta jest zmieniana? Przecież DNA wymienić się nie da... coś tam jasper pomerdało ci się...
2020-05-09 22:35:32
krzysztof.nm: rainman nie prowokuj mnie bo nie przepadam za udowadnianiem że ziemia jest okrągła, a o co chodzi z wyborami i z PiS-owskim szwindlem wokół nich rozumie każdy z IQ > 80 ✍ a co do stanu nadzwyczajnego, jeśli sam cytujesz jakiś artykuł konstytucji i tam jest napisane, że p r z y s ł u g u j e roszczenie o odszkodowanie, to o co ci kuźwa jeszcze chodzi??... j e s t stan nadzwyczajny to można r o ś c i ć i to wszystko, a stan nadzwyczajny w Polsce od dawna bez wątpienia jest - a ty jak uważasz, że PiS jest taki cwany bo wymyślił jak kolejny raz ludzi w ch^ja zrobić i nie dać im tego co się należy? tak to sobie sam wykombinowałeś? - no nie, ty tylko bezmyślnie powtarzasz te ewidentne brednie za partyjną propagandówką, mało tego, najwyraźniej nie rozróżniasz roszczenia od odszkodowania - po to się kolego partyjna propagandą zmielony konstytucje pisze żeby ich przestrzegać a nie d^upe se nimi wycierać, jak cały ten bolszewicki PiS a ty razem z nim to robicie - ale to dla ciebie widać czarna magia ta demokracja i konstytucja - no to paszoł won w kibini mater' i tyle, bez odbioru
2020-05-09 23:23:28
krzysztof.nm: a teraz, kochane łosie i inne dzieci, idźcie grzecznie spać bo jutro wybory prezydenta RP, ogłoszone przez panią marszałek Witek, zorganizowane przez premiera Mateuszka i listonosza z Wołomina Sasina i mocno reklamowane przez niejakiego Budynia, ps. 'Adrian' - a na dobranoc możecie mnie pocałować tam gdzie ja was i waszych bolszewickich idoli głęboko w de mam
2020-05-10 00:19:50
jasper: Jak widac standarty bolszewickie wedlug PiS czyli - zastraszyc, przekupic, zniszczyc, okrasc, opluc, poszczuc i pojsc sie pomodlic, podobaja sie wyznawcom szarego posla zwanego prezesem bez zadnego trybu.
2020-05-10 02:20:08
rainman: @krzysztof.nm zagrożenie, że Polskę zalałaby fala roszczeń na podstawie ustawy z 2002 roku jest wysokie a ograniczenie tylko do "straty majątkowej" i tak w rękach sprawnych mecenasów mogłoby srogo państwo kosztować. Roszczenie to prawo do żądania więc tekst nie mógłby tego terminu nie zawierać. To co było błędem PiSu w mojej ocenie to brak natychmiastowej zmiany ustawy z 2002 roku aby wyeliminować jakiekolwiek roszczenia. Sprawności w modyfikacji ustaw nie można im odebrać więc technicznie było to do przeprowadzenia. Również teraz - mogliby wykonać taki manewr skoro i tak wiadomo, że w grę nie wchodzi nawet najpóźniejszy termin przewidziany przez ustawę zasadniczą. I tak na koniec - emocje nie najlepiej świadczą o waszym środowisku. Po co to ciągłe wymachiwanie szabelką?
2020-05-10 05:56:26
krzysztof.nm: i pomyśleć, że te dwa tępe b u c e, co w służalczym amoku organizowały rojenia psychopaty, to jeden z nich premierem, a drugi ministrem??... i do tego jeszcze ten zakłamany b u d y ń???... niżej już autorytet p o l s k i e g o rządu i P o l s k i upaść chyba nie może jak za czasów tej bezwstydnej i bez krzty honoru PiS-owskiej h o ł o t y
2020-05-10 06:42:41
koszor: krzysztofie do północy komentujesz, a od bladego świtu już zaś nerwy szarpiesz. Je maj, idź do pola, na pszczoły sie podziwej, kwiotki powóniej. Do trowy se legnij i na niebo zoglódnij.
2020-05-10 06:50:13
krzysztof.nm: koszor, ty dobrze wiesz, jak jest na polu - matrix, 5G, szczepionki, randapy, pszczoły wyzdychały a trawa wypalona, teraz jeszcze wirus - ja wstaje wcześnie rano i odmawiam różaniec plus jakąś koronkę, a potem śpiewam jutrznię i gładko przechodzę na godzinki - jakieś ale?
2020-05-10 07:19:36
politykier: A co też krzysiu+ na tej swojej zabitej dechami dziedzinie mo do roboty? Lokalsi mają go już pełną d^pe, to na OX znalazł sobie "pole" pod bukowisko...
2020-05-10 07:21:42
jasper: Pilne ! Podobno w zwiazku z nieodbytymi wyborami 10.05.20, po przesluchaniu panow Morawieckiego i Sasina, przygotowany jest akt oskarzenia wobec kart wyborczych, ktore same sie wydrukowaly. SN wyda wyrok, TK po przekazaniu przepisu na szarlotke potwierdzi jego prawomocnosc, Prokurator Generalny wszystko kontroluje a minister Sprawiedliwosci oglosi w dzienniku Ustaw. Dlugopis podpisze. Polski surrealizm panstwa z dykty.
2020-05-10 08:18:48
Mach: Ci, którzy mają już swoje lata,potrafią się z dystansem odnieść do obecnej sytuacji. I bez emocji spokojnie mogą wskazać na to co dzisiaj cofa nasz kraj, czyniąc z niego jak to określił niegdyś "kondominium" dyktatury rodem ze wschodu.Kierunku, w którym podążają Rosja, Białoruś czy Węgry. W takim "towarzystwie" się znaleźliśmy. PiS zdobył władzę w demokratycznych wyborach, jednakże w oparciu o ówczesne prawo, które demokratycznie mu to umożliwiło. Zdobył demokratycznie władzę bo po 8 latach rządzenia przez PO i PSL, nazbierało się sporo grzechów by z tą formacją na jakiś czas się rozstać. Przypomnę z lokalnego podwórka sprzedaż dworca PKS i tak czyniono w innych obszarach Polski, likwidację publicznego transportu-nerwu gospodarki. Zdobycie demokratycznie władzy przez PiS nie upoważniało jednak tej formacji politycznej do tak brutalnej ingerencji w polski system prawny, który psuł mechanizmy kontroli niezależnego sądownictwa nad poczynaniami władzy, władzy ,która wykorzystała ten system a potem brutalnie go zniszczyła by utrwalić swoje panowanie. Socjalny program 500+ miał tylko zamulić umysły tych, którzy dali się ponieść programowi PiS by obecnie wszyscy się mogli przekonać jak szybko te pieniądze wrócą do państwa, które wkracza coraz szybciej w spiralę inflacji i zadłużenia. Bunt społeczeństwa, którego władza ubezwłasnowolniła system kontroli nad nią zepchnął nas w stronę dyktatury PZPR, czytaj PiS sprzed 30 lat, a obecny system żywo go przypomina z tą różnicą, że dzisiaj nikt z ambon nie ma odwagi tego powiedzieć wiernym- toże władza nie powołuje się na marksizm nie znaczy ,że metody kontroli nad społeczeństwem w podobny sposób wykorzystuje. I ja się na coś takiego nie godzę.
2020-05-10 10:49:40
johnny24: @Mach: nie wiem, kim są Ci, którzy mają swoje lata, ale może są to Ci, którzy latami żyli w komunie i może nie do końca dostrzegają - jak jeszcze dzisiaj macki komunistów oplatają naszą Ojczyznę - w sądach, w układach gospodarczych, na uczelniach. Wsadzanie Węgier do koszyka z Rosją i Białorusią sensu nie ma, bo na Węgrzech Orban demokratycznie wygrywa wybory za wyborami, gospodarka ma się świetnie. A żeby napisać, że "socjalny program 500+ miał tylko zamulić umysły" trzeba mieć naprawdę mało wrażliwości na innych. Sam nie korzystam z tego programu, ale znam wiele osób i Rodzin, które wreszcie zaczęły godnie żyć. Same instytucje Unii Europejskiej opublikowały badania, z których wynika, że ubóstwo wśród dzieci w Polsce zmalało o ponad 90 procent. Żyłem trochę w czasach komuny, moi Rodzice nigdy nie należeli do partii i z tego powodu nie było im łatwo a porównywanie obecnej sytuacji do tego co się działo w czasach komunistycznych to zwykłe świństwo.
2020-05-10 15:04:10
FoxTrot: Pierwszy raz w historii mamy prezydenta oraz premiera, którzy wchodzą na światowe mównice i bez kartki płynnie posługują się językami obcymi, nie dukając i stękając niczym ciągniona niemieckimi sznurkami gdańska marionetka, która zastanawia się, czy "a" wymawia się w tym wyrazie jako "e", czy odwrotnie. Ale i tak oprócz tych umiejętności ważniejszymi cechami są uczciwość i motywacja aby za każdym czynem stało dobro narodu, a nie swoich popleczników. W tym ostatnim wypadają już gorzej, aczkolwiek sto razy lepiej od swoich poprzedników. A jak ktoś myśli inaczej, to chyba nie słyszał nagrań z "Sowy i Przyjaciele".
2020-05-10 15:24:24
Mach: Chcesz podyskutować johnny24. Zacznijmy , johnny24 od tego, że tak naprawdę ideowych komunistów w Polsce było niewielu. Tych co zakładali Komunistyczną Partię Polski, prawie w 100% wykończył Stalin. Ci co przetrwali zadekowali się PPS i PPR i po czasie zrobili z tego PZPR. Fasadową partię całkowicie uległą wobec ZSRR wspartą dodatkowo na bagnetach 600 000 armii radzieckiej stacjonującej w Polsce od zakończenia wojny. Partia władzy, w której z trudem można było odnaleźć komunistów, a raczej karierowiczów głodnych stanowisk w administracji publicznej, wojskowej i gospodarczej. Kto nie był z PZPR był przeciwko niej i nie mógł liczyć na stanowisko. Dziś tak jest na Węgrzech , liczą się tylko ludzie Orbana i jest też tak w PiS w zarządach spółek skarbu państwa są tylko i wyłącznie ludzie władzy lub z najbliższego otoczenia ich rodzin. Na szczęście jest trochę gospodarki niezależnej od partii władzy ale i to może się bardzo szybko zmienić- jeśli udała się tej partii władzy taka demolka wymiaru sprawiedliwości i przejęcie głównych organów kontrolnych państwa jak NIK , SN czy TK to przejęcie każdego niezależnego przedsiębiorstwa zawsze można dokonać i to w majestacie prawa- dyktatura tak ma- prawo to MY. Zgodzę się z Tobą ,że w jakimś sensie z programu 500+ skorzystała część rodzin i to właśnie te pieniądze wyrywały nie jedną rodzinę ze skrajnej biedy -,ale to darowane pieniądze czyli komuś zabrane, nie lepiej było dać pracę tym rodzicom, których rodziny doznawały skrajnej biedy. A tak mieliśmy zjawisko odwrotne -ile kobiet porzuciło pracę za 1800 zł, skoro można było wziąć 1500 na trójkę dzieci lub 2000 zł gdy sporadycznie była ich czwórka i zostać w domu i nie pracować- czy o to tak naprawdę chodziło? To był program ,który miał zahamować ujemny przyrost populacji Polaków a tak się nie stało. Mówisz ,żę nasza struktura władzy nie zbliżła się do tych państw- przyjrzyj się dyktatowi Putina, Łukaszenki czy Orbana, który dziś rządzi na Węgrzech dekretami, z pominięciem parlamentu i porównaj sobie co tak naprawdę ustalali pomiędzy sobą Jarosław Kaczyński z Jarosławem Gowinem, z pominięciem parlamentu z pominięciem własnego rządu i prezydenta. Kto niczym dyktator sprawuje władzę w Polsce jednocześnie za nic nie odpowiadając- czy nie nasuwa się analogia do I sekretarza PZPR, a krajem rządzi się z Nowogrodzkiej (czytaj z KC PIS) a nie z siedziby rządu czy z siedziby prezydenta. To przykład żywcem z tamtej epoki. Świat się zmienił to fakt nie będzie identycznie ale na takie rządy większość społeczeństwa się nie zgadza i najbliższe miesiące to pokażą. Jeszcze na świństwo obecnej władzy się na patrzysz. Dobrze notuj te z obecnych 5 lat i notuj te następne. Pętla systematycznie się zaciska- jeszcze są alternatywne media, na Węgrzech już ich nie ma-Orban wygrywa wybory jak wcześniej przez 40 lat u nas PZPR.
2020-05-10 16:19:00
ciotka matylda: @FoxTrot Możesz umieć i sto języków ale ważne aby chociaż w jednym umieć coś sensownego powiedzieć! Jakoś nie słyszałem aby ci dwaj wymienieni przez ciebie wygłosili coś sensownego na światowych forach! Uczciwość i dobro narodu w wykonaniu aktualnie uwielbianych przez ciebie to jakaś aberracja. To,że poprzednicy kradli to nie znaczy,że obecni też mogą kraść. Przypomnij sobie co mówiła p.Beata Szydło ,,wystarczy nie kraść!,, . A co się wyprawia to proponuję ci abyś zapoznał się z treścią tego linka, może chociaż trochę zejdziesz na ziemię. https://oko.press/byla-szefowa-kancelarii-dudy-dostala-z-pzu-27-mln-zl-wynagrodzenia-i-384-tys-zl-innych-swiadczen/
2020-05-10 16:28:03
Ruben: Do Foxtrota: rzeczywistości prezydent płynnie posługuje się j.angielskim. WSTYD było słuchać tego stękania. Przykre. Lepiej było poprosić tłumacze niż tak się kompromitować!
2020-05-10 16:42:55
bohun 01: Jako obywatel tego kraju zawsze powtarzam cudzoziemcom: nie dajcie się zwieść, nie wierzcie, że w Polsce rządzą polscy patrioci, dbający o samodzielność kraju i narodową godność. Nic bardziej błędnego. To wciąż te same elity, wyszkolone, wychowane i finansowane przez zachodnie fundacje i ośrodki wpływu – które tylko nauczyły się wykorzystywać łechczące polską dumę hasła. Polską rządzi amerykańska ambasada i stacjonujące na naszym terytorium amerykańskie wojska. Skoro wciąż dochodzi do antyrosyjskich manifestacji czy niszczenia grobów – to dlatego, że tak kazali Amerykanie, a ich polscy słudzy tylko posłusznie wykonali polecenia NATO-wskich jastrzębi wojny. Polscy politycy w światowej klasyfikacji ludów politycznych należą do tych najprymitywniejszych: wierzą w magię przepisu. Wierzą, że uchwalenie ustawy zmieni rzeczywistość w cudowny sposób. Aż dziw, że do tej pory nie uchwalono jeszcze ustawy o tym, że wszyscy mają być zdrowi i bogaci. Albo że wypadki mają się przestać zdarzać Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii, że naród gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący, powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych - Winston Churchil „Gdyby wybory miały coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane”. -Emma Goldman żydowska pisarka, anarchistka i feministka Nie zawracaj sobie głowy głosowaniem. Nawet rządy robią to co im się każe i nie zwracają uwagi na wyborców. Za kulisami mroczne postacie decydują o losie narodów, ze światem jako ich szachownicą” Lasha Darkmoon Te dwa ostatnie to o pisowskim cyrku wyborczym „Kiedy w wyniku procesu prawnego zwykli ludzie będą tracić domy, staną się bardziej ulegli i łatwiej będzie nimi rządzić dzięki silnemu ramieniu rządu stosowanemu przez centralną siłę bogactwa pod wiodącymi finansistami. Te prawdy są dobrze znane głównym ludziom, którzy teraz uczestniczą w tworzeniu imperializmu by rządzić światem. Dzieląc wyborców poprzez system partii politycznych, możemy zmusić ich do wydatkowania energii na walkę o nieistotne sprawy. W ten sposób, dzięki dyskretnemu działaniu, będziemy mogli zagwarantować sobie to, co tak dobrze zaplanowano i tak skutecznie się realizuje” – Montagu Norman, Gubernator Bank of England, 1924 r.,,Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym. (…) Należenie do mniejszości, nawet jednoosobowej, nie czyni nikogo szaleńcem. Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. Normalność nie jest kwestią statystyki.’’ George Orwell i na koniec „Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie” - Friedrich Nietzsche - takie krótkie podsumowanie żoliborskiego napoleona coś jeszcze?
2020-05-10 18:05:04
krzysztof.nm: kiedy ktoś pisze, że budyń płynnie posługuje się angielskim, to znaczy tylko tyle, że sam tego języka nie zna - kiedy pisze o 'niemieckich sznurkach' i 'gdańskiej marionetce' - wszystko staje się jasne, to przymulony pisior z gatunku tych hodowanych przez radiomaryje i partyjne wydawnictwa PiS - fragment o 'uczciwości' i 'dobru narodu' dopełnia charakterystyki o określenie 'nawiedzony oszołom' - tyle w temacie, foxtrot, jedyny plus za udowodnienie wszystkim na żywca, że takie jak ty okazy faktycznie się jeszcze gdzieś uchowały
2020-05-10 18:07:03
jasper: Zgadzam sie Ruben z Toba, wstyd bylo sluchac dukanie PAD po angielsku. Dysys, dysys ( a w glowie, Jarek pomoz, choc Jarek tylko po ruskij). Poziom angielskiego gimnazjalny ! It does not sound like music to my ears. Definitely not. It is not pity since he is not able to speak fluently enough, even though he could have learnt English multiple times during his tenure. The worst thing in here is he does not know what he is talking about though. And totally cannot cope with stress. Moze w Esperanto by mu lepiej wychodzilo !?
2020-05-10 18:40:15
krzysztof.nm: johnny - masz rację pisząc, że macki komuny oplotły Polskę, tyle, że wyrosłe z centrali PiS na nowogrodzkiej - pisząc o 'sądach' czy 'uczelniach' dowodzisz, że to nie twoje spostrzeżenie tylko zdarta płyta propagandowego bełkotu dla ciemnego ludu - gratuluję, załapałeś się - wątpię, byś poza poza zapachem pełnej pieluchy cokolwiek pamiętał istotnego z rzeczywistości PRL-u, zdecydowana większość 40-milionowej społeczności do partii n i e należała i powodziło się im n o r m a l n i e, więc robiąc ze swoich rodziców ofiary komuny robisz de facto pajaca z siebie - nazywać dziś Węgry demokracją może tylko skrajnie naiwny albo nieświadom co demokracja znaczy i co na Węgrzech się dzieje, podobnie z 500+ - zmarnowane dziesiątki miliardów publicznych pieniędzy, z których jedynie ułamek starczyłby na poprawę sytuacji najuboższych, nie wspomnę o faktycznym celu PiS jakim była 'poprawa sytuacji demograficznej', tu porażka totalna - masz też [raczej niechcący] rację pisząc, że porównanie rządów PiS do komuny jest nie do końca uprawnione - różnica taka, że rządy PRL działały ograniczone silną presją armii czerwonej i protektoratem moskwy, zaś PiS swoją haniebną władzę sprawuje z woli psychopaty kaczyńskiego sterującego zebranymi wokół siebie najgorszym sortem moralnych mętów jak piotrowicz, załganych karierowiczów jak morawiecki czy pospolitych złodziei jak banaś, jednak metody sprawowania rządów są niemal jota w jotę, identyczne - tyle w temacie, wąchaczu PRL-owskich pieluch
2020-05-10 19:07:08
politykier: krzysiu+, nie zapominaj, że Giertych, którym tak się zachwycasz, to również rydzykowy produkt...
2020-05-10 20:47:07
jasper: Wspolczynnik demokracji w Polsce za 2019 rok to 4,93. Co to znaczy? To znaczy, ze po raz pierwszy w historii badania, Polska spadla ponizej 5 punktow na 7 mozliwych. A to z kolei jest rownoznaczne z tym, ze jest uznawana za niepelna demokracje. I to na razie, bo wroble mowia, ze bedzie jeszcze gorzej. Niektore panstwa maja mafie. Nasza mafia ma w koncu cale panstwo. Brawo ciemny lud.
2020-05-10 21:36:00
politykier: DEMOKRACJA nie jest mierzalna. Demokracja jest lub demokracji nie ma. Mierzyć sobie można ewentualnie "jakość" demokracji, wg dobranych kryteriów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: